Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Wyjazd za granice, a pobór do wojska.

• Please log in to reply
182 replies to this topic

#1 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 17:09

Witam. Niedlugo skoncze szkole i mam okazje wyjechac do pracy za granice. Problem w tym ze także po skonczeniu szkoły bede rowniez poborowym... Jak uniknac poboru?? Co z tym zrobic?

#2 pentacle666

pentacle666

PROCEDER

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1153 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 17:14

dość ciekawy temat, ponieważ mnie też to niedługo będzie czekać... Tylko w moim przypadku dojdzie jeszcze trzecia opcja---> studia ;) i chyba ją wybiorę, bo siedzieć nonstop za granicą ileś tam lat to chyba też przesada....
:(((

Dodaj obrazek

#3 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 17:17

Ale ja bede mial tam nagrana prace i wole tam pracowac niz tu studiowac...

#4 mmagnus

mmagnus

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1194 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 17:17

nie wezma cie do wojska , zaczyna sie wojsko zawodowe. Pozatym wyjezdzasz wiec nie beda cie scigac bo niema cie w kraju
Wiem, że sądzicie, iż rozumiecie to, co myślicie, że powiedziałem, ale nie jestem pewien, czy zdajecie sobie sprawę, że to, co do was dotarło, nie jest tym, co myślę.

..::Ubot RuleZzZ::..
Zregisterowany Użytkownik Linux: 212392

Predkosc zabija dlatego użyszkodnicy Łindołs będą żyć wiecznie.

#5 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40292 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 17:58

cyt. Nie opłaca się unikać WKU

"Po przyznaniu kategorii przedstawiciel wojskowej komendy uzupełnień (WKU) przeznacza poborowego do zasadniczej służby wojskowej lub innych form służby. Uwaga! Ostatnia nowelizacja ustawy zniosła wiekową granicę 28 lat, po przekroczeniu której poborowemu zasadnicza służba już nie groziła. Teraz od dnia stawienia się do poboru wojsko ma 18 miesięcy, aby poborowego do służby powołać. To WKU musi zadecydować, czy jest takim poborowym zainteresowane, czy nie. Jeśli nie powoła, po 18 miesiącach poborowy automatycznie przechodzi do rezerwy z adnotacją, że ma "uregulowany stosunek do służby wojskowej". Poborowy, który chciałby zaplanować swoją przyszłość, może pisemnie zapytać o plany WKU wobec niego.

- Ale te 18 miesięcy nie dotyczy osób korzystających z odroczenia np. na naukę - podkreśla ppłk Witold Rynkiewicz, komendant WKU Wrocław-3. Czas ten liczy się od dnia otrzymania przez komendanta WKU zawiadomienia od szkoły, że poborowy naukę skończył. Ta sama zasada dotyczy młodych ludzi, którzy wyjechali do pracy za granicę. Powinni zgłosić swój wyjazd i powrót w urzędzie gminy, a wtedy WKU ma 18 miesięcy na ich powołanie. Jeśli nie skorzysta, poborowi zostają przenoszeni do rezerwy. Odroczenie przysługuje każdemu uczniowi i studentowi na czas nauki (także w systemie zaocznym). W przypadku nauki, jak również wyjazdu za granicę, okres 18 miesięcy do powołania zostaje automatycznie zatrzymany. Uwaga! Po ustaniu tych przyczyn termin ten rozpoczyna się od nowa. Oznacza to, że do wojska będzie można powołać poborowego na przykład w wieku 32 lat. Nie warto więc unikać kontaktów z WKU.
..."
[ cd. http://praca.gazeta....86,3576049.html ]
ze stron:
http://www.google.pl...ukaj&lr=lang_pl

Linkman M-24

#6 kira69

kira69

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 944 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 18:02

jak jest z tym wojskiem zawodowym? od kiedy?
mam 21 lat, ale studiuje, wiec wojsko mi nie grozi, mam kategorie a.

moi koledzy kombinowali jak tu dostac inna kategorie.

mam pytanie, bo sie nie znam. czy wada wzroku - astygmatyzm, ktora pojawila sie po roku od stawienia w wku cos zmienia? kategorie? czy pozostaje bez zmian?

#7 pilszek

pilszek

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1582 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 18:05

Wyjeżdżając za granicę na okres dłuższy niż 2 m-ce (a nawet do innego miasta w kraju) powinieneś dokonać tzw. obowiązku meldunkowego w swoim urzędzie meldunkowym, czyli wymeldować się na stałe lub na czas określony (tzw. "czasówka"). Ale i tak jak wrócisz do kraju i zameldujesz się spowrotem nie unikniesz kolejnego wezwania do WKU. W przypadku braku jakichkolwiek odroczeń pójdziesz do wojska nawet w wieku 60 lat.

#8 kira69

kira69

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 944 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 18:07

W przypadku braku jakichkolwiek odroczeń pójdziesz do wojska nawet w wieku 60 lat.

co Ty gadasz 8| wojsko jest do danego wieku. nikt nie wezmie 60 latka jako poborowego

#9 pilszek

pilszek

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1582 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 18:09

co Ty gadasz  8|  wojsko jest do danego wieku. nikt nie wezmie 60 latka jako poborowego

<{POST_SNAPBACK}>

Na pewno :D Nie radzę się kłócić.
Mam wtyki w WKU :)

#10 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40292 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 18:13

Mateusz... to nie tak! :D na wypadek "W" wszyscy do 60-tki podlegają mobilizacji.
"Normalny" wiek podlegania obowiązkowi "mobilizacyjnemu" wynosi 45 lat.
... przećwiczyłem na własnej skórze, ostatnie strzelania (artyleria) zaliczyłem w wieku 38 lat :D

Linkman M-24

#11 kira69

kira69

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 944 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 18:21

ja robie strzaly artyleryjskie codziennie. wytaczam najciezsze dzialo :lol:

#12 pilszek

pilszek

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1582 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 18:31

Mateusz... to nie tak!  :D  na wypadek "W" wszyscy do 60-tki podlegają mobilizacji.
"Normalny" wiek podlegania obowiązkowi "mobilizacyjnemu" wynosi 45 lat.
... przećwiczyłem na własnej skórze, ostatnie strzelania (artyleria) zaliczyłem w wieku 38 lat  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Najnowsza ustawa:
"3. W czasie pokoju przydziały organizacyjno-mobilizacyjne mogą być nadawane mężczyznom, którzy nie ukończyli sześćdziesięciu lat życia, i kobietom, które nie ukończyły pięćdziesięciu lat życia. Po objęciu militaryzacją ustalonych jednostek organizacyjnych przydziały do tych jednostek nadaje się również osobom, które nie osiągnęły wieku określonego w odpowiednich przepisach o zaopatrzeniu emerytalnym."
Za: http://www.biuletyn....D19670220Lj.pdf

#13 tomusio

tomusio

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 796 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 18:49

nie wezma cie do wojska , zaczyna sie wojsko zawodowe. Pozatym wyjezdzasz wiec nie beda cie scigac bo niema cie w kraju

<{POST_SNAPBACK}>

prosze cie jak masz pisac takie bzdury to nie pisz nic...

1. Wojsko zawodowe niby ma byc za 2-3 lat. Takie sa PRZYPUSZCZENIA. ( połowa rodziny mojego kumpla w tym on sam praucje w WKU, i na armie zawodową będziemy jeszcze długo czekac takieśa FAKTY.)
2. Jesli wyjeżdża zagrainće to uwierz - będa go szukać. Każdy obywatel podlegający obowiązkowi poboru, musi zgłosić swój pobyt za granicą w WKU ( wystapić o pozwolenie na wyjazd czy coś takiego) a także wymeldowac się w swoim urzędzie miasta.
3. Jezeli nie zgłosi faktu o wyjeździe w WKU ( a raczej o tym ze został wymeldowany i jest poza granicami kraju),a także nie odbierajac pisma irzedowego o wstawieniu sie u komendanta WKU lub przed powiatowa komisją lekarską może się spodziewac .:
a.)doprowadzenia poborowego na komisję prze zpolicję i żandarmerię (śmieszne ? nie dla mojego znajomego)
b.)Poborowy któy się nie stawi do poboru może zostac ukarany kara grzywny i/lub ograniczenia wolności.
c.)Jeżeli nie zgłosisz w WKU ze wyjezdzasz np na okres 6m-cy za granice a w tym czasie np, przyjedziesz do polski i przypadkowo zlozy sie tak, ze przyjdzie do ciebie dzielnicowy to ma obowiazek zatrzymac cie i odstawic do komendanta wku w towim miescie
d.)mozesz sie spodziewac przez jakis czas wizyt dzielnicowego w twoim domu w celu sprawdzenia czy naprawde jestes w kraju czy tez nie.

Nie che mi sie dokladnie przepisywac rzeczy jakie cie moga spotkac...

Nie ma gornej granicy wieku poborowego

Co oznacza ze mozesz za nawet 20 lat dostac wezwanie do woja...

Mogę ci poradzić jedynie tyle , że gdy przyjdzie listonosz z wezwaniem do WKU to albo przedstaw sie jako swój brat, kuzyn itd albo popros mame zeby otworzyla litonoszowi drzwi i .:

zakładajac ze nie chesz isc do wojska

Twoja mama/ojciec otwiera drzwi patrzy na list jesli jest z WKU to nie odbiera i mowi listonoszowi  (UWAGA WAZNE ABY DOKŁADNIE TAK POSTĄPIĆ) - "syna nie ma obecnie w domu więc nie mogę odebrac za niego tego listu. Prosze awizować. (po czym bierze list do ręki i długopis i na odwrocie pisze .: Matka odmawia odbioru listu.

Jeżeli powie coś w stylu "odmawiam przyjęcia" to listonosz może odesłac list z powrotem do wku a wtedy możemy miec nasrane w papierach - dlaczego ? nie odebralismy pisma urzedowego.

Mój listonosz osobiście dostał za to zrypy bo przez niego mialbym sprawe w sadzie wlasnie o to, ze nie odebralem tego wezwania ( bylem wtedy we wroclawiu a matka nie odbiera listow do mnie)...

Po 2 tygodniach (jesli list zostal awizowany) znajdziesz w skrzynce informacje ze list jest do odbioru na poczcie. Nie musisz po niego isc, list wraca do WKU z informacja ze twoja matka nie odebrala go a ciebie nie bylo w domu...

Bla bla bla duzo pisac o tym

Tez unikalem wojska ale wystarczylo pojsc do lekarza ( wykorzystalem fakt ze mialem kiedys uraz kolana) i oto mam kategorie D - przyczyna - trwaly uraz kolana prawego uposledzajacy sprawnosc ruchowa...

wystarczyło mi do tego uzyskac .:

badanie USG kolana
opinia lekarza ortopedy
skierowanie do szpitala na operacje

(tylko fakt ze czeka mnie artroskopia kolana nie jest przyjemny... :/ ale przynajmniej mam D :P )
Płyta główna - Gigabyte K8VT800 8channel audio 6x USB 2.0
Procesor - AMD Athlon 3000+ 64
Karta graficzna (AGP x8) - Palit GF 7600GS 256mb/128bit DDR2
Dysk 1 - Samsung 160gb 7200rpm 8mb Cache
Dysk 2 - Seagate 40 gb
Karta sieciowa - Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC
Napęd - LITE-ON DVDRW SOHW-1673S

#14 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 19:44

U mnie jest taki przypadek ze brat jest chory na zakozliwa chorobe i z tego powodu zwolnili go z wojska do domu. Slyszalem ze w takim przypadku czesto wojsko tez nie bierze najblizszej rodziny itp. Czy to prawda?

#15 tomusio

tomusio

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 796 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 19:59

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 14.06.2006 r. w sprawie przeniesienia części poborowych do rezerwy

Na podstawie art. 46 ust. 7 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416 i Nr 277, poz. 2742 oraz z 2005 r. Nr 180, poz. 1496) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wojskowi komendanci uzupełnień przeniosą do rezerwy:

1) do dnia 31 stycznia 2007 r. poborowych przeznaczonych do odbycia zasadniczej służby wojskowej, służby w obronie cywilnej lub przeszkolenia wojskowego:
a) którzy stali się absolwentami szkół wyższych w 2006 roku lub wcześniej, o ile studia rozpoczęli przed rokiem akademickim 2002/2003,
B) którzy nie ukończyli szkoły podstawowej lub posiadają tylko wykształcenie podstawowe, uzyskane do dnia 31 sierpnia 2000 roku, zdobyte z dwuletnim lub większym opóźnieniem, albo ukończyli szkołę specjalną,
c) którzy posiadają wykształcenie podstawowe uzyskane po dniu 31 sierpnia
2000 roku i nie ukończyli szkoły gimnazjalnej lub posiadają tylko wykształcenie gimnazjalne, które uzyskali z dwuletnim lub większym opóźnieniem łącznie na etapie edukacji w szkole podstawowej i gimnazjum, albo ukończyli szkołę specjalną,
d) których ojciec, matka, ojczym, macocha, przysposabiający, brat lub siostra
w czasie odbywania czynnej służby wojskowej, o której mowa w art. 55 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, zmarli lub zostali uznani za inwalidów wojskowych, o których mowa w art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 29 maja 1974 r. o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin (Dz. U. z 2002 r. Nr 9, poz. 87, z późn. zm.1));
2) z dniem ukończenia szkół oficerskich lub szkół aspiranckich (chorążych) Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, absolwentów tych szkół, którzy bezpośrednio po ich ukończeniu podjęli służbę w Policji, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Służbie Więziennej lub Państwowej Straży Pożarnej, po złożeniu przez nich udokumentowanego wniosku w tej sprawie;
§ 2. Poborowych, o których mowa w § 1 pkt 1:
1) korzystających z odroczenia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego - przenosi się do rezerwy po złożeniu przez nich do dnia 31 grudnia 2006 roku wniosku w sprawie przeniesienia do rezerwy;
2) niekorzystających z odroczenia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego - przenosi się do rezerwy z urzędu, o ile w ciągu 90 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia nie złożą pisemnego wniosku o nieprzenoszenie ich do rezerwy;
3) przenosi się do rezerwy również w przypadku, jeżeli orzeczeniem właściwej komisji lekarskiej zostali uznani za czasowo niezdolnych do służby wojskowej;
4) lit. d, przenosi się do rezerwy po złożeniu przez nich do dnia 31 grudnia 2006 roku udokumentowanego wniosku w tej sprawie.

§ 3. Przepisu § 1 pkt 1 nie stosuje się do poborowych, którzy złożyli wnioski
o przeznaczenie do służby zastępczej albo przeznaczono ich do odbycia tej służby.

§ 4. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 31.05. 2006 r. w sprawie udzielania odroczeń zasadniczej służby wojskowej

Na podstawie art. 39 ust. 8 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416
i Nr 277, poz. 2742 oraz z 2005 r. Nr 180, poz. 1496) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa szczegółowe warunki i tryb udzielania odroczeń zasadniczej służby wojskowej oraz dokumenty, które należy dołączyć do wniosku o udzielenie odroczenia.
§ 2. 1. Warunkiem wszczęcia postępowania o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej jest złożenie przez poborowego pisemnego, udokumentowanego
i uzasadnionego wniosku do wojskowego komendanta uzupełnień.
2. Wniosek o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej poborowy składa do wojskowego komendanta uzupełnień właściwego ze względu na jego miejsce pobytu stałego albo jego pobytu czasowego trwającego ponad dwa miesiące.
§ 3. 1. Organ przyjmujący wniosek o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej informuje poborowego, że udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej spowoduje zmianę okresu jego podlegania obowiązkowi odbycia tej służby oraz zmianę przewidywanego terminu jego przeniesienia do rezerwy.
2. Adnotację o udzieleniu informacji, o której mowa w ust. 1, zamieszcza się na wniosku o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej i przedstawia poborowemu do podpisu, a w przypadku odmowy złożenia podpisu sporządza się adnotację w tej sprawie.
3. Jeżeli wniosek o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej został złożony przez poborowego w inny sposób niż osobiście w wojskowej komendzie uzupełnień informację, o której mowa w ust. 1, zamieszcza się w pouczeniu decyzji
o udzieleniu tego odroczenia.
§ 4. 1. We wniosku o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej ze względu na konieczność sprawowania bezpośredniej opieki nad członkiem rodziny zamieszcza się:
1) imię i nazwisko poborowego;
2) datę i miejsce urodzenia poborowego;
3) adres zamieszkania albo inny adres do korespondencji, pod który skutecznie można doręczyć dokumenty związane z odroczeniem zasadniczej służby wojskowej;
4) numer ewidencyjny PESEL poborowego;
5) wyszczególnienie osób, w stosunku do których zachodzi konieczność sprawowania bezpośredniej opieki, w tym ich imię i nazwisko, stopień pokrewieństwa w stosunku do poborowego, datę urodzenia oraz adres zamieszkania.
2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, dołącza się decyzję wójta lub burmistrza (prezydenta miasta) o konieczności sprawowania przez poborowego bezpośredniej opieki nad członkiem rodziny lub orzeczenie sądu o obowiązku sprawowania takiej opieki.
3. Dokumenty, o których mowa w ust. 2, podlegają zwrotowi poborowemu, nie później niż w dniu doręczenia lub ogłoszenia decyzji o udzieleniu odroczenia zasadniczej służby wojskowej.
§ 5. 1. We wniosku o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej ze względu na pobieranie nauki w szkole wyższej, w zakładzie kształcenia nauczycieli lub w szkole ponadgimnazjalnej, a do dnia 31 sierpnia 2008 r. także w szkole ponadpodstawowej, zamieszcza się:
3) adres zamieszkania albo inny adres do korespondencji, pod który skutecznie można doręczyć dokumenty związane z odroczeniem zasadniczej służby wojskowej;
5) nazwę uczelni, szkoły lub zakładu kształcenia nauczycieli.
2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, dołącza się zaświadczenie rektora szkoły wyższej albo dyrektora szkoły lub zakładu kształcenia nauczycieli.
3. W przypadku poborowego pobierającego naukę w szkole wyższej obowiązek przedstawienia zaświadczenia, o którym mowa w art. 39 ust. 7 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, zwanej dalej "ustawą", uważa się za spełniony po okazaniu przez poborowego indeksu szkoły wyższej z wpisem o zaliczeniu dotychczasowego i rozpoczęciu kolejnego roku (semestru) studiów.
4. W przypadku poborowego pobierającego naukę w zakładzie kształcenia nauczycieli lub w szkole ponadgimnazjalnej, a do dnia 31 sierpnia 2008 r. także w szkole ponadpodstawowej, obowiązek przedstawienia zaświadczenia, o którym mowa w art. 39 ust. 7 ustawy, uważa się za spełniony po okazaniu przez poborowego świadectwa szkolnego z wpisem o zaliczeniu (zdaniu) roku (semestru) nauki oraz legitymacji szkolnej z wpisem o rozpoczęciu nauki w kolejnym roku (semestrze).
5. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do poborowych, o których mowa w art. 39 ust. 2 oraz art. 93 ust. 4 ustawy.
§ 6. 1. We wniosku o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej ze względu na wybór na posła lub kandydowanie do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zamieszcza się:
5) informacje o okolicznościach uzasadniających udzielenie odroczenia.
2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, dołącza się zaświadczenie Państwowej Komisji Wyborczej odpowiednio o:
1) wyborze poborowego na posła;
2) kandydowaniu poborowego do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 7. 1. We wniosku o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej ze względu na ważne sprawy osobiste lub rodzinne zamieszcza się:
5) informacje o okolicznościach uzasadniających udzielenie odroczenia.
2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, dołącza się dokumenty potwierdzające stan faktyczny wskazany w art. 39 ust. 3 ustawy.
3. W przypadku niemożliwości udokumentowania przez poborowego stanu faktycznego określonego w art. 39 ust. 3 ustawy wojskowy komendant uzupełnień może odebrać od poborowego stosowne oświadczenie.
§ 8. 1. Poborowy, który został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej, może złożyć wniosek o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej co najmniej na czternaście dni przed dniem stawienia się do odbycia zasadniczej służby wojskowej, określonym w karcie powołania.
2. Wniosek o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej ze względu na konieczność sprawowania bezpośredniej opieki nad członkami rodziny może zostać złożony przez poborowego, który został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej, nie później niż w dniu jego stawienia się do odbycia zasadniczej służby wojskowej, określonym w karcie powołania, jeżeli do wniosku tego zostanie dołączona decyzja lub orzeczenie, o których mowa w § 4 ust. 2.
3. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, powinien być złożony osobiście przez poborowego w wojskowej komendzie uzupełnień.
§ 9. Przepisy rozporządzenia stosuje się odpowiednio wobec żołnierzy, o których mowa w art. 87 ust. 2 pkt 2 i 3 oraz ust. 3 ustawy.
§ 10. Udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej w trybie, o którym mowa w art. 42 ust. 1a ustawy, w przypadku, jeżeli nie ma potrzeby prowadzenia postępowania wyjaśniającego, powinno nastąpić w dniu złożenia osobiście przez poborowego wniosku o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej.
§ 11. 1. Wojskowy komendant uzupełnień lub osoba przez niego upoważniona udzielając odroczenia zasadniczej służby wojskowej w trybie, o którym mowa w art. 42 ust. 1a ustawy, dokonuje wpisu lub zamieszcza dane w wojskowym dokumencie osobistym w brzmieniu: "Odroczono od dnia ......... do dnia .........".
2. Wpis, o którym mowa w ust. 1, wojskowy komendant uzupełnień lub osoba przez niego upoważniona uwierzytelnia podpisem oraz czytelnym odciskiem pieczęci urzędowej wojskowej komendy uzupełnień.
§ 12. Wojskowy komendant uzupełnień lub osoba przez niego upoważniona udzielając odroczenia zasadniczej służby wojskowej w trybie, o którym mowa w art. 42 ust. 1a ustawy, dokonuje odpowiedniego wpisu w ewidencji wojskowej podając tytuł
i termin odroczenia.
§ 13. Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2004 r.
w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania odroczeń zasadniczej służby wojskowej (Dz. U. Nr 150, poz. 1569).
§ 14. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia.  .

Dysk 2 - Seagate 40 gb

#16 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 20:51

Polowy praktycznie nie rozumiem... :rolleyes:

#17 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 21:22

Czyli po krotce to tak:
Jak chce jechac za granice to musze o tym zawiadomic WKU. Po moim powrocie znow jestem poborowym, jesli nie dostane pisma w ciago 18m-cy zostaje przeniesiony do rezerwy... Tak?

#18 tomusio

tomusio

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 796 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 22:28

Czyli po krotce to tak:
Jak chce jechac za granice to musze o tym zawiadomic WKU. Po moim powrocie znow jestem poborowym,

Wojskowy obowiazek meldunkowy

jesli nie dostane pisma w ciago 18m-cy zostaje przeniesiony do rezerwy... Tak?

<{POST_SNAPBACK}>

Do rezerwy bez odbycia służby wojskowej jesteś przenoszony, jeśli nie zostałeś powołany do wojska w ciągu 18 miesięcy po stawieniu się do poboru. Nie dotyczy to sytuacji, w których to z twojej winy nie zostałeś do niej powołany, czyli np:
- korzystałeś z wszelakich odroczeń
- byłeś czasowo niezdolny do służby (kat B)
- nie byłeś powołany w tym terminie do wojska z przyczyn niezależnych od organów wojskowych tj. ze względu na: odbywanie kary pozbawienia wolności, orzeczenie kary pozbawienia praw publicznych, czasowe przebywanie za granicą, niespełnienie wojskowego obowiązku meldunkowego oraz niezgłoszenie się do poboru itp.

W tych wypadkach, zostaniesz przeniesiony do rezerwy 18 miesięcy po ustaniu przyczyny w związku, z która nie byłeś powołany do wojska tj. np. wrócisz z zagranicy, wyjdziesz z wiezienia, skończy ci się odroczenie itd.

Jeśli złożyłeś wniosek o skierowanie do służby zastępczej to na powołanie do niej urząd ma 36 miesięcy (chyba, że skończyłeś studia wtedy jest to 18 miesięcy).

Poza tym Minister Obrony Narodowej może zarządzić przeniesienie części poborowych do rezerwy wcześniej. Sytuacja ta zdarza się bardzo często w odniesieniu do absolwentów uczelni wyższych, którzy w ostatnich latach nie byli powoływani do przeszkolenia wojskowego.

Dysk 2 - Seagate 40 gb

#19 Huzar001

Huzar001

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 302 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 22:38

A właściwie to dlaczego chcecie uniknąć wojska?
AMD Athlon 64 3000+ (Socket 939) Venice + Scythe Ninja Plus
Gigabyte GA-K8V Ultra-939 Via K8T890
Kingston DDR 2 x 512MB PC-400
WD Caviar RE 160 GB WD1600SD 8MB cache SATA
Radeon 9550 Sapphire 128MB (128bit)
Zasilacz- Chieftec 360W HPC-360-202DF
Obudowa - Chieftec DA-01B-D

#20 tomusio

tomusio

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 796 Postów:

Napisany 06 marzec 2007 - 23:20

A właściwie to dlaczego chcecie uniknąć wojska?

<{POST_SNAPBACK}>

1. Nie lubie jak mnie sie do czegos zmusza.
2. 9 miesiecy z zycia wyjete.
3. jesli mam juz w pewnym stopniu ulozone zycie (kobieta, dom, praca) to na cholere mi sie ma w to wciskac WKU ?
4. nie zamierzam pasc na sepse
5. nie bede bronil ani reprezentowal kraju ktorego polityka zagraniczna a takze polityka wewnatrz panstwa kuleje. Nie zmaierzam tez bronic kraju ktory proponuje mi 1200zl za to ze bede dyspozycyjny,m wyrabial 200% normy odstawial rpace za 30 ludzi i zarabial psi pieniadz, kiedy za granica za taka sama prace bez wyzysku dostane ~5000zl miesiecznie.

Poza tym ja juz mam wojsko w nosie :]

Mam swoje wymarzone D wiec niech sie pchaja...
Dysk 2 - Seagate 40 gb

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników