Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Najlepszy odtwarzacz MP3 dostępny na rynku?

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 kontys

kontys

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 20 Postów:

Napisany 24 lipiec 2006 - 12:28

Witam,
Mam do was pytanko, mam nadzieje ze nie sprawi wam większych trudności, ponieważ jesteście 'obcykani' w tych tematach.
A więc, szukam Najlepszego odtwarzacza MP3 dostępnego na Polskim rynku. Nie ważne, jaka cena, ważne żeby grał muzykę dobrej jakości, aby była możliwość zmiany, co do upodobań brzmienia (zmiany basu itd. itd. chodzi mi o szereg różnych funkcji) Mały, ładny, poręczny. Aby miał dużą pamięć. Powtarzam Cena nie gra roli.

To samo chciałbym się zapytać, co do odtwarzacza MP4.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
abvv

|"I'm not going there to die. I'm going to see if I'm really alive."|
Dodaj obrazek

#2 GośćCuRRtiS_*

GośćCuRRtiS_*
  • Goście

Napisany 25 lipiec 2006 - 11:31

Moim zdaniem będzie to coś z iRiver'ów. Jakość prawdopodobnie najlepsza ze wszystkich dostępnych odtwarzaczy.

#3 Zbassowany

Zbassowany

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 25 lipiec 2006 - 14:37

Jakość dzwięku wszystkich 3 głównych marek tj iPoda, Zena (creative) i iRiverów jest podobna i moim zdaniem dość dobra choć wszystkim 3 towarzyszą pewne
MITY:

1) iPod jest najlepszy - tak sądzi wiele osób m.in z tej prostej przyczyny że iPod jest najgłośniejszy. Nie przestrzega europejskich norm (żeby przestrzegał trzeba zciągnąć firmware) i poziom głośności jest wyższy. Jeśli porównywać 2 nagrania to 99% ludzi wskaże na głośniejsze jako lepiej brzmiące. W ipodzie nie można ręcznie ustawić parametrów EQ, są tyko presety.

2) Creative jest najlepszy - tak sądzi wiele osób z tej przyczyny że firma ta siedzi w technologiach przetwarzania dzwięku od lat, patrz karty dzwiękowe Sound Blaster. Ładnie to brzmi ale czy to ma jakieś znaczenie skoro wszystkie mp3 oparte są na tych samych układach?

3) iRiver jest najlepszy - tak sądzi wiele osób kierując się ceną . Wyższa cena niż innych plejerów każe myśleć że jakość jest wyższa. I faktycznie za tę wyższą cene iRiver, przynajmniej w niektórych modelach, dorzuca markowe słuchaweczki Sennheisera. Ale te same słuchaweczki można za różnicę w cenie dokupić do iPoda albo Zena. iRiver też reklamuje się 32 typami EQ w swoich odtwarzaczach. A wystarczy jeden - ustawialny.

Mimo tych uwag uważam, że spokojnie możesz wybrać coś z oferty tych 3 firm.

iPod Video, Zen Vision M albo iRiver Clix jeśli masz ochotę na coś z wyższej półki. Mnie od iPoda odepchnęła, oprócz braku pełnego EQ, konieczność używania kobylastych iTunes ale jeśli ci te 2 rzeczy nie przeszkadzają to czemu nie. Zen Vision M ma też lepszy ekran od ipoda. Ciekawy jest też Clix (albo wcześniejszy U10) iRivera tylko one mają niewielką pojemność. Lub iRiver H10 - tylko do muzyki, nie do filmów - podobnie jak tanszy ale mniej od niego elegancki Zen Micro.

No to masz przeglad, a wybrac musisz sam. Zastanów się czy potrzebujesz osobny odtwarzacz mp3 i osobny do filmow, czy pojemnosc ma byc faktycznie duza bo wtedy to jest dysk a nie flash czyli ciezszy i może się popsuć przy upadku etc

#4 daniel87

daniel87

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 27 lipiec 2006 - 14:18

Jeśli nie chcesz wydać stosunkowo dużo kasy na mp3 to polecam Sanse e130 firmy Sandisk Za około 200zł dostajesz naprawde niezłej klasy playera 512Mb z możliwościa rozszerzania pamięci + słuchawki douszne.

#5 macko120895

macko120895

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 51 Postów:

Napisany 28 lipiec 2006 - 06:52

iRivery i tak najlepsze!!!!!! (ale + słuchawki KOSS to wymiata)
Apple MacBook white

#6 macko120895

macko120895

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 51 Postów:

Napisany 28 lipiec 2006 - 06:53

ale tylko jedne są takie słuchawki
Apple MacBook white

#7 malaria

malaria

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 28 lipiec 2006 - 23:02

Ja też jestem właśnie w trakcie poszukiwania idealnego sprzętu :D Sprawdź iAudio x5 i powiedz, co o nim sądzisz
http://www.iaudio.pl...ducts.php?id=12
:PP Mnie się podoba i chyba się na niego skuszę... A może ktoś ma i chce się podizelić opinią?
Sprawdz też ofertę Archosa- jest całkiem niezła. Zwłaszcza, że nie potrzebujesz żadnego oprogramowania do niego. Hm... tyle tego... ciężko wybrać. Ale iPoda nie polecam :swir:

#8 sirfalo

sirfalo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 22 sierpień 2006 - 08:02

A kto coś wie na temat IRiver U10? Póki co musze powiedzieć, że poza zbajerowaniem i przyjemną (chociaż z powodu przewijanych menu) to ładnie sie bateria trzyma. Po 15h słuchania poziom baterii spadł o 1/3. Ale nie mam porównania więc może tak wszystkie mają. Wadą jest na pewno możliwość ładowania tylko przez USB...
AMD 64 3000+,1GB Kingston 400 dual,Asus na K8T800, Radek 9800pro Saphire,Audigy,Asus WLAN

#9 c-z-a-r-e-k

c-z-a-r-e-k

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 856 Postów:

Napisany 22 sierpień 2006 - 08:47

Ja polecam creative. Solidne, wytrzymałe, sporo funkcji i bardzo dobra jakość dźwięku :)

#10 Millhouse

Millhouse

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 22 sierpień 2006 - 10:29

No wiec tak :) :

Wszem i wobec wiadomo że najlepszymi firmami produkującymi odtwarzacze są iAudio i iRiver. Creative i iPod są bardzo przereklamowane. Zaś sandisk jest bardzo dobry aczkolwiek jest to rozwiązanie dla osób z mniejszym budżetem (do których nie należysz ;) )

Ja od siebie moge polecić dla ciebie:

iRiver H10 20gb - nie możesz z nim biegać
iAudio X5 60gb - nie możesz z nim biegać
iAudio X5L 60gb - różni się od X5 tym że jest grubszy i że trzyma 30godzin

....eweeeeentualnie jeśli zależy ci na małych rozmiarach i dużej pojemności iżebyś mógł z nim sobie biegać to iPod Nano 4gb :)
Przyjdzie czas na porządną synaturkę...

#11 KamiQsia

KamiQsia

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 81 Postów:

Napisany 22 sierpień 2006 - 20:04

Witam,
Ja mam mp4 z firmy MPower Model 28#
1GB i musze przyznać że jest świetny!! Naprawde polecam gorąco!!
Ekran ma aż 1,8'' nie to co niektóre iPody 1,5''
Mój kosztował 249zł + przesyłka, kupowałam na allegro i wszystko ok, jest super cieniutki. do estawu dołączają ładowarke + kabelek USB, płytke i instrukcje obsługi. POLECAM ;)(:

PS;a słuchawki to sa normalnie prześliczne!! ;)(:
-Puk, puk!
-Kto tam>
-Sąsiadki.
-Eee nie ma siatek.

Dodaj obrazek

#12 Millhouse

Millhouse

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 23 sierpień 2006 - 07:17

KamiQsia kupiła gówno i go teraz chwali..przejdź sie do jakiegos sklepu i posłuchaj iRiver'a albo iAudio to zobaczysz jak fatalny jest ten twój no-name
Przyjdzie czas na porządną synaturkę...

#13 Cichy90

Cichy90

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 03 grudzień 2006 - 13:02

Po pierwsze witam wszytkich!

A więc, mamy na rynku w dzisiajszych czasach naprawde multum odtwarzaczy mp3 i filmów! są ceny wysokie i mega wygórowane i te niższe! nie zawsze cena dokładnie odpowiada jakości sprzętu!

sam mam Ipoda 60 giga, i uważam, że Ipody są otwarzaczmi bardzo kameralnymi, przereklamowanymi! JAK POWIESZ KOMUŚ (komukolwiek na ulicy) ŻE MASZ IPODA firmy APPLE to robi wielkie oczy i mówi :"Pokarzesz??" to normalne, jest dość elegancki i klasyczny, dobrze znany!
ogólnie znam wiele osób, które szastaja naprawde porządnie kasą, oni maja Ipody! to może nie jest najlepszy z najlepszych sprzętów, ale chyba wszyscy się ze mną zgodzicie że jest to oznaka pewnego rodzaju stanu w społeczeństwie!

teraz Creative, co do nich też nie mam żadnych zastrzerzeń oprócz tego że prawie każdy może sobie go kupić od tak w Tesco czy Geancie.
jest mega "rozpowszechniony" nie chodzi tu o to że każdy wie co to jest, czy że ludzie go znają tylko, to jest otwarzacz tani, dobry, poręczny, i na ogół kupowany z powodu braku kasy na sprzęcik z wyższej półki. polecam go "szaremu społeczeństwu"

teraz IRivery, hmm....naprawde dobre odtwarzacze, małe poręczne i użyteczne, mało rozpowszechnione w Polsce niestety, więc nie znam się na nich dobrze....

więc jeżeli chłopie chcesz naprawde się powozić po centrum albo polan$ować po dzielnicy ze sprzętem na który wszyscy będą patrzeć i powidziawiać i na dodatek wydać około 1200 zł to polecam naprawde szczerze IPODA ale ok 30 - 60 giga....

• Goście

Napisany 08 czerwiec 2007 - 23:38

Mnie za to interesuje odwarzacz mp3 w cenie ok. 170 zł.
Nie chce droższego.
Dobrze jak by trzymał jak najdłużej, radio też mile widziane.

Co powiecie na to: ( tylko że bez radia :(( )
SanDisk SANSA m240 1 GB

Czy ktoś znający się na temacie mógłby doradzic jakis odwarzacz w tej cenie.
Z góry dzięki.

#15 A_D_R_I_A_N

A_D_R_I_A_N

*&*()#)@*!+#*#!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2723 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2007 - 14:54

Ja też jestem właśnie w trakcie poszukiwania idealnego sprzętu :D  Sprawdź iAudio x5 i powiedz, co o nim sądzisz
http://www.iaudio.pl...ducts.php?id=12
:P Mnie się podoba i chyba się na niego skuszę... A może ktoś ma i chce się podizelić opinią?
Sprawdz też ofertę Archosa- jest całkiem niezła. Zwłaszcza, że nie potrzebujesz żadnego oprogramowania do niego. Hm... tyle tego... ciężko wybrać. Ale iPoda nie polecam :swir:

<{POST_SNAPBACK}>

Nie szkoda Ci 1300zl na odtwarzacz MP3. Powiem szczerze ze sie troszke dziwie takim ludziom ;)

EDIT: upss nie zwrocilem uwagi ze to troszke stary watek :blush:

#16 DarkSid3

DarkSid3

audiosapiens

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2007 - 19:13

Jak nie masz jakiś wielkich wymagań co do jakości brzmienia to Sansa m240 napewno ci wystarczy.
Radze tylko uzbroić się w ladowarkę z akku i porządniejsze słuchawki. Wtedy m240 pokazuje na co go stać.
Ciekawostka: Sandisk Sansa m240 uchodzi za najgłośniejszy flashowy DAP na rynku. :P Ma tendencje do katowania 16Ohmowych pchełek, takich jak Sennheiser mx450. :)
Odtwarzacze: Sony A826, Sandisk Sansa Clip, Sandisk Sansa M240, Iriver T20
Słuchawki: Hi PAA-1, Hi PAA-1S, J-Jays White, SoundMagic PL12, AKG K518DJ (NOfoam mod ;)), AKG K24P, Sennheiser HD201, Panasonic HJE 350
Głośniki: Genius HF3000A

Planuje: Test Panasonic HJE 350, Hi Sound Audio Rocoo B (czeka na dobry soft)

Posted by Opera

#17 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2007 - 22:38

jeśli poszukujesz najlepszej jakości dźwięku to masz 3 opcje:
1. klasyk - Rio Karma (tylko allegro)
2. Iaudio X5
3. Trekstor Vibez (następca Karmy)

a m240 gra że tak powiem poprawnie a z mx450 nie pokazuje w żadnym wypadku czegos interesujacego, zaskakującego.
Wcale nie jest najglosniejsza - sansa e130/140 byla glosniejsza i to jest najglosniejszy flashowy DAP.
Portfolio Blog Mniej oficjalna galeria - dzooma.digart.pl - Miasto dzooma2.digart.pl - landszafty.
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4
Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#18 DarkSid3

DarkSid3

audiosapiens

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 10 czerwiec 2007 - 17:24

Dzooma jesteś pewien? Ja zaobserwowałem co innego. Już drugi raz ide na serwis z mymi mx450. Właśnie od katowania ich na m240. :) A pozatm buchos chce coś do 170zł. ;) Rio Karma, Iaudio X5, Trekstor Vibez to ponad jego budżet no nie? A tandem m240 i mx400 (nie mx450) spokojnie sobie kupi. :P

Ale pozatym nie zaprzeczysz że m240 gra znacznie lepiej niż MuVo? :)
Odtwarzacze: Sony A826, Sandisk Sansa Clip, Sandisk Sansa M240, Iriver T20
Słuchawki: Hi PAA-1, Hi PAA-1S, J-Jays White, SoundMagic PL12, AKG K518DJ (NOfoam mod ;)), AKG K24P, Sennheiser HD201, Panasonic HJE 350
Głośniki: Genius HF3000A

Planuje: Test Panasonic HJE 350, Hi Sound Audio Rocoo B (czeka na dobry soft)

Posted by Opera

#19 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 11 czerwiec 2007 - 15:56

nie zaprzecze
Portfolio Blog Mniej oficjalna galeria - dzooma.digart.pl - Miasto dzooma2.digart.pl - landszafty.
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4
Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników