Forum IDG.pl - miejsce dyskusji o IT: XP z laptopa na stacjonarny - Forum IDG.pl - miejsce dyskusji o IT

Skocz do zawartości

Close Open
Close Open

Zasady forum eksperckiego

Forum "Ekspert Microsoftu odpowiada..." służy do uzyskiwania pomocy dotyczącej systemów operacyjnych Microsoft Windows . Prosimy o umieszczanie w tym forum jedynie wątków merytorycznych, szczególnie pytań odnośnie instalacji, konfiguracji czy użytkowania. Prosimy NIE odbiegać od tematu w danym wątku. Jeśli istnieje konieczność zmiany tematu prosimy o rozpoczęcie nowego wątku.
Ekspert Microsoftu będzie odpowiadał na Wasze pytania co tydzień, więc prosimy nie ponaglać i nie złościć jeśli nie otrzymacie odpowiedzi w ciągu kilku dni.
Dyżury eksperta będą odbywały się w każdy piątek, w godzinach 11:00-13:00.

Życzymy owocnych spotkań!
Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

XP z laptopa na stacjonarny kwestie licencyjne Oceń temat: -----

#1 GośćMichau_*

  • Grupa: Goście

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:33

Witam, mam starego laptopa na którym oryginalnie był zainstalowany Windows XP home OEM. Naklejka systemu jest na obudowie laptopa, płyt nie ma (instalacja z ukrytej partycji), rachunek pewnie gdzieś jest.

Teraz pytanie takie:
ów laptop jest uszkodzony i generalnie pójdzie na wyrzucenia (czyli do odpowiedniego skupu, etc.) - czy w związku z tym, system tam zainstalowany można zainstalować na innym komputerze?

Z tego co pamiętam, system jest przypisany do płyty głównej, gdy ta ulegnie zniszczeniu, można go "przypisać" do innej płyty głównej.

Co należałoby zachować, by w razie jakiejkolwiek kontroli, etc. udowodnić, że system jest legalny (mam nadzieję, że nie potrzeba będzie zachowywać obudowy lapa ;)) ?

Co jeśli dany skup nie unicestwi lapa, tylko przerobi go na części i ta płyta główna znów będzie śmigać w obiegu (aczkolwiek, co się rozumie: z przypisanym do niej jakimś innym OSem)? Czy będzie to złamanie licencji OEM w ramach której płyta główna miała być unicestwiona?

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie


Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Ostatni post
Nowe odpowiedzi Ikona Wytlumacz.pl - bardzo pomocne narzędzie dla studentów Serwisy online bastek89 Ikona
  • 2 Odpowiedzi
  • 113 Wyświetleń
Gorący temat (Nowe) Ikona Samsung królem plazm. Panasonic zamyka kolejne fabryki. Telewizja i HD locoloco Ikona
  • 23 Odpowiedzi
  • 1083 Wyświetleń
Nowe odpowiedzi Ikona proszę o profilaktyczne sprawdzenie logów Bezpieczeństwo komputera i sieci bastek51 Ikona
  • 0 Odpowiedzi
  • 28 Wyświetleń
Nowe odpowiedzi Ikona Oto szczegóły telewizora OLED TV LG - 55EM960V. Telewizja i HD locoloco Ikona
  • 0 Odpowiedzi
  • 149 Wyświetleń
Nowe odpowiedzi Ikona Let's play gier Android
Takich let's play jeszcze nie widziałeś
Na każdy temat... Edewero Ikona
  • 0 Odpowiedzi
  • 34 Wyświetleń

1 Użytkowników czyta ten temat
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników

Reklama