Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

usuniecie szczegolow zdjecia

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 slucik1

slucik1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2006 - 18:56

witam serdecznie!

mam pytanie odnosnie modyfikacji zdjecia. jest to portret, na pierszym planie osoba, w tle malo istotne elementy znajdujace sie w cieniu. wlasnie te drugoplanowe elementy psuja zdjecie. chcialbym je zupelnie usunac, a raczej stracic. w zaleznosci od jasnosci monitorow sa one bardziej lub mniej widoczne a wolalbym zeby tlo bylo zupelnie ciemne (uzycie czarnego pedzla jest rozwiazaniem ale malo eleganckim). innym rozwiazaniem jest zastosowanie wysokiej kompresji pliku, wowczas szcegoly tla zostana zgubione, szczegoly osoby na pierszym planie niestety tez.
i tu pytanie do specjalistow - jak to zrobic zeby uzyskac dobry efekt ?

#2 Varelse

Varelse

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 192 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2006 - 23:27

Dlaczego pędzel miałby być mało elegancki? Jeżeli zrobisz to precyzyjnie, to jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Rozwiązanie z obniżaniem jakości przez zwiększanie kompresji raczej odradzam.
Jak inaczej? Na wiele sposobów:
- wyciąć (lub wymaskować) postać i umieścić na dowolnym tle (np. właśnie czarnym)
- zamiast pędzlem, posłużyć się lassem i wypełnić obszar niechcianego tła
- ... itd.
FreelanceDaddy - osobisty doradca freelancera
█ Porady ułatwiające pracę freelancera
█ Ponad 1000 projektów dziennie

#3 wojte-q

wojte-q

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 25 wrzesień 2006 - 14:06

jakim programem to chcesz robić?? JAK Photoshopem to nawet nie trudne.
Wybierasz Magic Wander Tool . Na górze pojawił ci sie teraz takie pasek z opcjami tej magicznej różczki, z tych kwadracików wybierz 2 (Add to selection) teraz zaznacz nasza postac klikajac raz po raz na roznych miejscach tej postaci. Gdy juz w pełni bedzie ona zaznaczona z klawiatury wybierz ctrl + I (invert) teraz zaznaczysz całe tło oprócz postaci. Po tej czynoosći wybierz Ctrl + L (levels) i tu juz pozostawiam do twojej dyspozycji opcje. Możesz tez sie pobawic w zakładce <Image->Adjustment>
ełos i 50/1,8 :)
Dodaj obrazek

#4 slucik1

slucik1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 27 wrzesień 2006 - 13:11

co do zastosowania pedzla - on usunie wszystko calkowicie. ja jednak chcialbym zostawic bardzo ciemne - ale nie jednolicie ciemne tlo - tlo w ktorum sa tylko ledwie widoczne elementy. wyciecie pierwszoplanowej postaci i wstawienie jej na czarne tlo to jednak nie daje tego efektu.
moze jakies sciemnienie tla - ale tylko tla - i po zaznaczeniu go uzycie funkcji rozmycia ?
a czy istnieje funkcja, ktora szczegoly (informacje) z ciemnych miejsc zastepuje jakims 'wielobarwnym szumem' (ktory oczywiscie kolorystyczne bedzie nawiazywal do elemntow tla) ?

co do programow, mam dostep do paint shop'a pro 9 i gimp'a.

#5 wojte-q

wojte-q

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 03 październik 2006 - 14:33

to moze wyszukaj w nich takiej opcji jak Burn Tool ja nie wiem w Photospopie opcje ustawiam tak : mODE: SHADOW , opaticy: 30% (rodzaj: cień, krycie: 30%) i tyle jezdze po tle i sie sciemnie. Wyslij mi na maila fotke to powalcze ws3103@wp.pl
ełos i 50/1,8 :)
Dodaj obrazek

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników