Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Komputer "nie widzi" odtwarzacza MP3

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Ayalka

Ayalka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 20 listopad 2006 - 17:47

Kupiłam niedawno odtwarzacz MP3 i nie mogę z niego w zasadzie korzystać, ponieważ kiedy go podłączę do komputera, to komputer nie widzi tego urządzenia. W instrukcji obsługi odtwarzacza MP3 jest napisane, że w przypadku Windows 98 trzeba zainstalować sterowniki, w nowszych wersjach systemu nie jest to konieczne, bo komputer sam powinien je pobierać z systemu. Mam Windows XP. Jednak u mnie nic się nie dzieje. Może w moim komputerze nie ma potrzebnych sterowników? Skąd je wziąć? Poradźcie co robić, bo ja się na tym kompletnie nie znam.

#2 badIIQ

badIIQ

Super User ;)

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 990 Postów:

Napisany 20 listopad 2006 - 18:49

A USB działa? próbowałaś na innych? gdy podłańczasz MPtrójke do kompa w menadzerze urządzeń przybywa ci jakiś "sprzęt"?

#3 szajbus19

szajbus19

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 20 listopad 2006 - 19:18

Kupiłam niedawno odtwarzacz MP3 i nie mogę z niego w zasadzie korzystać, ponieważ  kiedy go podłączę do komputera, to komputer nie widzi tego urządzenia. W instrukcji obsługi odtwarzacza MP3 jest napisane, że w przypadku Windows 98 trzeba zainstalować sterowniki, w nowszych wersjach systemu nie jest to konieczne, bo komputer sam powinien je pobierać z systemu. Mam Windows XP. Jednak u mnie nic się nie dzieje. Może w moim komputerze nie ma  potrzebnych sterowników? Skąd je wziąć? Poradźcie co robić, bo ja się na tym kompletnie nie znam.

<{POST_SNAPBACK}>

Masz co kolwiek innego podpiętego pod gniazdo usb?? jeśli tak to działa ci poprawnie?

Kliknij drugim przyciskiem na ikonke MóJ KOMPUTER wejdź we WłAśCIWOśCI
następnie w podmenu SPRZęT i w nim wybierz MENADżER URZąDZEń i tam sprawdź czy nic nie dzieje sie z kontrolerami uniwesalnej magistrali szeregowej Jeżeli jest ona nie zainstalowana to bedzie kołoniej trujkat z wykrzyknikiem i musisz ją zainstalować Jerzeli działa prawidłowo to sprobuj podpiąć mp3 u kogoś innego na komputerze kto ma pewność ze port usb u niego działa

#4 firekage

firekage

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3687 Postów:

Napisany 20 listopad 2006 - 19:33

U mnie w drugim kompie stery do USB sa a USB i tak nie wykrywa odtwarzacza(Intel). USB sprawne , cos sie syplo po instalce naprawczej. Player na AMD lazi dobrze
Tylko swinia potrafi taplac sie w szambie....
Problematyczny problem z problemem ATI HD 48XX

#5 Ayalka

Ayalka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 20 listopad 2006 - 19:39

Sprawdziłam to, co kazałeś Szajbus19. Wszystko wydaje się być w porządku. Przez USB podłączam drukarkę oraz myszkę i działają prawidłowo.
Próbowałam podłączyć odtwarzacza MP3 na dwóch innych komputerach, ale problem był ten sam. Zaczynam się obawiać, ze moze mój odtwarzacz jest po prostu uszkodzony...

Gdy podłączam MP3 do komputera, to nie pojawia mi się w pasku na dole ekranu komunikat o wykryciu nowego sprzętu, tak jak to się zawsze dzieje. A gdy wchodzę na "mój komputer", tam też nie pojawia się ikonka dysku przenośnego.
Nie wiem, czym to może być spowdowane???

#6 szajbus19

szajbus19

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 20 listopad 2006 - 19:52

Jaki to odtwarzacz firma i model?
Odtwarzacz włącza sie po podłączeniu go do usb? Na wyświetlaczu pojawia sie jakiś komunikat bądź obrazek o jego podłączeniu ?

#7 Ayalka

Ayalka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 20 listopad 2006 - 20:05

Mój odtwarzac MP3 to ICAM 512M.

Gdy podłączam go do komputera, wtedy odtwarzacz sam się włącza, a na wyświetlaczu pojawiają się dwa rysunki: komputer i otwarty folder? Ale nic więcej się nie dzieje.

#8 szajbus19

szajbus19

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 21 listopad 2006 - 14:51

Kurde kolejny no name Nie wiem odtwarzacz wygląda jak by działał ale nie miał sterownika :/ skoro nie wykrywa go komp a usb działa :/
Nie miałas płyty instalacyjnej zadnej do niego? Moze na niej sa jakieś
Może to być tez błąd w oprogramowaniu samego odtwarzacza i mozna by mu je spróbować zmienić ale nie wiem gdzie znajdziesz oprogramowanie do takiej mp3 i czy znajdziesz :/

#9 Ayalka

Ayalka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 21 listopad 2006 - 19:29

Miałam płytę inastalacyjną, ale zawarte na niej sterowniki były potrzebne tylko w przypadku, gdy się ma w Windows 98. A ja mam Windowsa XP, a jak jest napisane w instrukcji obsługi MP3, w takim przypadku nic nie trzeba instalować w komputerze.

Myślę, że masz rację, że to musi być cos nie tak z samym odtwarzaczem. Mam nadzieję, że uda mi się go wymienić na nowy. A jak się nie uda, to będę miala nauczkę, żeby nigdy więcej nie kupować byle czego w supermarketach.

#10 Venetian

Venetian

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 01 grudzień 2006 - 22:51

Witam :) Mam podobny problem co kolezanka, z tymze u mnie komputer widzi w menedzerze urzadzen mp3, na swoim wyswietlaczu wyswietla 'usb connected', BA! System winxp sam podejmuje 'domyslna akcje' zwiazana z odtwarzaczem (wiecie, to takie jak np. plyte sie wklada, co sie pyta w czym odtworzyc itp.). Jednak nie ma go w moim komputerze czy gdziekolwiek.

Co mam zrobic, zeby odtwarzacz mi dzialal?

SanDisk m240.

#11 nelson01

nelson01

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 15 lipiec 2007 - 14:45

ja też mam problem z mp3
podłączam go do kompa a w moim komputerze nie ma ikony
usb u kompa mam dobre bo próbowałem do kilku a kabel od mp3 działa przy ładowaniu
jeszcze niedawno nie miałem tego problemu bo wszystko było jak trzeba
w menadżerze przy kontrolerach magistrali szer. nie ma wykrzyknika

prosze o szybką pomoc ^_^

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników