Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

konwersja pdf do jpg

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 russ10

russ10

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 31 Postów:

Napisany 04 marzec 2007 - 12:48

Witam

Jeżeli źle trafiłem z kategorią to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie tematu.

Szukałem na necie i na tym forum, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie:
Jak przerobić pliki pdf do jpg? Oczywiście bardzo łatwo znaleźć programy płatne, ale wydawać 50dolarów na konwersję kilkunastu stron to lekka przesada... może ktoś zna jakieś darmowe pluginy albo programy do tego służące?

Pozdrawiam

#2 TWDonald

TWDonald

_

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13886 Postów:

Napisany 04 marzec 2007 - 13:02

Najprościej to wyświetlić po kolei strony w Adobe Reader w pełnym ekranie i porobić zrzuty ekranu

#3 russ10

russ10

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 31 Postów:

Napisany 04 marzec 2007 - 13:20

Może i najprościej, ale jakość takich obrazków jest delikatnie mówiąc niska... bo nie kopiuje się rzeczywista jakość obrazków tylko taka, jaka akurat jest wyświetlana na monitorze...

#4 hesaler

hesaler

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 353 Postów:

Napisany 04 marzec 2007 - 13:38

jezeli plik wyjściowy jest w dobrej jakości to możesz to zrobić "snapshot tool" z Adobe Readera i skopiowanie zawartości schowka do np. Irfana lub Paint Neta.
Np. w wersji 8 reader potrafi wyciągnąc całe zdjęcie wstawione podczas składu w InDesignie (nawet obszary przykryte ramką tekstową których nie widac na podglądzie). Jakość zależy od materiału wyjściowego, ale jeżeli masz słabego pdfa to nie dorobisz mu pixeli nawet w Photoshopie...w którym operacja ta jest prosta. Z tego co pamiętam ACDSee (8 wersja) też potrafi zapisać pdfa jako jpg-a
Print Screen to nie jest dobre rozwiązanie
-"Opinia jest jaki dziura w doopie, każdy ją ma"- [Dirty Harry]

Sprzęt stojący - Procesor: Pentium 4 540 3,2 MHz, Płyta główna: MSI 915 GM-FR, Pamięć: 2*512 DDR400 PQI Turbo CL 2-3-2-5, Karta Graficzna: Sapphire Radeon X600 Pro (VIVO), Dysk WDC Ultra ATA 80 GB, Obudowa i zasilacz: Enlight (350 W). Win XP Home SP2 i Kubuntu 7.04

#5 russ10

russ10

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 31 Postów:

Napisany 04 marzec 2007 - 17:49

Nie mam Readera8 a w ACDsee9 nie wiem jak to zrobic ;-/

#6 hesaler

hesaler

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 353 Postów:

Napisany 04 marzec 2007 - 18:54

masz readera

w Acdsee otwierasz pdf-a a następnie przesejwowujesz go jako jpg.

Sprzęt stojący - Procesor: Pentium 4 540 3,2 MHz, Płyta główna: MSI 915 GM-FR, Pamięć: 2*512 DDR400 PQI Turbo CL 2-3-2-5, Karta Graficzna: Sapphire Radeon X600 Pro (VIVO), Dysk WDC Ultra ATA 80 GB, Obudowa i zasilacz: Enlight (350 W). Win XP Home SP2 i Kubuntu 7.04

#7 russ10

russ10

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 31 Postów:

Napisany 04 marzec 2007 - 19:19

masz readera

<{POST_SNAPBACK}>

Heh... no że też na to nie wpadłem :D i faktycznie tak się da... ale trzeba każdą stronę osobno kopiowac, wklejać i zapisywać...

A co do ACDSee to mam 9 i tam nawet otworzyć pdfa nie moge bo wyświetla mi się, że plik nie jest obsługiwany...

Chyba pozostanie mi "ręczne" kopiowanie w Readerze...

#8 hesaler

hesaler

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 353 Postów:

Napisany 05 marzec 2007 - 07:27

być może acdsee potrzebuje skryptów postscriptowych do otwierania pdfow zainstaluj to ftp://mirror.cs.wisc.edu/pub/mirrors/ghost/AFPL/gs854/ plik gs854w32.exe
Ja to mam na stale wic nie wiem, czy to od tego zalezy czy nie Nawet wersja trial acdsee radzi sobie z zapisywaniem pdfa do jpga.

#9 russ10

russ10

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 31 Postów:

Napisany 05 marzec 2007 - 08:46

Ok... zainstalowałem i teraz już mogę otwierać w ACDSee i zapisywać jako jpg. Szkoda tylko, że wszystkie strony trzeba osobno zapisywać i zmieniać nazwę, ale chyba tego już nie uniknę...

Aha... gdzieś na necie przeczytałem, że można w Readerze zapisywać do jpg trzeba tylko mieć jakiś skrypt, o nazwie Aladdin GhostScript. Ktoś wie gdzie można to znaleźć?

Pozdrawiam

#10 hesaler

hesaler

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 353 Postów:

Napisany 05 marzec 2007 - 14:52

Ok... zainstalowałem i teraz już mogę otwierać w ACDSee i zapisywać jako jpg. Szkoda tylko, że wszystkie strony trzeba osobno zapisywać i zmieniać nazwę, ale chyba tego już nie uniknę...

Aha... gdzieś na necie przeczytałem, że można w Readerze zapisywać do jpg trzeba tylko mieć jakiś skrypt, o nazwie Aladdin GhostScript. Ktoś wie gdzie można to znaleźć?

Pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

już to masz (to jest to co ci poleciłem zainstalować, żebyś mógł otwierać pdfy w acdsee)

#11 pilszek

pilszek

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1582 Postów:

Napisany 05 marzec 2007 - 15:20

Ja do drukowania PDF=>JPG używam programu Zan Image Printer (Pobierz). Działa on jako wirtualna drukarka. Trzeba więc wydrukować dokument do pliku, co powoduje stworzenie wielu plików JPG - każdy odpowiada jednej stronie.

Następnie włączam XnView i robię panoramę pionową z wszystkich plików co automatycznie układa mi wszystkie strony tworząc jeden plik graficzny.

Ten post był edytowany przez pilszek dnia: 05 marzec 2007 - 15:20

#12 russ10

russ10

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 31 Postów:

Napisany 05 marzec 2007 - 17:48

To jest właśnie to czego szukałem... szkoda że wersja 30 dniowa, ale przynajmniej nie tworzy na jpgach żadnych znaczków typu: wersja darmowa...

wielkie dzięki
pozdrawiam

#13 marcin_oskar

marcin_oskar

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 09 marzec 2007 - 12:26

Hmm

Najprostszy okazał się sposób kopiowania pdf do Paint'a i zapis na jpg. Dało radę.

Pozdro

MM

#14 pilszek

pilszek

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1582 Postów:

Napisany 09 marzec 2007 - 13:40

Hmm

Najprostszy okazał się sposób kopiowania pdf do Paint'a i zapis na jpg. Dało radę.

Pozdro

MM

<{POST_SNAPBACK}>

A jak masz PDF składający się z 600 stron to też stosujesz tę metodę? :D

#15 preter

preter

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 232 Postów:

Napisany 18 maj 2007 - 14:54

Przydatny programik:

http://www.instalki...._PDF_Reader.php

Do jpeg, bmp i innych formatów konwertuje.
"Śmiejcie się ze mnie, bo jestem inny. Ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami." Jonathan Davis

#16 kazdano

kazdano

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 maj 2007 - 13:47

preter Jesteś wielki, chyba o to najbardziej chodz, freeware dzienx :D

#17 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40297 Postów:

Napisany 24 maj 2007 - 14:29

ImagePrinter 1.0
Nieiwielki program oparty o uniwersalny sterownik wydruku Microsoftu, który potrafi "wydrukować" dowolny dokument jako plik graficzny (lub kilka plików) w formacie BMP, PNG, JPG, czy TIFF.
za: http://www.idg.pl/ft...rinter.1.0.html

Linkman M-24

#18 luki1528

luki1528

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 217 Postów:

Napisany 27 maj 2007 - 07:51

Otwierasz ten plik pdf w notatniku. Może on niemieć nic wspulnego z tekstem. nie zmieniasz go. tylko zapisujesz jako Np: hellow.jpg
Spoko ziom ja to kupuje
zobacz *********** wymoderowane przez kriss_23

#19 agi

agi

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 07 luty 2008 - 21:37

witam
jakis czas temu podales linka do programu konwertujacego pdf na jpeg ale nie mma bldego pojecia jak sie tego programiku uzywa
nic sie nie dzieje 8|
pomocy 8|

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników