Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Wyłączanie reklam

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Kaoru1

Kaoru1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 19 lipiec 2006 - 17:22

Ostatnio coraz częściej na wielu stronach internetowych stykam się z reklamami, które chociasz mają "x" do wyłączenia, kompletnie niereagują na niego. W ten sposub nie mogę przeglądać strony na którą weszłem, ani klikać w linki bo reklama zasłania całą albo prawie całą stronę. Rozumiem, że strony muszą jakoś zarabiać na siebie, ale to jest gruba przesada! Nie siedzę na necie żeby gapić się w durne reklamy! Czasami pomaga jak wchodzę na stronę kilka razy (z piątym wejściem na ogół reklama się niepojawi. Ale jest to wyjście nie zawsze skuteczne. Co ma robić urzytkownik narażony na takie bandyckie praktyki reklamodawców?

#2 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8148 Postów:

Napisany 19 lipiec 2006 - 17:26

Możesz blokować reklamy w Operze. Klikasz na reklamę prawy klawiszem myszy ->zablokuj zawartość ->klikasz na reklamę i dajesz zablokuj (działa dopiero w wersji 9 Opery).
Możesz też przesiąść się na FireFoxa i użytć AdBlocka.

Postaraj się pisać bez błędów (chociaż, nie reagują, sposób, wszedłem, użytkownik).
Tytuł poprawiłem.
Maszyna
MSI DELTA L*ATHLON-M 2,5+ @PR-3400 MHz*2x256/400 TWINMOS*R9200 SAPPHIRE 128/128*BARRACUDA 120/8*LaCie HD Design by Neil Poulton USB 320GB*SB X-FI XTREME MUSIC (OD IDG.PL)*CHIEFTEC DX-01B-D-U + ATX-1136H*CD ASUSx52*DVD-RW NEC 3540A*LOGITECH CORDLESS DESKTOP S510 MEDIA REMOTE*TUNER TV AVERMEDIA BOX-7*LCD 19" BENQ FP91GP*WIN XPHESP2*OPERA 9.27
Audio
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 340A*AIWA CD\DVD PLAYER XD-AX10*2xTANNOY M2

#3 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • 13644 Postów:

Napisany 19 lipiec 2006 - 18:26

To niereagowanie na x jest błędem w finalnej Operze 9. By się go pozbyć trzeba zainstalować uaktualnienie tygodniowe.
meh

#4 mmusiol

mmusiol

Adept

• Ekspert
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2006 - 09:56

Witam,
Pracujac w firmie oferujacej powierzchnie reklamowa w Internecie, moge zapewnic ze zawsze staramy się limitować ilość odsłon reklam "wyskakujacych" (brandmarki, top layery, pop-up) na serwisach internetowych poprzez stosowanie cappingu (ograniczenie wyświetlania reklam na użytkownika). Stosujemy również ograniczenia wagowe przyjmowanych do emisji reklam, np w przypadku pop-up jest to obecnie 25KB. Kazda reklama musi miec rowniez w widocznym miejscu umieszczony znak "X"
Prosze jednak pamiętać, że internauci odwiedzając serwis internetowy np. Rzeczpospolita, Newsweek, Puls Biznesu czy inny otrzymują praktycznie za darmo spora ilość treści, ceną za możliwość przeglądania tych informacji jest właśnie pojawianie się na serwisach reklam.

Liczac na zrozumienie

Pozdrawiam

#5 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • 13644 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2006 - 10:11

Nie ma tak dobrze.

Reklama nie musi być latająca, migająca i wyjąca w głośnikach, by była skuteczna. Wraz z rozpowszechnieniem narzędzi do blokowania wybranych elementów stron internetowych, rozwija się wręcz tendencja odwrotna.

Jeśli firmy zajmujące się reklamą w internecie nauczą się tworzyć takie reklamy, które nie będą trzykrotnie wydłużały czasu ładowania strony, zasłaniały treści do których chcemy dotrzeć, łoiły wieśniacką muzyczką z głośników, czy wręcz wysypywały się zmuszając do przeładowania strony, to wtedy możemy odpłacić szacunkiem za szacunek.

Do tej chwili nie będzie zrozumienia.

Ten post był edytowany przez G_no_M dnia: 18 wrzesień 2006 - 10:13

meh

#6 piotrus_b

piotrus_b

One pendrive to rule them all...

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2006 - 10:33

Wyrazam pelne poparcie zarowno dla wypowiedzi, jak i stanowiska, ktore prezentuje GnoM.
Reklamy wyskakujace uwazam za idiotyzm. Jesli sa robione we flashu, idiotyzm do kwadratu. Jesli dochodzi muzyczka, reklamodawca powinien sie cieszyc, ze oddziela go ode mnie odlegosc oraz plaszczyzna ekranu.
Co do tresci reklamy - jesli ogladam strone o zastosowaniach J2EE, to naprawde nie interesuje mnie nowy biust Dody. Ani inne wybryki Paris Hilton. Tak wiec - kontekstowka.
Trzecia rzecz - rozumiem, ze najbardziej wplywowa grupa z punktu widzenia decyzji o zakupie sa dzieci i mlodziez (tak wynika z badan), ale do jasnej cholery nie tylko prymitywne dzieci neostrady uzywaja Internetu.
Dopoki docelowy odbiorca reklamy bedzie nastolatkiem, z IQ <80, to nie liczcie na to, ze reklamy bede ogladal. Jak tez znaczna czesc moich znajomych.
To, ze dany portal oferuje tresc w zamian za ogladanie reklam, nie jest wystarczajace aby bombardowac czytelnika szmelcem! Nie wnikam juz w to, ze wiekszosc polskich portali nie prezentuje informacji wlasnych, tylko tlumaczenia stron zagranicznych. I to slabiutkie tlumaczenia.

#7 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2663 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2006 - 10:35

Idąc dalej myślą gnoma nie dość, ze zrozumienia nie bedzie nie będzie też wyświetlania reklam. wszystkie reklamy, które przeszkadają w normalnym wyświetlaniu strony są u mnie tak samo jak u wielu innych zablokowane, a że w przypadku niektórych reklamówek zasłąniających mi obraz załapują się przy okazji reklamy króre mi nie wadziły to osobna sprawa, ale podejmuję ryzyko utraty nawet korzystnej dla mnie informacji/reklamy mając na drugiej szali wygode przeglądania i brak konieczności szukania "X"

#8 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • 13644 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2006 - 11:10

Niestety to nie wszystko. Reklamodawcy wyrobili sobie podobny odruch, jak RIAA i MPAA - tamci za spadek własnych dochodów winią piratów, za to emiterzy ćwierkających ptaszków i wyjących komórek znaleźli sobie winnych wśród twórców adblockerów i użytkowników tego typu softu.

Dostarczajcie nam dobry towar, to dobrze na tym zarobicie. Nie straszcie nas konsekwencjami swojej własnej nieudolności.
meh

#9 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2663 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2006 - 11:36

osobiście powiem, że jeśli reklama nie jest nachalnie wszadzona w śreodek artukułu, co dziele sie niestety nagminnie i nie zasłania mi treści jak również nie pieje mi z głośników to mi nie przeszkadza a nawet czasem się na niej zatrzymam. nachalne reklamy blokuję poprostu.
Ostatnio spotkałem się również z opiniami (nie podam żródła, ale chyba jakiś program tv) który pokazywał, że te nachalne relkamy są zazwyczaj omijane wzrokiem, a częściej zatrzymujemy się na nienachalnych, leżących spokojnie gdzieś na boku gdzie nikomu nie przeszkadzają...
A'propos tej tezy może jakieś ustosunkowanie się eksperta skoro już sie panoszymy w jego dziale... czy teza która w przybliżeniu i zaogulnieniu strasznym tutaj podałem ma rację bytu, które reklamy są skuteczniesze, te co świecą i błyskaja i wielu denerwują czy też te które sobie spokojnie z boku leżą i czekają na kliknięcie (oczywiście z pominięciem zaliczonego klikniecia w przypadku kiedy user trafić w krzyżyk nie może bo się reklama ruszać zaczyna czy biega za kursorem)

#10 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • 13644 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2006 - 11:43

Zależy, na kogo ma to działać. I tu wracamy do wypowiedzi Piotra - praktycznie brak reklamy kontekstowej.

Ja bym się chętnie nawet zarejestrował w jakimś serwisie, gdybym miał pewność, że od tego momentu będę widywał wyłącznie reklamy zgodne z własnymi upodobaniami. Ale, by to było możliwe, to by się firmy musiały dogadać. Czyli nic z tego, bo wolą iść po najmniejszej linii oporu.
meh

#11 Kaoru1

Kaoru1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2006 - 09:18

Niestety, nie rzadko jest tak, że reklama wywala się na całą powierzchnię monitora, zasłaniając praktycznie wszystko, więc pozostaje kliknąć w krzyżyk. I co sie okazuje? Że można sobie klikać w krzyżyk do sądnego dnia, bo krzyżyk nie działa!
I nawet kliknięcie w reklame nie pomaga, bo ona otwiera się w innym oknie/zakładce. Więc pozostaje wyłączyć stronę i wejść na nią za parę minut, mając nadzieje, żę reklama się nie włączy, i można tak sobie przez godzinę!

A kiedy napisałem do admina strony, to mi odpisał, że raklama jest źle zrobiona i dla tego się nie można jej wyłączyć. Niestety przypuszczam, że ta reklama byłą celowo zrobiona tak, żeby nie dałó się jej wyłączyć :<

I to właśnie uważam za w/w bandyckie praktyki :<
A potem dziwota, żę ludzie włanczają blokady reklam, po prostu chcą normalnie przeglądać internet 8|

#12 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2663 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2006 - 09:23

Jeśli admin twierdzi, ze reklama jest źle zrobiona i świadomie taką umieszcza na stronie to żaden admin. Zastanów się czy warto korzystać z takiej strony.

Ktoś już o tym wspomniał, ale powtórzę, ze problem nie zamykających się flashy występował w Operze 9.0, obecnie problem został rozwiązany (O 9.02). Może to jest przyczyna u ciebie.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników