Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

jak usunac AVG

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Majka6

Majka6

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 84 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 08:26

nie moge odinstalowac AVG usunelam go z usun programy usunelam z filesa a mimo wszystko centrum zabezpieczen informuje ze AVGjest dalej aktywne,co mam jescze zrobic by pozbyc sie tego AVG? mam zakupiony nowy program a do poki nie usune tego,nie moge instalowac nowego.Dzieki z gory za rady

#2 piotrek_avg

piotrek_avg

Ekspert AVG

• Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 131 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 09:31

nie moge odinstalowac AVG usunelam go z usun programy usunelam z filesa a mimo wszystko centrum zabezpieczen  informuje ze AVGjest dalej aktywne,co mam jescze zrobic by pozbyc sie tego AVG? mam zakupiony nowy program a do poki nie usune tego,nie moge instalowac nowego.Dzieki z gory za rady

<{POST_SNAPBACK}>

Program został odinstalowany czy brutalnie usunięty z systemu poprzez kasację plików?

W przypadku usuwania za pomocą deinstalatora (z aktualnie zainstalowanego programu AVG lub za pomocą najnowszego pliku instalacyjnego) wszystkie wpisy z rejestru systemowego są usuwane automatycznie.

Problemy zaczynają się jeśli użytkownik korzystał np z przywracania systemu lub usunął "na siłę" katalogi z programem.
Wtedy można spróbować zrobić taką procedurę:

W pierwszej kolejności robimy kopie zapasowa rejestru - w tym celu po uruchomieniu edytora rejestru stajemy w nim na mój komputer i wybieramy polecenie eksportuj. Dzięki temu mamy kopię zapasową rejestru na wszelki wypadek.

Następnie w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE szukamy wpisów dotyczących AVG i Grisoft i je usuwamy.

W kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall robimy dokładnie to samo.

Szukamy folderów związanych z AVG i z ustawieniami użytkownika w C:\Document and Settings\ oraz C:\ Program Files

Na koniec w Menu start -> Uruchom wpisujemy - services.msc i sprawdzamy czy są tam jakieś usługi związane z AVG i usuwamy ich wpis (AVG7Uninstall) z klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services
Pozdrawiam

Piotr Lewaszkiewicz
http://www.avgpolska.pl

#3 piotrek_avg

piotrek_avg

Ekspert AVG

• Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 131 Postów:

Napisany 15 maj 2007 - 11:06

nie moge odinstalowac AVG usunelam go z usun programy usunelam z filesa a mimo wszystko centrum zabezpieczen  informuje ze AVGjest dalej aktywne,co mam jescze zrobic by pozbyc sie tego AVG? mam zakupiony nowy program a do poki nie usune tego,nie moge instalowac nowego.Dzieki z gory za rady

<{POST_SNAPBACK}>

Co sie tyczy Centrum zabezpieczeń w systemie XP to można to traktować na 2 sposoby:

1. Instalujemy system i cieszymy się, że w Windowsie mamy specjalny panel, który informuje nas że w systemie jest program antywirusowy i zapora sieciowa. Jest to standardowa opcja i można ją traktować jako dodatkowy bajer. Jeśli z jakiegoś powodu wyłączy się program antywirusowy lub zapora sieciowa to będziemy to widzieć po braku ikony w zasobniku systemowym i nie musi nam o tym przypominać system Windows.
2. Po instalacji systemu robimy to co każdy użytkownik żeby odciążyć system operacyjny czyli wyłączamy Centrum zabezpieczeń. W tym celu naciskamy start=>uruchom=>services.msc=> szukamy centrum zabezpieczeń ==> naciskamy prawy przycisk myszki i wybieramy właściwości => typ uruchamiania zmieniamy na : wyłączony => naciskamy zastosuj => a później ok. Dzięki temu pozbędziemy się programu, który zamiast ułatwiać nam życie wprowadza niepotrzebny chaos i zamieszanie podając nieprawdziwe informacje.

Istnieje jeszcze 3 opcja przewidziana dla ekspertów a mianowicie modyfikowanie rejestru systemowego. Ta opcja ma swoje plusy i minusy. Minusem na pewno jest to, że trzeba mieć podstawową wiedzę na temat działania rejestru systemowego i sposobu poruszania się po nim. Plusem według producenta jest jednak to, że dzięki takiej modyfikacji można przywrócić ustawienia oryginalne. W tym celu należy wykonać następująca procedurę (zaczerpnięta z Internetu - strony niestety nie znam):

Uruchamiamy Edytor rejestru (Start -> Uruchom -> regedit), odnajdujemy gałąź HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center i zmieniamy wartość kluczy AntiVirusDisableNotify (dla oprogramowania antywirusowego), FirewallDisableNotify (dla firewalla) i UpdatesDisableNotify (dla Automatycznych Aktualizacji), na 1 - w tym celu klikamy dwukrotnie na dany klucz i w polu Dane wartości wpisujemy 1. Jeśli klucze nie istnieją, należy je utworzyć - naciskamy prawy klawisz myszki -> Nowy -> Wartość DWORD. Nazwa powinna odpowiadać jednemu z wyżej wymienionych pól. Żeby przywrócić domyślne opcje należy zmienić wartości z 1 na 0.

Jak już pisałem wcześniej Centrum Zabezpieczeń zawiera informacje na temat ostatnio zainstalowanych programów. Jeśli zainstalowany wcześniej był program wyposażony w moduł zapory sieciowej to na pewno pojawi się w centrum zabezpieczeń z zakładce odpowiedzialnej za zaporę sieciową. Najlepsza zabawa zaczyna się wtedy gdy odinstalujemy program wyposażony w zaporę sieciową i na jego miejsce zainstalujemy zwykły program antywirusowy. Wtedy Centrum zabezpieczeń będzie nas twardo informowało że w systemie mamy zainstalowane dwa programy antywirusowe co jest ewidentną bzdurą.

Mam nadzieję, że przytoczone powyżej informacji ułatwia rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam

Piotr Lewaszkiewicz
http://www.avgpolska.pl

#4 niak-tajn

niak-tajn

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 04 czerwiec 2007 - 15:34

Niestety, ale nie rozumiem tłumaczenia, że winne jest Centrum Zabezpieczeń i czemu receptą na brak komunikatów o dalszej obecności programu AVG, lub w przypadku zainstalowania nowego programu informacja o obecności dwóch programów, ma być usunięcie Centrum Zabezpieczeń, dziwne, ponieważ inne programy radzą sobie dobrze z odinstalowaniem a AVG jakoś sobie z tym nie radzi i pomimo odinstalowania „programowego” i usunięcia wpisów odnoszących się AVG przy użyciu programów JV16 oraz RegCleaner Centrum Zabezpieczeń „raportuje” że program AVG wraz nr wersji jest aktywne (ergo) - gdzieś w systemie jest informacja (plik?) czytana przez Centrum Zabezpieczeń.
Gdzie jest to „świństwo” i jak to usunąć. Nie chcę usuwać Centrum Zabezpieczeń, chcę, aby po odinstalowaniu programu a przed zainstalowaniem nowego wyświetlił się komunikat, że komputer jest niechroniony ponieważ nie jest zainstalowany żaden program antywirusowy.
Jest to chyba regułą, przynajmniej było do tej chwili, kiedy postanowiłem przetestować AVG i do tej chwili niemiałem problemów z odinstalowaniem programów antywirusowych i nikt mi nie proponował usuwanie Centrum Zabezpieczeń.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników