Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jakie kino domowe za 2500 - 3000 zł.???

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 karolus12

karolus12

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 18 grudzień 2006 - 19:54

Sorki za tak banalne pytanie ale jestem powiedzmy słabo zorientowany w tej tematyce a chce kupić zestaw kina domowego. W zasadzie to interesują mnie dwie marki: Denon i Yamaha i mam na ten zakup przeznaczone ok. 3000 zł. Tak więc mam pytanie czy za wskazaną powyżej kwotę jestem w stanie kupić coś sensownego a jeżeli tak to dajcie mi znać co (jaki model, ewentualnie gdzie najtaniej....).
Z góry dzięki za pomoc

#2 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 16294 Postów:

Napisany 18 grudzień 2006 - 20:03

Możesz kupić kompletny zestaw Yamahy z amplitunerem 359, dvd 559 oraz głośnikami NS-45 i NS-P60 i subem SW-30.
Ewentulnie Denon 1507 i 1730 z kolumnami Wharfedale Crystal ale to będzie 5.0
Ja bym wybrał Yamahę ale zachęcam do odsłuchu
Masaj
Ewakuacja

#3 kompmaster

kompmaster

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 213 Postów:

Napisany 18 grudzień 2006 - 20:56

ani yamaha z ns-45 ani denon z crystalami nie gra!!!
to jest budyn, a nie muzyka - a mówie tak, bo wczoraj mialem okazje tego sluchac i po prostu nie ma nawet o czym gadac.
nie wiem do czego nadaja sie te glosniki, ale na pewno nie do sluchania muzyki.
w wahrfedalach o basie mozna od razu zapomniec, a w ns-45 wszystko gra slabo - i góra i srednie równiez.
kup sobie czlowieku pioneera z jamo 606 i bedziesz mial kawal dobrego sprzetu, bo te glosniki powalaja na kolana... bez zartów. niepotrzebny jest nawet subwoofer, a dzwiek jest krystalicznie czysty, subtelny i piekny.

pozdrawiam
rzeczy niemożliwe wykonuję od zaraz, cuda zajmują mi trochę czasu...

#4 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 18 grudzień 2006 - 21:03

kup sobie czlowieku pioneera z jamo 606 i bedziesz mial kawal dobrego sprzetu, bo te glosniki powalaja na kolana... bez zartów. niepotrzebny jest nawet subwoofer, a dzwiek jest krystalicznie czysty, subtelny i piekny.
pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

:lol2: :lol2: :lol2:
"krystalicznie czysty, subtelny i piekny"
:lol2: :lol2: :lol2:

#5 agent0700

agent0700

.

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1579 Postów:

Napisany 18 grudzień 2006 - 21:37

:) :D :P

#6 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 18 grudzień 2006 - 21:52

poszukaj na forum, ostatnio sporo było tego typu tematów (kino do ok 3 tys.), w tej cenie może bez rewelacji ale można wybrac w miare zadowalające zestawy
np Onkyo 504+dvd 404+Quadral Quintas+sub , wyjdzie niewiele ponad 3 tys.

poza tym nie podałeś żadnych informacji - jak duży masz pokój, jakiej muzyki słuchasz, więc nikt tak w ciemno nie może doradzic
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#7 karolus12

karolus12

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 18 grudzień 2006 - 23:24

poszukaj na forum, ostatnio sporo było tego typu tematów (kino do ok 3 tys.), w tej cenie może bez rewelacji ale można wybrac w miare zadowalające zestawy
np Onkyo 504+dvd 404+Quadral Quintas+sub , wyjdzie niewiele ponad 3 tys.

poza tym nie podałeś żadnych informacji - jak duży masz pokój, jakiej muzyki słuchasz, więc nikt tak w ciemno nie może doradzic

<{POST_SNAPBACK}>

Mieszkanie jest małe, pokój gdzie zamierzam umieścić zestaw ma ok. 24 m. i jest połączony z aneksem kuchennym, nie mam również słuchu absolutnego ale nie można też powiedzieć że słoń nadepnął mi na ucho. Oczywiście zdaję sobie też sprawę, że kwota ok. 3000 zł, pozwala mi na zakup średniej jakości sprzętu, ale i z tego sprzętu chciałbym wybrać najlepszy w swojej klasie a na pewno nie kupić czegoś słabego. Prawdę mówiąc myślałem o Denonie AVR 1306, DVD 1730 i głośnikach (odradzanych powyżej) Wharfedale Crystal 40 z Subwooferem WH 208, bądź też AVR 1507, DVD 1730 Wharfedale Crystal 30 z Subwooferem WH 208, dlatego sam już nie wiem.
Pozdrawiam i dziękuje forumowiczom za podpowiedzi
karol

#8 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 18 grudzień 2006 - 23:56

Jeśli Wharfedale Crystal, to koniecznie 40. Będą mieć więcej basu, a i satelitki są lepsze. Może Crystale nie mają tzw. wykopu, ale grają bardzo sympatycznie, przyjemną, szczegółową górą i generalnie są dość neutralne brzmieniowo. W połączeniu z Denonem stanowią interesujące zestawienie. Oczywiście nie do ciężkiej muzyki.

ArtS :)
<b>Moje testy</b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...howtopic=77656" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Amplituner Yamaha RX-V659<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...howtopic=65115" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Zestaw kina domowego Teac 8800<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...howtopic=64076" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Amplituner Harman-Kardon AVR-132<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...6&t=54827&st=0" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Amplituner CambridgeAudio Azur 540R v2<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>

#9 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 07:38

Oczywiście zdaję sobie też sprawę, że kwota ok. 3000 zł, pozwala mi na zakup średniej jakości sprzętu, ale i z tego sprzętu chciałbym wybrać najlepszy w swojej klasie a na pewno nie kupić czegoś słabego.

<{POST_SNAPBACK}>

Średniego tez nie kupisz. Nie oszukuj się.

#10 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 09:10

Średniego tez nie kupisz. Nie oszukuj się.

Niedrogie to bardzo subiektywna ocena.

Średni, podobnie jak niedrogi, bywa pojęciem względnym. ;) Drugi cytat pochodzi z innego wątku.

Oczywiście istnieje coś takiego jak klasy sprzętu itp, itd... Jednak dla większości ludzi średni sprzęt oznacza niezłą jakość za rozsądne pieniądze. Podobnie jest z samochodami i wieloma innymi rzeczami.

<b>Moje testy</b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...howtopic=77656" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Amplituner Yamaha RX-V659<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...howtopic=65115" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Zestaw kina domowego Teac 8800<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...howtopic=64076" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Amplituner Harman-Kardon AVR-132<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...6&t=54827&st=0" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Amplituner CambridgeAudio Azur 540R v2<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>

#11 kompmaster

kompmaster

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 213 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 12:31

jak zawsze madry skibus - juz chyba wszyscy to wiedza...

...a jak sie wszechstronnie udziela!!!

#12 gerrat

gerrat

...He is coming...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 732 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 12:40

[...] denon z crystalami nie gra!!!
to jest budyn, a nie muzyka - a mówie tak, bo wczoraj mialem okazje tego sluchac i po prostu nie ma nawet o czym gadac.

<{POST_SNAPBACK}>

mam podobne odczucia . denon z waflami crystal w muzyce gra bardzo miękko , budyniowo , brak mu "efektownosci" , w kinie za to gra bardzo fajnie
Mądry naród karze swoich głupców, głupi - mędrców.

#13 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 13:06

jak zawsze madry skibus - juz chyba wszyscy to wiedza...
...a jak sie wszechstronnie udziela!!!

Osobiście uważam, że to dobrze. Skibus ma doświadczenie, wiedzę i nie boi się swoich poglądów. To nieczęsta cecha. Może to niektórych nieco irytować, ale przecież to forum ma na celu wymianę poglądów, a o poglądach się nie dyskutuje. :)

Moją wypowiedzią o względności rzeczy chciałem jedynie zasygnalizować, że w realnym świecie nie ma absolutów. :)

<b>Moje testy</b>

#14 kompmaster

kompmaster

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 213 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 13:17

mysle, ze on nie ma doswiadczenia w temacie kin domowych...

on dysponuje sprzetem stereo, a krytykuje sprzet KD, ktory jest jakby nie bylo sprzetem pozbawionym doskonalosci dzwieku stereo i nie o dobre stereo w nim w zasadzie chodzi, tylko o doznania w czasie ogladania filmu.

mysle, ze skibus ma potrzebe wolontariatu w postaci doradztwa innym, ale nie robi tego we wlasciwy sposob, a wrecz przeciwnie - tylko miesza ludziom w glowach, ale skoro to komus pomaga, to w porzadku.

#15 osłuchany

osłuchany

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 182 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 13:39

jamo 606 - słuchałem ich i nie podzielę racji o subtelnosci i czystosci dźwięku.

http://www.max24.pl/...=Yamaha&pF=&pT=

NS-6900 Yamahy mogę polecić do odsłuchu .

#16 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 18:43

Średni, podobnie jak niedrogi, bywa pojęciem względnym. ;) Drugi cytat pochodzi z innego wątku.

Oczywiście istnieje coś takiego jak klasy sprzętu itp, itd... Jednak dla większości ludzi średni sprzęt oznacza niezłą jakość za rozsądne pieniądze. Podobnie jest z samochodami i wieloma innymi rzeczami.

<{POST_SNAPBACK}>

OK, może doprecyzuję. Dla mnie sprzęt średni to klasa C. Większość propozycji podawanych tutaj jest poza klasą D, więc jak dla mnie nie jest średnia. Dla wyjaśnienia High End używam tylko do klasy A ( to tak w odniesieniu do pewnej dyskusji z innego wątku ). Oczywiście jest to skala umowna, jednak się przyjęła i moim zdaniem jest dość sensowna.

mysle, ze on nie ma doswiadczenia w temacie kin domowych...

on dysponuje sprzetem stereo, a krytykuje sprzet KD, ktory jest jakby nie bylo sprzetem pozbawionym doskonalosci dzwieku stereo i nie o dobre stereo w nim w zasadzie chodzi, tylko o doznania w czasie ogladania filmu.

<{POST_SNAPBACK}>

Właśnie dlatego, że mam doświadczenia z KD mam właśnie stereo. To właśnie nazywa się świadomy wybór ( zapewniam Cię, że nie jest dla mnie problemem kupić KD jak będę chciał, jednak idę dalej w stereo ). W filmach jest sporo muzyki, nie tylko wybuchy i strzały ( choć może Ty tylko takie oglądasz ) i chodzi o to by brzmiało dobrze i nie kaleczyło ścieżki dźwiękowej. Jak mam ochotę na masaż, to nie włączam suba tylko idę na masaż.

>>> cenzura <<< jednak nie będę wredny

#17 karolus12

karolus12

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 20:33

OK, może doprecyzuję. Dla mnie sprzęt średni to klasa C. Większość propozycji podawanych tutaj jest poza klasą D, więc jak dla mnie nie jest średnia. Dla wyjaśnienia High End używam tylko do klasy A ( to tak w odniesieniu do pewnej dyskusji z innego wątku ). Oczywiście jest to skala umowna, jednak się przyjęła i moim zdaniem jest dość sensowna.
Właśnie dlatego, że mam doświadczenia z KD mam właśnie stereo. To właśnie nazywa się świadomy wybór ( zapewniam Cię, że nie jest dla mnie problemem kupić KD jak będę chciał, jednak idę dalej w stereo ). W filmach jest sporo muzyki, nie tylko wybuchy i strzały ( choć może Ty tylko takie oglądasz ) i chodzi o to by brzmiało dobrze i nie kaleczyło ścieżki dźwiękowej. Jak mam ochotę na masaż, to nie włączam suba tylko idę na masaż.
>>> cenzura <<< jednak nie będę wredny

<{POST_SNAPBACK}>

Widzę że sprowokowałem ciekawą dyskusję swoim zapytaniem, fajnie, że nie zlaliście mnie jak forumowicza nowicjusza i próbujecie pomóc w doborze sprzętu, ale jeszcze raz powtórzę nie chodziło mi sprzęt klasy high-end, B, C czy też D ale o coś przyzwoitego za przyzwoitą kwotę (ok. 3000 – 3500 zł), co zadowoli zwykłego miłośnika filmów i dobrej muzyki ale już niekoniecznie audiofila.
Pozdrawiam wszystkim

#18 karolus12

karolus12

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 20:46

Sorki za tak banalne pytanie ale jestem powiedzmy słabo zorientowany w tej tematyce a chce kupić zestaw kina domowego. W zasadzie to interesują mnie dwie marki: Denon i Yamaha i mam na ten zakup przeznaczone ok. 3000 zł. Tak więc mam pytanie czy za wskazaną powyżej kwotę jestem w stanie kupić coś sensownego a jeżeli tak to dajcie mi znać co (jaki model, ewentualnie gdzie najtaniej....).
Z góry dzięki za pomoc

<{POST_SNAPBACK}>

A jeszcze jedno pytanie i prośba, wraz z kinem domowym mam zamiar kupić telewizor LCD (26 – 32 cali), myślałem o Sony KDL 32U2000, bądź mniejszym KDL 26S2030, w każdym bądź razie w granicach do 3500 zł. Czy możecie coś doradzić i w tym temacie, z góry dzięki.
Karolus 12

#19 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 19 grudzień 2006 - 21:19

jamo 606 - słuchałem ich i nie podzielę racji o subtelnosci i czystosci dźwięku.

http://www.max24.pl/...=Yamaha&pF=&pT=

NS-6900 Yamahy mogę polecić do odsłuchu .

<{POST_SNAPBACK}>

Cóż, mi już od dawna wiadomo, że Jamo jest pierwszą marką, której nalezy się wystrzegac. A wiedza ta nie wzięła się znikąd :).

#20 kompmaster

kompmaster

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 213 Postów:

Napisany 20 grudzień 2006 - 12:21

nie chce mi sie z Wami gadać... :<

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników