Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Problemy z kartą graficzną

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 marcinwin

marcinwin

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 23 marzec 2006 - 20:55

Witam. Mam problem z kartą graficzną w nowo zakupionym laptopie Asus A6U-5066. Co prawda jest tam karta zintegrowana SIS M760 GX z max 128 MB zinterrowanej pamieci (pamiec ustawiam sobie w biosie mam do wyboru 32/64/128). Mam zainstalowane dołączone sterowniki - innych chyba i tak nie ma, najnowszy directx, windowsa XP i wszystko jest oki, ale jka probuje odpalic gre to na poczatku sie odpala ale jak gram jakies 2-3 min to komp sie nagle zawiesza - typowy zwis obrazu, sciezka dzwiekowa leci, tylko twardy res .... Jak potem wlaczam winde to mi sie error pokazuje ze system odzyskał sprawnosc po konflikcie wywolanym karta graficzna .... Wiem ze to nie wina kompa bo teoretycznie powinien pociagnac te gierki na lekkim lacje - nawet z csem to sie dzieje, wina samej karty tez nie bo kumpel w soim pc ma te sama karte i mu wszystko lazi a reszte parametrow i tak ma gorszą. Chodzi raczej o konfiguracje BIOSU, sterownikow, directx'a, zmiany driverow ... sam nie wiem co nie znam sie. Wiecie co to moze byc ?? dzieki

PS
Pyt nr 2
czemy mimo ze w tym samym laptopie mam procek AMD Mobile Sempron 3000+ 1,8 Ghz to w biosie mam 1,8 ghz ale w winowsie tylko 799 mhz ?

#2 sbstn_s

sbstn_s

bezsamogłoskowicz

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5017 Postów:

Napisany 24 marzec 2006 - 01:03

@1:
Późno jest, to trudno myśleć, ale na szybkiego przychodzi mi uszkodzenie układu/ pamięci/ przegrzewanie się. Jeśli nie chcesz się z tym bawić, to oddaj na gwarancji.
@2:
W ten sposób objawia się zaimplementowany w tym procesorze mechanizm, który w chwilach mniejszego obciążenia obniża taktowanie i napięci, by zmniejszyć pobór prądu i wydatek ciapła.
Sebastian
---
amd athlon 64 x2 4600+ (windsor jh-f3) // scythe ninja+ rev. b // abit ax78 // a-data extreme edition ddr2 800+ 2x2gb // samsung hd403lj // nec nd-4571a // lg ced-8120b // twintech geforce 9600gt // arctic-cooling accelero s1 rev 2 // akasa amber ak-183-l2b // zalman fanmate 2 // tagan tg380-u01 // logic concept 402k black // 2x fander fx 120-b
dell studio 15

#3 raafael

raafael

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 26 marzec 2006 - 07:29

witam serdecznia wszystkich.

wpadłem tylkona chwilę, więc od razu przejdę do rzeczy.
w piatek na moim laptopie podczas uruchamiania gry pojawił się bład a wraz z nim STOP komunikat windowsa XP. Mam katrtę graficzna SiS M760. Bład ma numer :
stop: 0x0000008E (.........)
a poniżej SISGRV.DLL - ...............

znalazlem w sieci że moze chodzic o sterowniki karty. zainstalowalem wiec najnowsze sterowniki karty ale to nie pomoglo. w Trybie Awaryjnym windowsa odpalajac ww grę dostaje informacje iz moze chodzic o sterowniki karty lub DirectX. zainstalowalem najnowszego DirectX ale to rowniez nie pomoglo.
czy w zwiazku z tym moze to byc problem z kosciami RAM?
wydaje mi sie ze jest to jednak zwiazane z karta graficzna, poniewaz instalujac nowe sterowniki do tej karty w Trybi Awaryjnym windowsa pojawia sie blad podczas instalacji (teraz nie pamietam dokladnei o co chodzi a nie mam dostepu do laptopa). po instalacji system informuje iz urzadzenie zostalo zainstalowan i dziala poprawnie, ale moze chodzi o ten blad podczas instalacji?
aha i jeszcze jedno - po kazdym odpaleniu windowsa wyskakuje informacja ze system odzyskał sprawnosc po konflikcie wywolanym (chyba karta graficzna, ale nie pamietam dokladnie)

prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu lub o wskazówki co robic by poznac przyczyne jego powstania.

P.S. ten bląd (oraz stop komunikat) pojawia sie TYLKO przy odpalaniu gry. wszystko inne dziala ok.

#4 michas88

michas88

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 02 kwiecień 2006 - 00:04

od dzis na forum jestem, kompa mam tylko 5 lat ale jestem pasjonatem i po 2 tygodniach po zakupie rozkrecilem go i podkrecilem :D wiec nie mysl ze jestem zielony ;]

na wiekszosc problemow z kartami graficznymi mi pomogly sterowniki omegi qmplom tez ;]
Athlon XP Thoroughbred A 1700+@2000+
512mb ram 266MHz@300MHz [2-2-5-3] + ECS k7s5a (SOLTEK via apollo kt266a 75drv4 R.I.P.)
X power Radeon 9550 (250/366MHz@495/460MHz) + Samsung SyncMaster 757dfx
Creative Sound Blaster 5.1 live! + Creative Inspire P380

#5 sbstn_s

sbstn_s

bezsamogłoskowicz

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5017 Postów:

Napisany 02 kwiecień 2006 - 00:21

witam serdecznia wszystkich.

wpadłem tylkona chwilę, więc od razu przejdę do rzeczy.
w piatek na moim laptopie podczas uruchamiania gry pojawił się bład a wraz z nim STOP komunikat windowsa XP. Mam katrtę graficzna SiS M760. Bład ma numer :
stop: 0x0000008E (.........)
a poniżej SISGRV.DLL - ...............

znalazlem w sieci że moze chodzic o sterowniki karty. zainstalowalem wiec najnowsze sterowniki karty ale to nie pomoglo. w Trybie Awaryjnym windowsa odpalajac ww grę dostaje informacje iz moze chodzic o sterowniki karty lub DirectX. zainstalowalem najnowszego DirectX ale to rowniez nie pomoglo.
czy w zwiazku z tym moze to byc problem z kosciami RAM?
wydaje mi sie ze jest to jednak zwiazane z karta graficzna, poniewaz instalujac nowe sterowniki do tej karty w Trybi Awaryjnym windowsa pojawia sie blad podczas instalacji (teraz nie pamietam dokladnei o co chodzi a nie mam dostepu do laptopa). po instalacji system informuje iz urzadzenie zostalo zainstalowan i dziala poprawnie, ale moze chodzi o ten blad podczas instalacji?
aha i jeszcze jedno - po kazdym odpaleniu windowsa wyskakuje informacja ze system odzyskał sprawnosc po konflikcie wywolanym (chyba karta graficzna, ale nie pamietam dokladnie)

prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu lub o wskazówki co robic by poznac przyczyne jego powstania.

P.S. ten bląd (oraz stop komunikat) pojawia sie TYLKO przy odpalaniu gry. wszystko inne dziala ok.

<{POST_SNAPBACK}>

http://support.micro.....log=LCID=1045

Co to za gra? Sprawdź, co jest napisane w instrukcji drukowanej, ewentualnie skontaktuj się z pomocą techniczną dystrybutora.

---

od dzis na forum jestem, kompa mam tylko 5 lat ale jestem pasjonatem i po 2 tygodniach po zakupie rozkrecilem go i podkrecilem :D wiec nie mysl ze jestem zielony ;]

na wiekszosc problemow z kartami graficznymi mi pomogly sterowniki omegi qmplom tez ;]

<{POST_SNAPBACK}>

Brawo michas, brawo.... Widziałeś ty może Omegi do kart opartych na układach SiS?
Czytaj może dokładnie posty, przecież nie jesteś zielony... czyż nie? :P
Sebastian
---
amd athlon 64 x2 4600+ (windsor jh-f3) // scythe ninja+ rev. b // abit ax78 // a-data extreme edition ddr2 800+ 2x2gb // samsung hd403lj // nec nd-4571a // lg ced-8120b // twintech geforce 9600gt // arctic-cooling accelero s1 rev 2 // akasa amber ak-183-l2b // zalman fanmate 2 // tagan tg380-u01 // logic concept 402k black // 2x fander fx 120-b
dell studio 15

#6 qw1234

qw1234

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 07 styczeń 2007 - 14:32

Cześc mam problem z kartą graficzną mój sprzęt to: RADEON 9550 128mb wszystko działało dobrze do pewnego czasu. Pojawiło sie nagle wiele problemów dysk mi sie zepsół. Kupiłem orginalny win xp i nowy dysk z powodu braku funduszy tylko 10GB ale pojawił sie problem z grafiką. Musze kilkakrotnie włanczać komputer bo czasem pokazuje mi sie tylko czarny ekran czasem zeby włączyć kompa resetuje go nawe 5 razy. I jeszcze jedno gram sobie w gry i po jakimś czasie komp mi sie wyłancza czy ktoś może mi pomóc!?

#7 B_a_r_t_e_k

B_a_r_t_e_k

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4429 Postów:

Napisany 07 styczeń 2007 - 14:40

no brawo... nie to ze w czyims watku piszesz zamiast swój zrobic to wykopales taki sprzed prawie roku...
skad tacy sie biora??? kopac 40 czy iles stron zeby napisac w czyims temacie :lol2:
i wogóle to duzo opisales.......
E4400 @3.1GHz AVC Naopleon (2/3 heatpipe tylko), Abit IP35-E, 2x1GB Patriot 800MHz, Modecom MC350, GF8600 Palit, Hitachi DeskStar 7K1000.C 500 GB, nagrywarka ATA Pioneer, Logitech X540

Kodak Z1012
SE K750i
Sony Bravia 32V5500

Poprawiona - Cz3rw0ny

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników