Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Temat pomocy: Blog


Tworzenie bloga

Aby stworzyć bloga, w Panelu kontrolnym, skorzystaj z menu 'Blog' - wystarczy, że klikniesz odsyłacz 'Ustawienia Twojego bloga'. Po akceptacji Regulaminu zostaniesz poproszony o nazwę dla bloga i jego opis. Dostaniesz także możliwość wyboru między blogiem zewnętrznym i działającym lokalnie, w obrębie Forum.

Blog lokalny - blog uruchomiony lokalnie, wykorzystujący wszelkie wbudowane w Forum funkcjonalności.

Odsyłacz do zewnętrznego bloga - zostaniesz poproszony o podanie odsyłacza.


Po kliknięciu w 'Zakończ' Twój blog zostanie uruchomiony.


Ustawienia bloga

Jeśli Twój blog został uruchomiony, w Panelu kontrolnym pojawią się dodatkowe opcje.

Ustawienia Twojego bloga – w tym miejscu możesz zmieniać najważniejsze opcje dotyczące bloga, modyfikować ustawienia dotyczące komentarzy, sposobu wyświetlania, kategorii itd.

Ustawienia rozmieszczenia zawartości – w tym miejscu możesz zarządzać graficznym rozkładem bloków z dodatkowymi informacjami dotyczącymi np. ostatnich dziesięciu wpisów czy ciekawych odsyłaczy.

Ustawienia strony 'O mnie' – w tym miejscu decydujesz o zawartości strony 'O mnie', czyli Twojej wizytówki.


Lista blogów

Po kliknięciu w link 'Blogi' na pasku z najważniejszymi odsyłaczami zostaniesz przekierowany do spisu wszystkich blogów, zarówno tych lokalnych, jak i położonych poza Forum. Kliknięcie w wybrany blog przeniesie Cię do niego.


Dodawanie wpisów do bloga

Gdy wejdziesz do swojego bloga, zobaczysz tam blok zwany 'Ustawienia Twojego bloga' zawierający wszystkie niezbędne odsyłacze. Kliknij wtedy w 'Dodaj wpis', by skorzystać z formularza dodawania wpisu – bardzo podobnego do formularza dodawania wątku na Forum. Przy okazji możesz zdecydować, czy wpis ma być szkicem (draftem – nie będzie widoczny dla innych użytkowników Forum), czy może już być opublikowany.


Dodawanie komentarzy do wpisów

Kliknięcie w odsyłacz do wpisu przeniesie Cię do strony, na której – przy pomocy niewielkiego formularza – będziesz mógł skomentować wpis.