Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Naprawa systemu Win XP

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 comandosik

comandosik

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Postów:

Napisany 24 lipiec 2004 - 13:47

Witam!

Wiem, że było to juz przerabiane na Forum, ale nie mogę tego znaleść w wyszukiwarce .
Pamiętam tylko że ostatnio pisał na ten temat AlvinR i Tweak_. Podajcie mi linka do wątku w którym omówiona była ta funkcja. Dzięki.

PS. Podczas przeglądania archiwum Furum rozbrajały mnie tytuły w stylu: "POMOCY!!!", "Pomóżcie proszę", "Mam problem" . Trzeba coś z tym zrobić. I tu apeluję do moderatorów, aby upominali i od razu zmieniali tytuł wątku!

Pozdrawiam
----------------
Comandos
Intel P III 650 MHz=573MHz // Gigabyte GA-BX2000+// 128MB SDRAM 100// NVidia Riva TNT M64 32MB// Quantum Fireballct2 20GB// SB 128 PCI// CD-ROM LG8520B 52x + CD-RW LG GCE-8240B // noname 250W// WinXp Pro PL

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40257 Postów:

Napisany 24 lipiec 2004 - 14:23

Wypowiedź Alvina jest wzorcową instrukcją naprawy systemu i powinna być umieszczona w nowym wątku pt. „Naprawa systemu wg Alvina” http://www.idg.pl/fo...mp;TopicID=7164

-----------------

Linkman M-14

#3 comandosik

comandosik

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Postów:

Napisany 24 lipiec 2004 - 14:31

Repylek nie chodziło mi o poprawną instalację xp, firewalli, driverów itd., ale o naprawę systemu. Chodzi mi o to ażeby zachować ustawienia, konta i programy. Nie mam odwagi bez bycia pewnym robić naprawy.
-----------------
Comandos
Intel P III 650 MHz=573MHz // Gigabyte GA-BX2000+// 128MB SDRAM 100// NVidia Riva TNT M64 32MB// Quantum Fireballct2 20GB// SB 128 PCI// CD-ROM LG8520B 52x + CD-RW LG GCE-8240B // noname 250W// WinXp Pro PL

#4 AlvinR

AlvinR

Amicus Plato...

• Forumowicze
  • 14167 Postów:

Napisany 24 lipiec 2004 - 14:38

Litości!!!

A co |Ci podpowiada wyszukiwarka Forum???????
-----------------
CIERPLIWOSCIĄ I PRACĄ NAWET HIMALAJE MOŻNA PRZEROBIĆ NA SAHARĘ================Barton-2500+M @3878+(212x12)/ MSI-K7N2 Delta-L/ 512 MB 333@400/R-9500//BARRACUDA: IV - 60 GB + 7200.7 80 GB/Chieftec 360 W//WinXP+SP-1 / Opera 7.51 /NEO+

#5 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40257 Postów:

Napisany 24 lipiec 2004 - 14:54

do comandosika - Ja dalej uważam powyższą instrukcję za "wzorcową" - jest w niej wszystko co jest potrzebne do prawidłowej naprawy systemu. Zgadzam się z Tobą jedynie w sprawie ogólnikowości tytułów niektórych wątków, ale jest to też jakąś "zaletą" tego Forum. W innych Forach dostajesz od razu bana za pytania typu "POMOCY!!!", "Pomóżcie proszę", "Mam problem" - a u nas ludzie są "wrażliwi społecznie" i wyrozumiali dla innych .

a wyszukiwarkę mamy, taką jaką mamy - zdziwisz się co otrzymasz po wpisaniu do niej słowa BIOS

-----------------

Linkman M-14

#6 comandosik

comandosik

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Postów:

Napisany 24 lipiec 2004 - 15:28

W takim razie nie widzę tej wypowiedzi . Chodzi Ci o nią: AlvinR napisał

Minęły już radosne czasy względnego spokoju i bezpieczeństwa w sieci, stawiając system trzeba przestrzegać, ściśle przestrzegać kilku elementarnych zasad oraz ściśle trzymać się procedur:

[1] Instalację systemu przeoprowadza się na kompie fizycznie odłączonym od sieci;

[2] Przed instalacją systemu, jeżeli tylko istnieje taka mozliwość należy ściągnąć z sieci:
- ze strony Microsoftu zestaw łatek usuwających krytyczne błedy systemu;
- ze strony producenta wybranego przez nas programu antywirusowego aktualną bibliotekę wirusów;
- ze strony producenta wybranego przez nas programu antyspyware typu Ad-Aware, aktualną bibliotekę referencyjną;
- ze strony producenta wybranego przez nas programu typu firewall najnowszą wersję programu.

[3] Po zainstalowaniu systemu na dysku niezwlocznie wgrywamy w podanej kolejności:
[3.1] Sterowniki chipsetu
[3.2] Sterowniki karty graficznej i monitora
[3.3] Wszystykie łatki systemowe Microsoftu
[3.4] Program antywirusowy
[3.5] Firewall
[3.6] Program antyspyware

[4] Po wgraniu i skonfigurowaniu (!) oprogramowania zabezpieczającego można dokonać fizycznego podłżczenia sieci oraz skonfigurować połączenie sieciowe.

[5] Po skonfigurowaniu połaczenia sieciowego z internetem w pierwszej kolejności należy przeprowadzić update:
[5.1] Systemu operacyjnego
[5.2] Programu antywirusowego
[5.3] Firewalla
[5.4] Programu antyspyware

W tym momencie można uznać, że system został na komputerze zainstalowany i komputer nadaje sie do w miarę bezpiecznej pracy.

Nigdzie w powyższym tekście nie zauważyłem wzmianki na temat naprawy/reinstalacji Win XP. A wiem, że taką Alvin napisał.

Alvin: w wyszukiwarce szukałem: "naprawa systemu win xp" i nic nie znalazło

Repylek: nie neguję iż instrukcja jest błędna. Ale nie o to mi chodziło..niestety
-----------------
ComandosIntel P III 650 MHz=573MHz // Gigabyte GA-BX2000+// 128MB SDRAM 100// NVidia Riva TNT M64 32MB// Quantum Fireballct2 20GB// SB 128 PCI// CD-ROM LG8520B 52x + CD-RW LG GCE-8240B // noname 250W// WinXp Pro PL

#7 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40257 Postów:

Napisany 24 lipiec 2004 - 15:32

Reinstalacja Windows XP - droga na skróty

Przy wymianie niektórych strategicznych komponentów peceta wymagana jest reinstalacja Windows XP. Jeżeli jednak bardzo zależy nam na czasie (jak wiadomo, instalacja Okienek trwa stosunkowo krótko w porównaniu z "sadzaniem" dziesiątek aplikacji), możemy spróbować odświeżyć już istniejący na dysku system. Trzeba mieć wszelako na uwadze, że takie pójście na skróty może się także skończyć... znacznym wydłużeniem drogi.

1. Uruchamiamy komputer i wkładamy do napędu CD/DVD płytę instalacyjną Windows XP. Musimy się przedtem jeszcze upewnić, czy w BIOS-ie ustaliliśmy odpowiednią kolejność bootowania: pierwszym napędem, z którego ma być podejmowana próba uruchomienia systemu, powinien być napęd krążków CD/DVD. 2. Czekamy chwilę na załadowanie setupu Windows XP. Następnie w menu Zapraszamy do programu instalacyjnego wybieramy opcję Instalacji (klawisz [Enter]), a pomijamy wariant naprawy systemu Windows XP (klawisz [R]) - wbrew temu, co na pierwszy rzut oka wydaje się w tej sytuacji bardziej odpowiednie. 3. W następnym kroku instalator przeszuka dysk i znajdzie dotychczasową instalację Windows. Dopiero teraz wybieramy opcję naprawy systemu - klawisz [R]. Musimy się uzbroić w cierpliwość, bo czeka nas 20-30 minut reinstalacji. Po zakończeniu tego procesu wyjmujemy płytę Windows XP z napędu i restartujemy komputer.

-----------------

Linkman M-14

#8 comandosik

comandosik

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Postów:

Napisany 24 lipiec 2004 - 15:40

Repylek właśnie o tą instrukcję mi chodziło. Możesz mi podać linka do tego wątku (jestem uparty )

Serdecznie Ci dziękuję i pozdrawiam.
-----------------
Comandos

#9 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40257 Postów:

Napisany 24 lipiec 2004 - 15:50

Niestety nie podam Ci linku, bo zapisałem ją sobie na dysku jako wzorcową. Zawsze się do niej stosuję i zawsze z pozytywnym skutkiem.

Mam link : http://www.idg.pl/fo...mp;TopicID=7021

nie pamiętałem, że to ją podawałem...

-----------------

Linkman M-14

#10 Jah888

Jah888

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 14:22

tam w tym linku jest podana informacja że najlepiej wszystko postawić od nowa co to znaczy??że wszystkie dane zostaną utracone czy e łatki systemu tylko??

Czy ta reinstalacja pozwala na zachowanie dnych??
z gry dziękuje

#11 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40257 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 15:43

Rozróżnijmy dwa pojęcia.
1. Reinstalacja czyli "stawianie systemu" od nowa:
polega na sformatowaniu partycji systemowej i nowej instalacji systemu.
Więc wszystko z niej (czego nie skopiujesz lub przeniesiesz na inne dyski) zostaje utracone

2. Naprawa (nie reinstalacja):
polega na naprawieniu katalogu Windows na partycji systemowej (praktycznie to nowy katalog Windows).
Tracisz wszystko co w nim było dodane poza instalką, czyli np. wszystkie poprawki MS.
Stracisz też część danych z folderu Doc&Settings, więc trzeba je sobie wcześniej skopiować na inny dysk.
Przeglądaj dane z fodera C:\D&S\User\Dane aplikacji...
Na pewno nie wymienię wszystkich, ale pamiętaj o:
Archiwum poczty, ulubionych - bookmarks czy zakładek Opery, archiwum GG, czy nawet Pulpit, itd

Jeśli wcześniej przeniosłeś folder Moje Dokumenty na inny dysk, a domyślną ścieżkę do Program Files zmieniłeś w Rejestrze także na inny dysk - nie stracisz funkcjonalności innych programów.
Jeśli tego nie zrobiłeś, będziesz musiał dla niektórych odświeżać ścieżki w START - Programy, a niektóre instalować na nowo.

Linkman M-24

#12 Jah888

Jah888

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 16:20

ale naprawa tez jest mozliwa z plyty cd xp??jest moze jakiś inny sposób na to zeby naprawic system...mam problem z np ustawieniami glosnosci..nie popjawia mi sie ikonka dziwkeu i nie moge go kontrolowac...wyskakuje jakiś tam blad typu system volume information....co mam z tym zrobic??

#13 Jah888

Jah888

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 16:22

wszystko zaczelo sie od tego jak zainstalowalem vista transformation pack...tam chyba zaznaczylem wsztsko co moziwe do zmiany a jak chciałem odinstalowac to zostawilem ustwienia chyba tylko wygladu ikonek...i od tego czasu mam problemy z kompem...

#14 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40257 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 16:26

więc po koleii, wpierw próba naprawy Kontrolerem plików systemowych, czyli
instalka do napędu, START - Uruchom... wpisz sfc /scannow
Po ok. 20 min. pasek postępu zgaśnie sam

Jak nie pomożę zaczniesz naprawiać:
wpierw:
http://support.micro...om/kb/314503/pl

potem pozostaje Ci: Reinstalacja Windows XP - droga na skróty
http://forum.idg.pl/...?showtopic=7362

Linkman M-24

#15 Jah888

Jah888

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 16:37

gdy wpisuje sfc /scannow do uruchom krzyczy mi potem ze mam wlozyc plytke instalacyjna...a jak wkladam to krzyczy ze powinna byc windows xp proffesional...ja mam home edition....

#16 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40257 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 16:39

jest tam opcja ignorowania plików WinXPro, skorzystaj z niej a tylko część plików zostanie pominięta przy sprawdzaniu

Linkman M-24

#17 Jah888

Jah888

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 16:39

i jestem teraz w kropce bo jak chce anulowac proces to mowi ze w przyszlosci bede mogla byc potrzeba wlozenia plyty cd

aha ok...czekam na razie na rezultaty jakby co to bede prosci o pomoc...dzieki z gory

a jakie pwoinny być rezultaty tego dzialania??;p

wybacz jestem zoltodziob... :?

#18 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 17:33

Nie wal posta pod postem, używaj edycji. I nie poganiaj.
Maszyna
MSI DELTA L*ATHLON-M 2,5+ @PR-3400 MHz*2x256/400 TWINMOS*R9200 SAPPHIRE 128/128*BARRACUDA 120/8*LaCie HD Design by Neil Poulton USB 320GB*SB X-FI XTREME MUSIC (OD IDG.PL)*CHIEFTEC DX-01B-D-U + ATX-1136H*CD ASUSx52*DVD-RW NEC 3540A*LOGITECH CORDLESS DESKTOP S510 MEDIA REMOTE*TUNER TV AVERMEDIA BOX-7*LCD 19" BENQ FP91GP*WIN XPHESP2*OPERA 9.27
Audio
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 340A*AIWA CD\DVD PLAYER XD-AX10*2xTANNOY M2

#19 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40257 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2007 - 17:37

Jeśli nie ma widocznej poprawy, wróć do mego posta z :Dzisiaj, 17:26

edit: jak usuniesz trojana z bootloadera będzie OK :D

Linkman M-24

#20 m_2402

m_2402

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 10 lipiec 2007 - 22:34

Reinstalacja Windows XP - droga na skróty 

Przy wymianie niektórych strategicznych komponentów peceta wymagana jest reinstalacja Windows XP. Jeżeli jednak bardzo zależy nam na czasie (jak wiadomo, instalacja Okienek trwa stosunkowo krótko w porównaniu z "sadzaniem" dziesiątek aplikacji), możemy spróbować odświeżyć już istniejący na dysku system. Trzeba mieć wszelako na uwadze, że takie pójście na skróty może się także skończyć... znacznym wydłużeniem drogi. 

1. Uruchamiamy komputer i wkładamy do napędu CD/DVD płytę instalacyjną Windows XP. Musimy się przedtem jeszcze upewnić, czy w BIOS-ie ustaliliśmy odpowiednią kolejność bootowania: pierwszym napędem, z którego ma być podejmowana próba uruchomienia systemu, powinien być napęd krążków CD/DVD.  2. Czekamy chwilę na załadowanie setupu Windows XP. Następnie w menu Zapraszamy do programu instalacyjnego wybieramy opcję Instalacji (klawisz [Enter]), a pomijamy wariant naprawy systemu Windows XP (klawisz [R]) - wbrew temu, co na pierwszy rzut oka wydaje się w tej sytuacji bardziej odpowiednie.  3. W następnym kroku instalator przeszuka dysk i znajdzie dotychczasową instalację Windows. Dopiero teraz wybieramy opcję naprawy systemu - klawisz [R]. Musimy się uzbroić w cierpliwość, bo czeka nas 20-30 minut reinstalacji. Po zakończeniu tego procesu wyjmujemy płytę Windows XP z napędu i restartujemy komputer.  <p>-----------------  <p>Linkman M-14

<{POST_SNAPBACK}>

Próbowałam tozrobić, bo mój Windows XP Profesional padł. Niestety przy kroku nr 3 mój komp nie daje opcji [R]tylkoalbo usuń partycję, albo instaluj od nowa Windowsa lub zakończ pracę. Boję się instalować od nowa Windowsa żeby już calkiem czegos nie zepsuć. Więc u mnie ta "wzorcowa reinstalacja" nie dziala.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników