Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Jak wykasować pamięć w kasie fiskalnej ?

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 SajmonC64

SajmonC64

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2007 - 11:49

Na stonach internetowych można doszukać się wzmianki o podziałaniu na taką pamięć promieniami UV.
Nie wiem czy to jest skuteczne.
Czy ktoś zna jakiś pewny sposób kasowania pamięci w kasach fiskalnych ?
Bo to co wyczynia Urząd Skarbowy to się kwalifikuje na kradzież w biały dzień.

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28280 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2007 - 17:14

Sa kosci flash z okienkami do kasowania promieniami UV. Ale watpie aby takie kosci stosowano w kasach fiskalnych. Kazdy by wtedy robil przekrety za pomoca "Pen UV" do sprawdzania banknotow.

Kazda ingerencja w pamiec kasy fiskalnej jest przestepstwem sciganym z urzedu, wiec tutaj nikt ci nie pomoze. A pisząc to na takim duzym Forum sam prosisz sie o kare. Wiesz ilu to moze przeczytac?
Sony Vaio VGN-NW21SF

#3 SajmonC64

SajmonC64

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2007 - 23:11

Kazda ingerencja w pamiec kasy fiskalnej jest przestepstwem sciganym z urzedu

<{POST_SNAPBACK}>

Nie masz racji.
Po zlikwidowaniu działalnośći trzyma sie kasę fiskalną przez 5 lat. Po upływie tego czasu można z kasą robić co się chce. Tylko aby jej potem używać w jakiejś firmie trzeba mieć wyczyszczoną pamięć. Problem jest w tym, że czyszczenie pamięci kosztuje tyle co nowa kasa fiskalna (to jest szczyt hamstwa). Urząd Skarbowy wymyślił kasy fiskalne i związane z nimi problemy chyba po to aby utrudnić życie i beszczelnie wysysać od ludzi forsę niczym pijawka.
Quadro - jeśli nie chcesz mi pomóc to trudno, tylko nie odpowiadaj za innych, że "tutaj nikt mi nie pomoże" bo to o czym piszę to NIE jest przestępstwem.
Może znajdzie się ktoś z fachową poradą ?

#4 gutektm

gutektm

Bezimienny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2069 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2007 - 23:21

Nie masz racji.
Po zlikwidowaniu działalnośći trzyma sie kasę fiskalną przez 5 lat. Po upływie tego czasu można z kasą robić co się chce. Tylko aby jej potem używać w jakiejś firmie trzeba mieć wyczyszczoną pamięć. Problem jest w tym, że czyszczenie pamięci kosztuje tyle co nowa kasa fiskalna (to jest szczyt hamstwa). Urząd Skarbowy wymyślił kasy fiskalne i związane z nimi problemy chyba po to aby utrudnić życie i beszczelnie wysysać od ludzi forsę niczym pijawka.
Quadro - jeśli nie chcesz mi pomóc to trudno, tylko nie odpowiadaj za innych, że "tutaj nikt mi nie pomoże" bo to o czym piszę to NIE jest przestępstwem.
Może znajdzie się ktoś z fachową poradą ?

<{POST_SNAPBACK}>

Właściwie to ty się mylisz, jeżeli kasy chcesz używać w innej firmie, to musisz ją przeprogramować, a nie wyczyścić.
Pamięć w kasie fiskalnej jest wymieniana, a nie kasowana.
...nieważne co robisz, ważne aby nikt przez to nie cierpiał...

#5 SajmonC64

SajmonC64

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 10 kwiecień 2007 - 15:19

Jeśli kupi się nową kasę fiskalną to ma ona jakieś dane lub program w tej pamięci, czy nie ma nic i jest czysta, gotowa do gromadzenia danych ?

Jeśli jest tak jak w telefonach komórkowych, to jak wgrać dane podstawowe (czyli flash'ować) do pamięci w kasie fiskalnej ?

#6 piotrus_b

piotrus_b

One pendrive to rule them all...

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 10 kwiecień 2007 - 15:22

Nie jestem ekspertem od kas fiskalnych, ale na moj maly rozumek, dane zgromadzone przez kase (na dysku twardym o ile sie nie myle) nie maja nic wspolnego z jej programem (ktory to rzeczywiscie moglby sie znajdowac na EEPROMIE)

#7 SajmonC64

SajmonC64

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 10 kwiecień 2007 - 15:26

To może wie ktoś czy kasy fiskalne mają dyski twarde, które potem można sformatować ?

#8 pestka76

pestka76

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 804 Postów:

Napisany 10 kwiecień 2007 - 15:30

SajmonC64 sam prowadzę firmę i radzę ci kup sobie nowa kasę lub jak ci się opłaci, w co wątpię, wymień pamięć . Nie wymyślaj, bo takie kombinacje mają krótkie nogi, żaden serwis nie przybije ci pieczątki pod taką kasą.

Dokładnie tylko serwis może zajmowac się tymi sprawami

Nie masz racji.  Po zlikwidowaniu działalnośći trzyma sie kasę fiskalną przez 5 lat. Po upływie tego czasu można z kasą robić co się chce. Tylko aby jej potem używać w jakiejś firmie trzeba mieć wyczyszczoną pamięć. Problem jest w tym, że czyszczenie pamięci kosztuje tyle co nowa kasa fiskalna (to jest szczyt hamstwa). Urząd Skarbowy wymyślił kasy fiskalne i związane z nimi problemy chyba po to aby utrudnić życie i beszczelnie wysysać od ludzi forsę niczym pijawka.  Quadro - jeśli nie chcesz mi pomóc to trudno, tylko nie odpowiadaj za innych, że "tutaj nikt mi nie pomoże" bo to o czym piszę to NIE jest przestępstwem.  Może znajdzie się ktoś z fachową poradą ?

Najpierw piszesz,że niema racji a później piszesz że będziesz używał tej pamięci.
To zastanów się czy piszesz o przestępstwie, czy nie.
Procesor:DualCore Intel Pentium D 940 // Płyta główna:Abit AW8-MAX 3rdEye II // Karta telewizyjna:Leadtek WinFast TV2000 XP Expert
Karta grafiki:Leadtek WinFast PX7950 GT // Urządzenie wielofunkcyje:HP PSC 1210 series // Monitor LCD:SyncMasrer 971p
Dodaj obrazekDodaj obrazek

#9 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28280 Postów:

Napisany 10 kwiecień 2007 - 15:38

Kasa fiskalna to drukarka polaczona z modulem fiskalnym. Modul fiskalny gromadzi dane o sprzedazy. w zasadzie o dobowym utargu. Taka kosc jest niekasowalna w zaden sposob a do tego zabezpieczona jest przed nieatoryzowanym dostepem. Zalana jest zywicą i zabezpieczona plombami.

Aby przygotowac kase do pracy trzeba ja przygotowac do pracy w trybie fiskalnym i miec zatwierdzony proces homologacji. dlatego kasy tak samemu to kupic sobie nie mozna. Tym zajmuja sie specjalne firmy zatwierdzone przez ministerstwo finansow. I to one instaluja taka kase u klienta i przygotowuja do pracy w konkretnym systemie
Sony Vaio VGN-NW21SF

#10 SajmonC64

SajmonC64

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 10 kwiecień 2007 - 23:48

Najpierw piszesz,że niema racji a później piszesz że będziesz używał tej pamięci.
To zastanów się czy piszesz o przestępstwie, czy nie.

Czy pisałem, że ja będę używał tej pamięci ? Poza tym nie mam żadnej kasy, tylko ostatnio o tym się dowiedziałem i to mnie zaciekawiło.

Tylko aby jej potem używać w jakiejś firmie trzeba mieć wyczyszczoną pamięć.

Dokładnie tylko serwis może zajmowac się tymi sprawami

Po zlikwidowaniu działalnośći trzyma sie kasę fiskalną przez 5 lat. Po upływie tego czasu można z kasą robić co się chce.
Czyli można legalnie integrować w pamięć i czałą resztę kasy fiskalnej i NIE jest to przestępstwo (chyba, że firma produkująca jakiś podzespół lub tworząca oprogramowanie ma swoje prawa autorskie. Tylko nic o nich nie słyszałem, bo nie wiem kto produkuje takie pamięci i kto tworzy oprogramowanie i czy w ogóle są przy tym jakieś prawa autorskie. Powinna być jakaś wzmianka od producenta, a jeśli jej nie ma to nie ma żadnych zastrzeżeń).

Taka kosc jest niekasowalna w zaden sposob

Gdyby pamięć nie była kasowalna to by poszła ta cała kasa fiskalna na złom po 5 latach od zlikwidowaniu działalności. A tak nie jest bo można powtórnie używać takiej kasy po uprzednim wykasowaniu pamięci przez "specjalne firmy zatwierdzone przez ministerstwo finansow", którym trzeba za taką usługę sporo zapłacić. CZYSTE ŹDZIERSTWO.

Tym zajmuja sie specjalne firmy zatwierdzone przez ministerstwo finansow. I to one instaluja taka kase u klienta i przygotowuja do pracy w konkretnym systemie

To dlaczego za wszystko musi płacić ten człowiek mający działalność, a nie ten kto to wymyślił i wprowadził ?

Po co trzeba trzymać 5 lat kasę fiskalną na własną odpowiedzialność. Jeśli jest to potrzebne Urzędowi Skarbowemu, to niech sobie je wezmą od tych wszystkich ludzi i oddadzą po 5 latach. A później są problemy, kiedy będzie kontrola a tu nie ma kasy bo coś się z nią stało (np. została skradziona czy spłonęła w pożarze). Potem trzeba latać po hurtownich i brać od nowa faktury.

Chłopaki - dzięki za odpowiedź.
Jeśli będzie ktoś miał jeszcze jakieś ciekawostki to niech da znać.
Pozdrawiam.

#11 Dzięki za pomoc

Dzięki za pomoc

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 05 listopad 2008 - 18:54

:? Moje pytanie nie jest chyba związane z tematem. Od niedawna prowadzę swój własny interes. Jest to mały sklepik. Od 01. listopada musiałem zaopatrzyć się w kasę fiskalną.

Mam kasę POSNET mobile. Moje pytanie brzmi:

Czy jest taka funkcja, zeby skasować paragon, ale nie anulować go? Wszystkie anulacje są zatwierdzone przez raporty. Chodzi mi o to, że np. mój klient chce coś kupić i nie ma tylu pieniędzy. Ja chcę wtedy skasować ten paragon, ale nie anulować, bo anulacja wchodzi do raportu. Czy jest taka funkcją, możliwość?
:? :?
Z góry dzięki za pomoc!

Dodano 05-11-2008 18:54:19:

:? Moje pytanie nie jest chyba związane z tematem. Od niedawna prowadzę swój własny interes. Jest to mały sklepik. Od 01. listopada musiałem zaopatrzyć się w kasę fiskalną.

Mam kasę POSNET mobile. Moje pytanie brzmi:

Czy jest taka funkcja, zeby skasować paragon, ale nie anulować go? Wszystkie anulacje są zatwierdzone przez raporty. Chodzi mi o to, że np. mój klient chce coś kupić i nie ma tylu pieniędzy. Ja chcę wtedy skasować ten paragon, ale nie anulować, bo anulacja wchodzi do raportu. Czy jest taka funkcją, możliwość?
:? :?
Z góry dzięki za pomoc!

#12 DiZMar

DiZMar

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 02 grudzień 2008 - 08:07

Otóz każda kasa w tym Posnet Mobile ma możliwość anulowania całego paragonu przed jego wydrukowaniem. Na raporcie fiskalnym nie uwzględnia się jego wartości czyli traktowany jest jako niebyły. Jedynie rejestrowany jest fakt tej czynności i taka informacja jest na raporcioe fiskalnym. Gdy anulujesz paragon wartości nawet 1.000.000,00zł to nie wpłynie to na wartość raportu dobowego. Wykasowanie = anulowanie paragonu. W przypadku wycofania się klienta z zakupu jest to wystarczająca operacja jaką jest anulowanie paragonu. Gdyby Ci zdarzyło się, że wydrukujesz mylny paragon lub przyjmiesz zwrot towaru i oddasz gotówkę klientowi to też nie ma problemu podatkowego. Opisyjesz sytuację , dopinasz paragon a księgowość odejmie Ci to z obrotów.
Pozdrawiam z Podlasia
(nie mylić z woj. podlaskim)

1 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników