Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Na krawędzi kina i stereo

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 21:47

Wiram szanownych forumowiczów.
Mam problem jak w tytule.Chciałbym do TV LCD full HD podłączyć fonię idącą na kolumny, ale bez efektu dookólnego wykorzystując dobry sprzęt do odsłuchu stereo. Pytania: 1.czy tak po prostu można to podłączyć ? i
2. co byście polecili za sprzęt ampli,dvd i kolumny do bodżetu 10 kzł?
Pozdrawienia od początkującego i proszę o wyruzomiałość.

#2 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5045 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 21:55

Jak ma być do stereo to proponuję wzmacniacz a nie amplituner.

Mam połączone TV ze stereo ( za przekaz dźwięku i obrazu do TV i dźwięku do wzmacniacza dopowiada nagrywarka HDD. Przypuszczam, że u Ciebie można by dźwięk wyciągnąć z tunera zewnętrznego ( o ile taki masz )).

Jaki pokój ? Ile m2, ile mebli ? Jaki kształt pomieszczenia ?

#3 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 22:21

Jaki pokój ? Ile m2, ile mebli ? Jaki kształt pomieszczenia ?

Pokój ok. 35 m2 w kwadracie - meble - tylko 2 sofy i jakiś mały mebel - kredensik

#4 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 22:32

Jaki dźwięk chcesz uzyskać? Słuchałeś jakiegoś sprzętu? Jakieś preferencje?
Masaj
Ewakuacja

#5 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 22:49

Jaki dźwięk chcesz uzyskać? Słuchałeś jakiegoś sprzętu? Jakieś preferencje?

Dźwięk stonowany , aksamitny. Na pewno nie muszą być podkreślone basy jak pasmo średnie i wysokie. Bez mocnego uderzenia typu metal, techno. Słuchan każdej...dobrej muzyki. Nie jestem nastawiony na konkret markę , a chciałbym od Was uzyskać podpowiedź w którą stronę próbować odsłuchu.

#6 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 22:54

To nie mój przedział finansowy. Więc nie doradzę bo popsuję :D
Sugeruje zakup porządnego stolika pod sprzęt audio taki np. jak ma Skibus w sygnaturze.
Można się pokusić o przygotowanie akustyczne pokoju aby dźwięk zagrał jeszcze lepiej
Masaj
Ewakuacja

#7 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 22:59

To nie mój przedział finansowy. Więc nie doradzę bo popsuję :D

No przecież jeśli weźniesz pod uwagę zestaw porządnych kolumn typu # Pacific Evolution 40 to już masz ok.4 kzł, a reszta to jakiś dobry wzm. - dvd czy cd ?

#8 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 23:04

Ale musisz dobrze dobrać elektronikę do kolumn, żeby nie wyszło, że sprzet za połowę mniej pieniędzy zagra 2 razy lepiej.
Można by spróbować ze wzmacniaczem i cd z serii 840 od CA ale to już będzie z 6-7 tys. Trochę mało na kolumny zostanie
Masaj
Ewakuacja

#9 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 23:10

A np. CA 640Av2/640Cv2 z zestawem kolumn jw. lub Denon lub H/K

#10 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 23:12

Ale musisz dobrze dobrać elektronikę do kolumn, żeby nie wyszło, że sprzet za połowę mniej pieniędzy zagra 2 razy lepiej.
Można by spróbować ze wzmacniaczem i cd z serii 840 od CA ale to już będzie z 6-7 tys. Trochę mało na kolumny zostanie

<{POST_SNAPBACK}>

Skopiuję Ci mój dzisiejszy post z innego watku: Masz całe mnóstwo fantastycznych propozycji. Całe mnóstwo. Nie starczyło by miejsca, zeby tu wszystkie wymienic. Po prostu wejdz na strony dystrybutorow sprzetu zagranicznego i polskich producentow. Tak z pamieci i nie rozdzielajac na wzmacniacze, kolumny i DVD/CD - LFD, Micromega, Cabasse, Jm Lab, Audionet, CSR, KEF, Monitor Audio, Pro Ac, Rotel, Naim, Roksan, LFD, QUad, B & W, YBA, Dali, Arcam, Harbeth, Spendor, Dynaudio. A tak naprawde i dosłownie to pewnie 10 x wiecej niz napisałem. Bez sciemy.

A ponadto: to nie jest kwestia polecania. Coś co dla mnie zagra znakomicie, dla Ciebie może okazac się zupelnie nieakceptowalne. To tak jakbym powiedzial Ci: "idz do salonu Nike i kup sobie te bialo-srebrno-zlote buty", podczas gdy Ty wolisz Ecco w kolorze czarnym. Albo gdybym rzekl: "zafunduj sobie Toyote Corolle", a Ty akurat wolisz Subaru Impreze.

PS Trzymanie sie Cambridge Audio jest podobne do tego, gdyby ludziom oferowac co roku wczasy powiedzmy w Meksyku, podczas gdy moga jechac na Krete, Cypr, Madagaskar, do Turcji, Maroka, Bali, Peru, na Galapagos, do Nowej Zelandii, czy Indonezji. Wnioski, mam nadzieje wyciagnac nietrudno :)

#11 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 23:17

Rozumiem klimat Twojej wypowiedzi ale...Gdybym potrafił wymienić co najmniej 3 spośród tych,które Ty wymieniłeś to bym wiedział gdzie się poruszać. To nie jest tak,że chcę się uczynić audiofilem, ale podchodząc do tematu w sposób wyrafinowany sklecić dobry zestaw, który zadowoli ucho. Ciężko się poruszać w gąszczu firm bo przecież sam podałeś tuzin firm i co teraz mam iść i odsłuchiwać wszystkie?

#12 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 23:25

Rozumiem klimat Twojej wypowiedzi ale...Gdybym potrafił wymienić co najmniej 3 spośród tych,które Ty wymieniłeś to bym wiedział gdzie się poruszać. To nie jest tak,że chcę się uczynić audiofilem, ale podchodząc do tematu w sposób wyrafinowany sklecić dobry zestaw, który zadowoli ucho. Ciężko się poruszać w gąszczu firm bo przecież sam podałeś tuzin firm i co teraz mam iść i odsłuchiwać wszystkie?

<{POST_SNAPBACK}>

Nie, nie jesteś w stanie tego zrobi. Nikt nie jest. W pierwszej kolejności radze Ci - jak zawsze - zapoznac sie z recenzjami ze strony www.hifi.pl. Ani troche nie zwracaj uwagi na argumenty typu "niektore z nich maja po 10 lat". Nie ma to zadnego znaczenia. Chodzi o to, bys oswoil sie z pewnymi terminami, a po jakims czasie znalazl swoj dzwiek. Wtedy mozesz zaczac szukac sprzetu. Wtedy bedziesz wiedzial czego masz szukac.

Jesli chcesz kupic szybko, napisz - postaram Ci sie pomóc. Ponadto zaloz wątki na forach takich jak audiostereo, czy hi-fi i muzyka.

To jak okresliles swoj dzwiek jest niezbyt dobra wskazowka - potrzeba troche wiecej informacji, by moc Ci doradzic. Na przyklad wiele osob lubi tak zwany "miekki bas". Az mi sie cisnie na usta pytanie czy tez lubia miec np. miekko w butach ? Dlaczego: moj kolega w czasach liceum, tak odpowiedzial na zachwyty innego kolegi butami Nike, z poduszka powietrzna, ze moze mu do nich wiadomo co i tez bedzie mial miekko. Nie wspominam tego tutaj jako dowcip, lecz po to by uzmyslowic, ze miekki bas ma tyle wspolnego z basem co swinski ogon z perfumami Diora, zeby daleko nie szukac porownan.

#13 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 23:34

OK.Zdaję sobie sprawę z tego,że radość polega na ściganiu króliczka, a nie na jego złapaniu.Ja mimo wszystko chciałbym uzyskać szybszą wskazówkę - czytaj - podpowiedź dotyczącą wyboru. Bo suma sumarum wolałbym posłuchać niż poszukiwać.Zdaję sobie sprawę z tego , że brak wiedzy jaką posiadacie i w tym doświadczenia mogła by mi pomóc.Nie chodzi przecież o chodzenie na skróty- nie dysponuję taką ilością czasu aby zgłębiać wiedzę od podstaw.

#14 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 23:43

OK.Zdaję sobie sprawę z tego,że radość polega na ściganiu króliczka, a nie na jego złapaniu.Ja mimo wszystko chciałbym uzyskać szybszą wskazówkę - czytaj - podpowiedź dotyczącą wyboru. Bo suma sumarum wolałbym posłuchać niż poszukiwać.Zdaję sobie sprawę z tego , że brak wiedzy jaką posiadacie i w tym doświadczenia mogła by mi pomóc.Nie chodzi przecież o chodzenie na skróty- nie dysponuję taką ilością czasu aby zgłębiać wiedzę od podstaw.

<{POST_SNAPBACK}>

Jakiej konkretnie słuchasz muzyki ? Gatunki, wykonawcy.

Jaki lubisz dzwiek ? Relaksujacy z nastawieniem na srednice i wokale ? Taki gdzie rytmika basu jest fundamentalna (funky, rock) ? Tam gdzie liczy sie timing (jazz) ? Zywy ? Stonowany ? Naturalny (moze byc nudny) ? Podkoloryzowany (moze byc ciekawszy) ?

Jakie maja to byc kolumny ? Podlogowe,czy podstawkowe ?

Amplituner, czy wzmacniacz ? CD czy DVD ?

#15 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 25 grudzień 2006 - 23:55

Od Sade i Tracy Chapman poprzez muzykę instrumentalną (łącznie z muzyką poważną) na Queenie i Muse kończąc .

Jaki lubisz dzwiek ? Relaksujacy z nastawieniem na srednice i wokale ?
Zdecydowanie tak
Taki gdzie rytmika basu jest fundamentalna (funky, rock) ?
Zdecydowanie nie
Tam gdzie liczy sie timing (jazz) ?- tak
Stonowany - Podkoloryzowany

takie ,które lepsze
Amplituner, czy wzmacniacz ? nie mam sprecyzowanego tematu
CD czy DVD - na korzyść DVD

#16 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 26 grudzień 2006 - 00:27

Od Sade i Tracy Chapman poprzez muzykę instrumentalną (łącznie z muzyką poważną) na Queenie i Muse kończąc .

Jaki lubisz dzwiek ? Relaksujacy z nastawieniem na srednice i wokale ?
Zdecydowanie tak
Taki gdzie rytmika basu jest fundamentalna (funky, rock) ?
Zdecydowanie nie
Tam gdzie liczy sie timing (jazz) ?- tak
Stonowany - Podkoloryzowany

takie ,które lepsze
Amplituner, czy wzmacniacz ? nie mam sprecyzowanego tematu
CD czy DVD - na korzyść DVD

<{POST_SNAPBACK}>

Z każdego klocka 5 firm - to i tak mniej niz minimum:

Wzmacniacze: Thule, Densen, Cyrus, Musical Fidelity, Myryad - z polskich QBA i Audio Academy

Kolumny: KEF, Harbeth/Spendor, Castle, Dynaudio, Tannoy

CD/DVD: trudno cos wybrac, dobre DVD, grajace na poziomie przyzwoitych CD nie sa tanie, a to chyba najmniej wazny element. Spróbuj coś Rotela, Cambridge Audio, Arcam, NAD, moze Luxman

Gdybym mial wydac umowne 10 000, podzielilbym to tak: 2500 DVD/CD, 3000 wzmacniacz, 4000 kolumny, 500 kable

Sprawdz ceny - nie wiem, czy obecnie np. Musical robi wzmacniacze ok. 3000 zł. Kiedys robili nawet za 1000.

#17 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 26 grudzień 2006 - 00:37

Duże dzięki . Zabiorę się do studiowania oferty. oDezwę się jak będę miał problemy, a będę miał na pewno.
Pozdro.Adamus.

#18 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 26 grudzień 2006 - 10:38

Jeżeli z CA to:
Ja bym zestawił CA 640Av2 i CA640v2 z Harpia Acoustic miniAmstaff
Sugerował bym również posłuchać tych kolumn z NADem i Rotelem
Inne kolumny które dobrze zagrają z CA to:
KEF z seri iQ ( 7 i 9 ),
Audio Academy Hyperion III, Tethys II ( mogą być trochę za drogie )
Dali ( Ikon i Suite )

Mimo bardzo przychylnych recenzji Denona 1500 i 2000 osobiście bym je omijał ( nie podoba mi się dźwięk z tych klocków ). A słuchałem na różnych kolumnach.

Jeżeli nie boisz się mniej znanych firm, to polecam zestaw Amplifikator + miniAmstaff ( do tego jakieś źródło na Ca 640Cv2( bardzo dobre źródło za małe pieniądze, wada nie czyta HDCD )).

Co do przewodów to dopiero jak się zdecydujesz na elektronikę ( do CA z AA Wireworld min Luna5, do CA z Amstafami Wireworld min luna5 interkonekt ( lepiej Atlans5, więcej szczegółów ), ale głośnikowe to już lepiej Nordost Flat Line, Do Amplifikatora i miniAmstaffów, lepiej XLO ( modelu nie pamiętam ).

Można pomyśleć też o kondycjonerze sieciowym ( wpływ jest i to całkiem spory na dźwięk )

Ciekawsze propozycje to już ok 15 tyś ( bez kabli )

* zaznaczam, że to moje zdania z odsłuchów i nie muszą ci przypaść do gustu. Jak będziesz słuchał sprzętu, koniecznie poświęć temu trochę czasu. Często sprzęt gra bardzo dobrze ( na początku ), potem męczy. Nie daj się wpuścić w taka sytuację bo będziesz żałował.

#19 Adamus_9

Adamus_9

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 26 grudzień 2006 - 15:14

Wracając do kolumn co sądzicie o JBL L 890?

#20 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 26 grudzień 2006 - 15:40

Nie dla ciebie. Raz, że to raczej kolumny projektowane pod kino, dwa, że bas zapewne nie będzie ci odpowiadał.
Mogę polecić ci jeszcze Infinity
Masaj
Ewakuacja

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników