Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

problem z klawiatura w laptopie - przycisk FN

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 ozetec

ozetec

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 02 marzec 2007 - 08:38

witam, jako lamer pytam tu:)
mianowicie: cos sie stalo po podlaczeniu klawiatury na usb do laptopa, ze teraz po jej odlaczeniu przycisk fn na laptopie jest caly czas aktywny, i zeby normalnie cos napisac musze go caly czas trzymac, inaczej zamiast o mam 6stke itd itd,,,

szlag mnie trafia:(
pomozecie ?:)

pozdrawiam bm

#2 ozetec

ozetec

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 02 marzec 2007 - 12:58

nie dziala mi przycisk num lock dodam:>

#3 goldi36

goldi36

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 04 lipiec 2007 - 23:41

poprostu to wina klawiatury numerycznej, wylacz Num Lock lub na klawiaturze od laptopa przycisnij Fn + Ins i wszystko bedzie dzialac poprawnie :)

#4 PEPE_x

PEPE_x

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 12:23

Niestety u mnie taka kombinacja nie skutkuje... Coto może być?

#5 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6237 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 12:28

wciśnij funkcyjny i numlk jednocześnie tak jest w acerze
jaki laptop

[*][*]
PW - wyłączone do odwołania

dziękuję wszystkim za te kilka lat na forum, pomoc i mile spędzony czas. to by było na tyle.
gdyby ktoś mnie szukał, szukaj i zostaw wiadomość tutaj - abi

#6 PEPE_x

PEPE_x

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 12:30

Asus Z96S

Ok. Działa. NumLK+Fn. Dziękuję i pozdrawiam

#7 glowapl5

glowapl5

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 13 marzec 2011 - 18:06

witam mam nastepujacy problem. moja klawiatura dziala poprawnie z tym, ze dziala tak jak by byl na stale wcisniety klawisz FN wiec kiedy naciskam klawisze pod ktorymi ukryta jest funkcja FN do klawisze wlaczaja lub wylaczaja ta funkcje. naciskanie klawisza FN nic nie zmienia, tak jak by sie wlaczyl na stale i popsol bo nie mozna go wylaczyc. rozpaczliwie blagam o pomoc. dziewczyna ponoc lekko oblala notebooka spritem ale wszystkie klawisze dzialaly potem a teraz nagle wszystko dziala tylko klawisz FN na stale wlaczony. POMOCY!!!!

#8 GośćMagda_*

GośćMagda_*
  • Goście

Napisany 25 lipiec 2011 - 04:46

witam mam nastepujacy problem. moja klawiatura dziala poprawnie z tym, ze dziala tak jak by byl na stale wcisniety klawisz FN wiec kiedy naciskam klawisze pod ktorymi ukryta jest funkcja FN do klawisze wlaczaja lub wylaczaja ta funkcje. naciskanie klawisza FN nic nie zmienia, tak jak by sie wlaczyl na stale i popsol bo nie mozna go wylaczyc. rozpaczliwie blagam o pomoc. dziewczyna ponoc lekko oblala notebooka spritem ale wszystkie klawisze dzialaly potem a teraz nagle wszystko dziala tylko klawisz FN na stale wlaczony. POMOCY!!!!

mam ten sam problem oblalam klawiature drinkiem i nie wie co sie dzieje klawiatura mi szaleje .. i o dziwo ta strona co zostala zalana mniejsza iloscia drinka;/

#9 Gośćjustyna_*

Gośćjustyna_*
  • Goście

Napisany 04 sierpień 2011 - 18:31

i co udalo sie Wam cos zrobic z ta zalana klawiatura? bo mam ten sam problem:/

#10 GośćGość_*

GośćGość_*
  • Goście

Napisany 12 sierpień 2011 - 20:26

ja mam taki problem po zainstalowaniu gry wyskoczyl blad w tej grze i nieszlo grac wiec odinstalowalem jom ale cos sie stalo z k3awiatorom bo zeby pisac musze miec wcisniety klawisz Fn bo jesli nie bedzie wcisniety to zamiast np ,, P ,, mam gwiazdke ,, M ,, mam myslnik

PS Od samego poczatku mam francuskom klawiatore mam notebooka ACER Aspire one AOD255

#11 zgred79

zgred79

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 25 wrzesień 2011 - 08:28

bo zeby pisac musze miec wcisniety klawisz Fn bo jesli nie bedzie wcisniety to zamiast np ,, P ,, mam gwiazdke ,, M ,, mam myslnik

różne sprzęty mogą mieć inne kombinacje klawiszy, czasami może to być klawisz Fn+ któryś z klawiszy F...

#12 GośćNatka_*

GośćNatka_*
  • Goście

Napisany 29 wrzesień 2011 - 13:10

Witam wszystkich ;) Jako że jestem zielona w temacie komputerów chciałabym zapytać o pewną rzecz tj jak w temacie ;) 20 minut temu kawa wyldowała na klawiaturze laptopa Asus K50IJ ..dokladnie na jego prawej stronie ( klawiatura numeryczna) oczywiscie poodpinałam wszystko, laptop do góry nogami itd. Niby wysuszyłam suszarką ale problem jest z klawiszami "i" oraz "k" zamiast tego (jesli jest wciśniety num LK) wyskakują odpowiednio "5i" oraz "6k" czyli mam dwa w jednym.. Nie wiem czy da się wyjąć klawisze pojedynczo ? I moje pytanie czy mozna to naprawic czy takie cos oznacza ze moja klawiatura umarla ;/ Pisze na forum, bo jak zapytam chlopaka to mnie zabije. Prosze o odpowiedz, dziekuje pozdrawiam, Natalia

#13 wtomczak

wtomczak

Nie wyrzucaj komputera przez okno!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1312 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2011 - 21:21

Po pierwsze nie wolno suszyć suszarką! Gorące powietrze, które dostanie się do wnętrza klawiatury dostarczy więcej wilgoci.Nie wiem czy w tym konkretnie przypadku ale można delikatnie odchylić pojedynczy klawisz najpierw z lewej strony później z prawej, żeby się odchylił na specjalnych prowadnicach.
Można przedmuchać sprężonym powietrzem.
komputeryservice.blox.pl komputeryservice.blox.pl

mobo: MSI K9-NEO nForce550
grafika: GF GTX 460 768MB 192bit MSI Cyclone
sound: X-Fi Xtreme Gamer + GigaWorks G500 5.1 THX
ram: 2x512MB i 2x1GB Kingstone DDR2 667MHz CL5
hdd: 2x250GB i 1TB oraz 40GB Maxtor w kieszeni zew.
zasilacz: Thermaltake Toughpower TPX 575M

#14 GośćJohnII_*

GośćJohnII_*
  • Goście

Napisany 11 październik 2011 - 19:11

Witam. Mam problem mianowicie nie mogę pogłaśniać ani uciszać ogólnej głośności za pomocą klawisz Fn + strzałka w dół/górę. Nie działa także wyciszanie czyli Fn + F8. Reszta funkcji działa poprawnie. Proszę o pomoc

Dziękuję

#15 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40294 Postów:

Napisany 11 październik 2011 - 19:56

W jakim laptopie?

Linkman M-24

#16 GośćJohnII_*

GośćJohnII_*
  • Goście

Napisany 12 październik 2011 - 13:58

acer aspire 5745G

#17 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40294 Postów:

Napisany 12 październik 2011 - 14:28

[Fn] = [F8] - zał/wył głośnika
[Fn] + [strzałki góra/dół] pogłaśnianie lub ściszanie głośnika - zależne od stanu poprzedniego
Należy upewnić się czy głośnik jest włączony ?
Bardziej szczegółowa instrukcja w pliku:
http://www.google.pl...GWpKlooj0-fj1vA

Linkman M-24

#18 GośćJohnII_*

GośćJohnII_*
  • Goście

Napisany 12 październik 2011 - 14:40

Słucham muzyki i innych dźwięków i mogę pogłaśniać wyciszać za pomocą ikon koło zegara. Za pomocą klawisza Fn niestety nie mogę. Myślę że to kwestia wciśnięcia kombinacji klawiszy. Pytanie tylko jaka kombinacja :)

#19 GośćJohnII_*

GośćJohnII_*
  • Goście

Napisany 12 październik 2011 - 14:50

Reinstalowałem sterownik do klawiatury. Już jest wszystko ok.

Dziękuję za pomoc.

#20 Gość:)_*

Gość:)_*
  • Goście

Napisany 13 październik 2011 - 14:25

bo zeby pisac musze miec wcisniety klawisz Fn bo jesli nie bedzie wcisniety to zamiast np ,, P ,, mam gwiazdke ,, M ,, mam myslnik

różne sprzęty mogą mieć inne kombinacje klawiszy, czasami może to być klawisz Fn+ któryś z klawiszy F...

Miałam ten sam problem z klawiszem Fn. Tylko, że na mojej klawiaturze nie ma przycisku z napisem Numlock. Za to pokombinowałam z tymi przyciskami F... i u mnie sprawdziła się kombinacja Fn+F11. Na przycisku F11 mam narysowaną kłódeczkę z jedyneczką w środku. :) To pewnie jest ten Numlock :D

1 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników