Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Liceum czy Technikum

• Please log in to reply
59 replies to this topic

#21 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28280 Postów:

Napisany 11 maj 2006 - 20:27

W technikum dużo nauki.....do kogo Ty Niemcu gadasz ?

W technikum masz po kilka tygodni w każdej klasie praktyk, na których sie opieprza i zalewa na maxa.jestem w liceum (biol-chem) i porównującmój materiał z materiałem kumpli z technikum: budowlanego,ekonomicznego,hotelarskiego czy gastronomicznego, oni się niewiele uczą.

Nie wiem skąd masz takie wiadomości Niemcu, ale na południu Polski takie  panuja klimaty w technikach.

Kumpla , który chodzi do technikum hotelarskiego nie widziałem od świąt w szkole ~ praktyki.

<{POST_SNAPBACK}>

Smoterek, wydaje mi sie ze takie zwroty sa conajmniej nie na miejscu. Wyedytuj swoja wypowiedz, albo dostaniesz ostrzezenie ze obrazanie uzytkownikow.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#22 PolonezPOL

PolonezPOL

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 285 Postów:

Napisany 11 maj 2006 - 20:34

Nie wiem jak u was, ale w Ostrołęce żeby poradzić sobie w liceum to trzeba mieć co najmniej 4.0. U nas do technikum chodzą ci najgorsi z gimnazjum, średnie w granicach 3.0. Wydawało mi się że tak jest w cąłym kraju. Być może tylko u nas technikum cieszy się taką reputacją. Np. mnie ledwo co przyjeli do liceum, a w technikum byłem 1 na liście przyjęć, a średnią miałem 4.7....
Dodaj obrazek

#23 _qlus_

_qlus_

__ _qlus_ __

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3712 Postów:

Napisany 11 maj 2006 - 21:02

Zgadzam się z Czeczeńcem, jak pomysle o Pracowni Elektronicznej albo PTiKM (Podstawy Technologii i Konstrukcji Mechanicznych) to mi się słabo robi :D

• Goście

Napisany 11 maj 2006 - 21:07

OK, może i nie wiem jakie on ma doświadczenia z polskim szkolnictwem, ale niech nie przesadza.

#25 MT1990

MT1990

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 147 Postów:

Napisany 11 maj 2006 - 21:33

Jak zwykle zdania podzielone. :D Nic nowego się nie dowiedziałem. :)

A więc postanowiłem iść do liceum gdyz zamierzam w późniejszym czasie studiować. Dzięki temu zaoszczędze rok, a tą różnice pomiędzy poziomem w technikum a liceum nadrobie ucząc się samemu w domu bądz jakimis kursami - to sie jeszcze okarze.

Dzięki za pomoc
Zakładam na forum temat tylko wtedy gdy google nie udzieli mi odpowiedzi na moje pytanie, bądź oczekuje fachowej porady.
Dodaj obrazek

#26 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 11 maj 2006 - 21:52

Smoterek22 proszę się hamować z takimi wypowiedziami. Nie będziemy tutaj się obrażać. Mam nadzieję, że to się nie powtórzy
Edcyja:ale spóźniona wypowiedź. Chyba juz zmęczony jestem
Masaj
Ewakuacja

#27 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28280 Postów:

Napisany 11 maj 2006 - 21:58

A tak wogole Smoterek, nie moge sie z Toba zgodzic. W technikum jest duzo nauki, roznie duzo co w liceum, a moze nawet wiecej. Zalezy od profilu. Ja w technikum mialem 11 godzin matematyki w tygodniu.
I pamietaj jeszcze o jednym. Mimo ze są praktyki, to technikum trwa 5 lat, a liceum 4.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#28 OwCy85

OwCy85

...nie mylic z baranem!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3852 Postów:

Napisany 11 maj 2006 - 22:04

BWMQ: A ty jesteś technik czego?

Bo ja mam Technik budownictwa ze specjalizacją "Nowoczesne technologie budowlane..." :D
Kamil "OwCy"
PentiumIV 2,6 ; GA-8IP775 ; RAM 2,5GB DDR ; HDD WD 160GB JD ; DVD-RW LG4163B ; Ati Radeon X800 256MB ; Enermax EG365AX-VE(G)FMA 353W
Win XP Pro + SP2 ; Firefox; ThunderBird ; Tlen.pl
SE C702 (nr`u nie podam...;P )

#29 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5967 Postów:

Napisany 12 maj 2006 - 06:39

Ciekawe jaki zawód wybrał Elrond.
Dodaj obrazek Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
PIV-2,8HT@3,02, ASUS P4C800 Deluxe, 4x1024MB-400 Dual, Radeon 9600,
2x Seagate 120GB SATA + 40GB MAXTOR, Leadtek WinFast PVR2000 MPEG-2,
LG GCC-4480B, LiteOn DVDRW+- SHM-165P6S, Topower TOP-520P5

• Goście

Napisany 12 maj 2006 - 12:04

Quadro ~ nie kompromituj się . Jeśli nie wiesz jaka jest obecnie sytaucja to się nie wypowiadaj.Jestem pewny, że lepiej wiem gdzie jest więcej nauki, a poza tym do technikum teraz trwa 4 a liceum 3 lata. Więc po krótce, nie na czasie jesteś :lol:

#31 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28280 Postów:

Napisany 12 maj 2006 - 15:25

Quadro ~ nie kompromituj się . Jeśli nie wiesz jaka jest obecnie sytaucja to się nie wypowiadaj.Jestem pewny, że lepiej wiem gdzie jest więcej nauki, a poza tym do technikum teraz trwa 4 a liceum 3 lata. Więc po krótce, nie na czasie jesteś :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Co nie zmienia faktu, ze nauka w liceum trwa o rok krocej od technikum. A Twoje wypowiedzi brzmia jak skomlenie poszkodowanego - boze ile ja mam nauki - ratunku !! :P
Sony Vaio VGN-NW21SF

#32 GośćCuRRtiS_*

GośćCuRRtiS_*
  • Goście

Napisany 12 maj 2006 - 16:59

Nie wiem jak u was, ale w Ostrołęce żeby poradzić sobie w liceum to trzeba mieć co najmniej 4.0. U nas do technikum chodzą ci najgorsi z gimnazjum, średnie w granicach 3.0. Wydawało mi się że tak jest w cąłym kraju. Być może tylko u nas technikum cieszy się taką reputacją. Np. mnie ledwo co przyjeli do liceum, a w technikum byłem 1 na liście przyjęć, a średnią miałem 4.7....

Co do Ostrołęki, to na pewno technika są o wiele gorsze. Mając ponad 150 punktów byłem dopiero w drugiej połówce przyjętych na mój profil u mnie w klasie, a poniżej 140 punktów nie miałoby sensu w ogóle składać papierów. Może się takim poziomem pochwalić jakiekolwiek technikum? Chyba uświadomiłem różnicę między technikum a LO ;]

• Goście

Napisany 12 maj 2006 - 18:02

Czy ja gdzieś się skarże ile mam nauki ? Nie zauwazyłem. Chcesz się czymś wykręcić po tym jak uświadomiłem Ci błąd.

A co do szkoły to powiedziałbym tak: chcesz mieć jeden rok życia w kieszeni idź do LO :)

CuRRtiS ~ u mnie w szkole do LO mat-inf poniżej 160 pkt byłeś poza 50 pierwszych na pierwszej liście :lol:

#34 Elrond_87

Elrond_87

Dwarf King

• Forumowicze
  • 7373 Postów:

Napisany 12 maj 2006 - 19:58

Ciekawe jaki zawód wybrał Elrond.

<{POST_SNAPBACK}>

Jaki?
Zależy jak mature napisze, papiery składam na
- biotechnologie
- biologie
- geologie z biologią: specjalizacja ochrona przyrody

CuRRtiS dobrze porównał LO i technikum, ode mnie z gimnazjum wszyscy gorsi uczniowie (jeśli tak ich można nazwać) poszli do technikum bo tam przyjmowali każdego komu brakło punktów do LO.

www.okiemprzyrodnika.blog.pl

#35 beavis_88

beavis_88

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 111 Postów:

Napisany 14 maj 2006 - 20:48

Ja chodzę do technikum informatycznego i prosze mi tu nie mówić, ze w technikum jest niski poziom. Nie wiem, może w mniejszych miastach jest jakaś duża różnica między technikum , a liceum. Ja w każdym razie na brak nauki nie narzekam, i dodam jeszcze ze praktyki na moim profilu to tylko 1 miesiąc w trzeciej klasie, więc nie ma mowy o jakimś ciągłym obijaniu się. Technikum na pewno lepiej Cię przygotuje do studiów, jeśli kierunki będą ze sobą powiązane :)

#36 GośćCuRRtiS_*

GośćCuRRtiS_*
  • Goście

Napisany 14 maj 2006 - 20:52

Ja chodzę do technikum informatycznego i prosze mi tu nie mówić, ze w technikum jest niski poziom. Nie wiem, może w mniejszych miastach jest jakaś duża różnica między technikum , a liceum. Ja w każdym razie na brak nauki nie narzekam, i dodam jeszcze ze praktyki na moim profilu to tylko 1 miesiąc w trzeciej klasie, więc nie ma mowy o jakimś ciągłym obijaniu się. Technikum na pewno lepiej Cię przygotuje do studiów, jeśli kierunki będą ze sobą powiązane :)

<{POST_SNAPBACK}>

Żeby dostać się na studia trzeba najpierw odpowiednio dobrze napisać maturę, a do tego przygotują lepsi nauczyciele, którzy zazwyczaj są w Liceach ogólnokształcących(nie mówię o tych syfiastych). Porządna szkoła to ta, do której poniżej 130 pkt nie warto składać papierów bo jest to tylko marnowaniem makulatury...

#37 OwCy85

OwCy85

...nie mylic z baranem!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3852 Postów:

Napisany 14 maj 2006 - 20:54

Żeby dostać się na studia trzeba najpierw odpowiednio dobrze napisać maturę, a do tego przygotują lepsi nauczyciele, którzy zazwyczaj są w Liceach ogólnokształcących(nie mówię o tych syfiastych). Porządna szkoła to ta, do której poniżej 130 pkt nie warto składać papierów bo jest to tylko marnowaniem makulatury...

<{POST_SNAPBACK}>

Tam jest mowa o przygotowaniu do studiow,nie do matury.
A jak juz bedziesz na studiach to sie dowiesz,ze dostac sie to jedno,a utrzymac sie to drugie...Pogadamy wtedy,ok? :)
Kamil "OwCy"
PentiumIV 2,6 ; GA-8IP775 ; RAM 2,5GB DDR ; HDD WD 160GB JD ; DVD-RW LG4163B ; Ati Radeon X800 256MB ; Enermax EG365AX-VE(G)FMA 353W

#38 beavis_88

beavis_88

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 111 Postów:

Napisany 14 maj 2006 - 20:57

lepsi nauczyciele, którzy zazwyczaj są w Liceach ogólnokształcących

No, jestem ciekawy dlaczego niby są w liceach. Możesz to rozwinąć?

#39 OwCy85

OwCy85

...nie mylic z baranem!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3852 Postów:

Napisany 14 maj 2006 - 20:58

No, jestem ciekawy dlaczego niby są w liceach. Możesz to rozwinąć?

<{POST_SNAPBACK}>

Własiwie to aj tez chetnie posłucham... :rolleyes:
Kamil "OwCy"

#40 _yarpo

_yarpo

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2796 Postów:

Napisany 15 maj 2006 - 12:35

Obecnie oprocz matury,ktora jest i tak trudniejsza sama w sobie,

:lol2: dzisiejszamatura trudniejsza -

for (int i=0; i<1; 00000000; i++) cout << "ha ha ha ha ha";

Ale jeśli chodzi o technikum, czy liceum...

Wszystko zależy od poziomu szkoły
Jeśli jest to dobre techniku, to warto jest tam pójść. Będziesz miałwięcej fizyki i więcej generalnie przedmiotów ścisłych. A więc i matura powinna pójść lepiej. Bo na infę to fiza prawie niezbędna [choć ja nie piszę, a są duże szanse że się dostanę :-) ].

Ale jesli już pójdziesz do tego liceum, to pamiętej: profile ścisłe! Mat fiz najlepiej, awentualnie mat-inf [ja takie kończyłem, ale mat - fiz byłby lepszy - choć nie miełbym tam paska ... :lol: ]

EDIT:
Poczytałem stornę tego technikum. Bardzo ciekawie to wygląda :-)

Ten post był edytowany przez _yarpo dnia: 15 maj 2006 - 12:37

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników