Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Kamera do monitoringu

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Dj_Mad

Dj_Mad

eXp3rYmeNTatoR

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 755 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 02:38

Potrzebuje sie poradzic kogos z Was gdzie taka szukac, jaka i za ile. Potrzebna mi jedna albo dwie do domu. Nie wiem czy to musi isc przez kabel, czy istnieja kamery bezprzewodowe. Chcialbym aby obraz zgrywalo na dysk zzebym mogl sobie to potem ogladac (mam chorych sasiadow, ktorzy szukaja problemu).
Nie wiem jakiej jakosci obrazu sie spodziewac. Czy tylko jest mozliwy tak jak na filmach, czyli czarno-bialy co jakies 3sekundy zdjecie czy cos w tym stylu.
Oczywiscie nie chodzi mi o jakas spoko kamere, ale... powiedzcie jakie mam mozliwosci.

Gigabyte UD3R
i5 750 2.66 @4.3 GHz
OCZ Reaper HFC 2x2gb 1640
Noctua NH-D14
2TB Raid0
Raptor 74GB
7800GT --> HD5850
win7 x64 PL

aka największy haker w okolicy

#2 piotrus_b

piotrus_b

One pendrive to rule them all...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6105 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 08:53

Ja zakupilem takie cos:
http://www.allegro.p...monitoring.html
i jestem bardzo zadowolony. Kamera jest typu IP, to znaczy ze moze pracowac bez komputera, a przynajmniej z komputerem oddalonym do stu metrow. Obraz odbieramy przez przegladarke www. Mozna albo zgrywac klatki (maks. co ok. 1/15 sekundy), lub ogladac film na zywo. Jesli chcialbys zgrywac film, potrzebne bedzie dodatkowe oprogramowanie. Ja do tego celu uzywalem, niestety platnego, Active WebCam. (http://www.internets...WebCam 8.3.html)
Pozniej wykombinowalem lepsze rozwiazanie - zgrywanie klatek a nastepnie laczenie pliku do postaci avi.

Wersja wi-fi tez istnieje:
http://www.allegro.p...i_pro_wifi.html

#3 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3700 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 09:13

http://monitoruj.pl/...CFSoMQgodXnRiiw
Dodaj obrazek

#4 piotrus_b

piotrus_b

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 09:51

W podanym przez jotgie sklepie jest tez zaproponowany przeze mnie model:
http://monitoruj.pl/..._z_diodami.html

ino drozszy:)

#5 Dj_Mad

Dj_Mad

eXp3rYmeNTatoR

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 755 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 14:19

Ja bede kupowal na newegg.com wiec chcialbym abyscie mi podpowiedzieli jakie parametry powinna miec taka kamera. Np. co to jest to:

Connection Type:
RJ45
Wireless
Wireless + RJ45

Co jest najlepsze i dlaczego?
Sensor:
CCD
CMOS

Jaka max rozdzielczosc?
Czy 640/480 wystarczy? Ile miejsca zajmuje nagrywanie godziny na 640/480 obrazu non stop.
W jakiej cenie co mozna oczekiwac? Czy serio jest sens wydawac ciezko zarobione pieniadze na kamerke za 300zl?

Gigabyte UD3R
i5 750 2.66 @4.3 GHz
Noctua NH-D14
2TB Raid0
Raptor 74GB
7800GT --> HD5850
win7 x64 PL

#6 piotrus_b

piotrus_b

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 14:32

RJ45 - podlaczenie do Ethernetu, czyli na polskie do sieci LAN
Wireless - urzadzenie pracuje w sieci WiFi
RJ45 + Wireless - masz wybor
Max rozdzielczosc - 640x480 spokojnie wystarcza, jesli nie chcesz tym krecic pieknych filmow, tylko monitorowac pomieszczenia.

Przy 640x480,15fps godzina nie powinna zajac wiecej niz 200MB. Przy porzadnym kodeku moze byc o wiele mniej - w koncu monitoring obserwuje glownie niezmieniajacy sie obraz.
Nie bardzo rozumiem Twoje ostatnie pytanie:

Czy serio jest sens wydawac ciezko zarobione pieniadze na kamerke za 300zl?

Masz na mysli, ze 300 to duzo czy malo? Jesli malo, to dlaczego ciezko zarobione, jesli duzo, to chyba oczywiste ze warto.
Inne kamery IP kosztuja zazwyczaj grubo powyzej 1000zl.

Nie namawiam do tego konkretnego modelu. Raczej opisuje swoje wrazenia.
Jesli ktos woli wydac 1000, a nawet 8000 na gadzet, ktory bedzie mial 1280x1024 zamiast 640x480, to jego sprawa.

aha - grand ip doskonale "widzi" w nocy. Jest wyposazona w diody podczerwieni.

#7 Dj_Mad

Dj_Mad

eXp3rYmeNTatoR

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 755 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 15:01

bo kamera nie jest mi az tak potzrebna, po prostu mam problem z sasiadami. W sumie to przydaloby mi sie dwie kamery. Jedna do domu, druga na zewnatrz tylko nie mialbym gdzie ja przykrecic i schowac bo by od razu ukradli ;/
300zl to dla mnie duzo, bo kamera nie jest mi az tak potzrebna a nie chce kupic zeby cos bylo tylko cos, co naparwde mi sie przyda i... bedzie pracowac tak eby bylo cos z tego widac. Co do tych 300zl, to chce jak zwykle w takich wypadkach wiedziec czy jak doloze jeszcze ze stowke to wyjde na tym lepiej. Mysle ze granica kasy to 200-500zl, raczej jedna, bo na dwie nie bedzie mnie stac.
Czy jak dorwe oprogramowanie(mam nadzieje ze jakies dobre bedzie ze sprzetem) to kodek mi zgrywa obraz w locie, w sensie zeby mi sie dysk nie zapchal zanim przyjde z pracy.

Gigabyte UD3R
i5 750 2.66 @4.3 GHz
Noctua NH-D14
2TB Raid0
Raptor 74GB
7800GT --> HD5850
win7 x64 PL

#8 piotrus_b

piotrus_b

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 15:07

Ok. Czyli znamy Twoje granice finansowe - raczej nic lepszego niz GrandIP w tej cenie nie znajdziesz. No chyba, ze zadowolisz sie zwykla kamera na USB, ale taka nie moze stac dalej niz ok. 5 metrow od komputera (co w wiekszosci przypadkow jest niewystarczajace).
Program Active Webcam zgrywal ladnie w locie, ale, jak juz wspomnialem - jest platny. Normalnie kamera sama z siebie nie oferuje w ogole nagrywania filmow - mozesz tylko zgrywac pliki .jpg (okolo 20 kilobajtow na sztuke), a potem je polaczyc w film.
No i jest jeszcze druga wersja tej kamery - ta, przy ktorej jest napisane, ze zawiera oprogramowanie DiVX. Tego pakietu nie znam, ale przypuszczam ze wlasnie zaleta tego zestawu jest mozliwosc zgrywania filmow w locie.

#9 Dj_Mad

Dj_Mad

eXp3rYmeNTatoR

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 755 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 15:38

Ok. Czyli znamy Twoje granice finansowe - raczej nic lepszego niz GrandIP w tej cenie nie znajdziesz. No chyba, ze zadowolisz sie zwykla kamera na USB, ale taka nie moze stac dalej niz ok. 5 metrow od komputera (co w wiekszosci przypadkow jest niewystarczajace).
Program Active Webcam zgrywal ladnie w locie, ale, jak juz wspomnialem - jest platny. Normalnie kamera sama z siebie nie oferuje w ogole nagrywania filmow - mozesz tylko zgrywac pliki .jpg (okolo 20 kilobajtow na sztuke), a potem je polaczyc w film.
No i jest jeszcze druga wersja tej kamery - ta, przy ktorej jest napisane, ze zawiera oprogramowanie DiVX. Tego pakietu nie znam, ale przypuszczam ze wlasnie zaleta tego zestawu jest mozliwosc zgrywania filmow w locie.

<{POST_SNAPBACK}>

1)no jesli 5m byloby ok, rozumiem ze ta kamera jest na kablu 5m czy jak? Powiedz mi cos o takich kamerkach na USB. Musialbym sprawdzic czy moj stary laptop ma usb... moze by on sluzyl do pomocy.
2)Program juz mam, kupilem!
3)Czy nagrywanie plikow jpg(chociaz ich jakosc mozna wybrac?) i laczenie w calosc daje jakis efekt ogladania filmow? Bo nie zalezy mi tylko na tym by monitorowac. Chcialbym... obserwowac. Jeszcze lepiej by bylo gdybym umial obslugiwac kamere przez net i skads indziej patrzec co sie dzieje w domu. Ale to chyba jakis skrypt trzeba. Nawet nie wiem gdzie tego szukac.
4)Zobaczylbys na tej fajnej stronce ktora wybrac.Tutaj sa wszystkie kamerki i te na usb i te do monitoringu.

Gigabyte UD3R
i5 750 2.66 @4.3 GHz
Noctua NH-D14
2TB Raid0
Raptor 74GB
7800GT --> HD5850
win7 x64 PL

#10 piotrus_b

piotrus_b

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 15:46

1. 5m to max. I to nie na samej kamerze, ale na przedluzaczu USB - dodatkowy koszt, a w niektorych przypadkach odmowa wspolpracy przez sprzet (5m to maksymalna dlugosc przewodu USB, a przeciez kamerka ma tez ok. metra wlasnego kabla). Goraco nie polecam kamer USB. Tyle z tym gownem problemow, ze az sie odechciewa pieniedzy wydawac.
2. to fajnie:)
3. ja lacze jpegi programem avisynth, ale to nie jest banalne - trzeba napisac skrypty, ktore wygeneruja film, a nastepnie uzyc np. virtualduba, zeby calosc zgrac do pliku avi. Kwestia monitoringu zdalnego: ja uzywam linuxa, ktory dziala w sieci lokalnej. W tej samej sieci jako samodzielne urzadzenia dziala kamera IP. Polaczenie http do obrazu z kamery IP jest tunelowane przez ssh z tego linuxa, o ktorym wyzej do komputera klienckiego w miejscu, w ktorym chce miec obraz (np. w pracy). Calosc to raczej wyzsza szkola jazdy (bez obrazy - nie znam Twojego poziomu wiedzy nt. komputerow)
4. popatrze na neweggu - odpisze pozniej.

#11 Dj_Mad

Dj_Mad

eXp3rYmeNTatoR

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 755 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 16:10

1. 5m to max. I to nie na samej kamerze, ale na przedluzaczu USB - dodatkowy koszt, a w niektorych przypadkach odmowa wspolpracy przez sprzet (5m to maksymalna dlugosc przewodu USB, a przeciez kamerka ma tez ok. metra wlasnego kabla). Goraco nie polecam kamer USB. Tyle z tym gownem problemow, ze az sie odechciewa pieniedzy wydawac.
2. to fajnie:)
3. ja lacze jpegi programem avisynth, ale to nie jest banalne - trzeba napisac skrypty, ktore wygeneruja film, a nastepnie uzyc np. virtualduba, zeby calosc zgrac do pliku avi. Kwestia monitoringu zdalnego: ja uzywam linuxa, ktory dziala w sieci lokalnej. W tej samej sieci jako samodzielne urzadzenia dziala kamera IP. Polaczenie http do obrazu z kamery IP jest tunelowane przez ssh z tego linuxa, o ktorym wyzej do komputera klienckiego w miejscu, w ktorym chce miec obraz (np. w pracy). Calosc to raczej wyzsza szkola jazdy (bez obrazy - nie znam Twojego poziomu wiedzy nt. komputerow)
4. popatrze na neweggu - odpisze pozniej.

<{POST_SNAPBACK}>

no to usb cam odpada
virtualduba uzywalem
avisynth widzialem ale to juz deczko dla mnie za duzo. chociaz moze jakbym caly ten opis online przeczytal, moze by mi tez udalo sie napisac ten skrypt. nie wiem co to ssh:/
obslugi linuxa dopiero sie ucze.

Gigabyte UD3R
i5 750 2.66 @4.3 GHz
Noctua NH-D14
2TB Raid0
Raptor 74GB
7800GT --> HD5850
win7 x64 PL

#12 piotrus_b

piotrus_b

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 16:19

Nie musisz miec wszystkiego od razu - wazne, ze techniczna mozliwosc ustawienia takiego sprzetu istnieje.
Najpierw zrobisz sobie podglad "live", tzn bedziesz widzial co sie dzieje w obserwowanym pomieszczeniu, potem zaczniesz to nagrywac, a w trzecim kroku zrobisz sobie zdalna obserwacje.
Btw - jest tez mozliwosc wysylania plikow jpg na serwer ftp lub e-mail. Moze takie cos na poczatek?

Co do newegga - jest tam tego od groma, az sie ciezko zdecydowac. Przyznam szczerze, ze poza D-Linkiem nie znam raczej tych firm, ktore sie tam pojawiaja (mowie wylacznie o kamerach IP, nie USB)

#13 Dj_Mad

Dj_Mad

eXp3rYmeNTatoR

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 755 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 16:36

Nie musisz miec wszystkiego od razu - wazne, ze techniczna mozliwosc ustawienia takiego sprzetu istnieje.
Najpierw zrobisz sobie podglad "live", tzn bedziesz widzial co sie dzieje w obserwowanym pomieszczeniu, potem zaczniesz to nagrywac, a w trzecim kroku zrobisz sobie zdalna obserwacje.
Btw - jest tez mozliwosc wysylania plikow jpg na serwer ftp lub e-mail. Moze takie cos na poczatek?

Co do newegga - jest tam tego od groma, az sie ciezko zdecydowac. Przyznam szczerze, ze poza D-Linkiem nie znam raczej tych firm, ktore sie tam pojawiaja (mowie wylacznie o kamerach IP, nie USB)

<{POST_SNAPBACK}>

jasne ze nie musze, zdalna obserwacja to juz bajer ktory moze z raz uzyje.
Zalezy mi tylko na nagrywaniu gdy nie ma mnie w domu na dluzej niz dzien. Nie mialbym czasu ogladac tego co dzien.Mozliwosc z ftpem i mailem, spoko.
Ja tez nie znam za abrdzo innych firm poza nim. Dlatego interesuje mnie specyfikacja, co musi miec kamera. Mysle ze zrobie tak, ze kupie i oddam po miesiacu, przetestuje i zobacze co mi brakuje.

Gigabyte UD3R
i5 750 2.66 @4.3 GHz
Noctua NH-D14
2TB Raid0
Raptor 74GB
7800GT --> HD5850
win7 x64 PL

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników