Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

komputer nie chce się sam wyłączyć

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
12 replies to this topic

#1 159118

159118

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 28 grudzień 2003 - 02:35

Prosze o pomoc . Co jest za przyczyna lub czego brakuje w komp. Nie mogę zamkmąć systemu z programu ani zrobić restartu gdyż zatrzymuje sie program w pozycji"zamykanie systemu windows"
i na tym koniec. chcąc wyłączyć komp. muszę wyłączać z gniazdka, bo wyłącznik nie działa. Jest to dosyć uciążliwe i nie pomogła instalacja nowej bibloteki directX 9, ani ponowna instalacja win98. Nadmieniam że mam podzielony dysk i mam dwa systemy , win98 i XP i na dwóch systemach jest to samo .Od samego początku system XP jak i win98 wyłączał mi się bez problenu sam po kliknięciu na: start-wyłącz komputer. Oprucz tego ,że nie chce się sam wyłączyć to też przycisk Power na obudowie komputera nie reaguje przy wyłączeniu,jedynie przy załączeniu komputera.Wyłączać muszę poprzez wyłączenie przewodu zasilającego z gniazdka.
Nie wiem w jakim momencie mi to się zrobiło . Gdzie szukać w systemie programu od autowyłączenia . Nowa instalacja systemów nie wchodzi w rachubę. Prosze o pomoc .
muj e-mail: 1591@poczta.wp.pl
Z powazaniem . Maciek

-----------------
Maciek

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40292 Postów:

Napisany 28 grudzień 2003 - 05:28

spróbuj wyłączać skryptem, który wpisujesz w Start/Uruchom

shutdown.exe -s -t 0

0 to zero i pamiętaj o spacjach

#3 159118

159118

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 28 grudzień 2003 - 16:44

cześć repylek i dziękio za odpowiedź .

Nie jestem za bardzo oblatany w komp. i chciałbym abyś dokładniej określił gdzie szukać skryptu . Czy chodzi o "regedit"

-----------------
Maciek

#4 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40292 Postów:

Napisany 28 grudzień 2003 - 17:23

Kliknuij w Start i w w Uruchom wpisz poniższy tekst

shutdown.exe -s -t 0

0 to zero i pamiętaj o spacjach

jeżeli to zadziała to powiem Ci co dalej

#5 beren1

beren1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 302 Postów:

Napisany 28 grudzień 2003 - 19:43

Niewem jak wy ale sprawdził bym ustawienia biosu, i na wszelki wypadek LOAD BIOS DEFAULT. Bo jeżeli nie chodzi na obu windach to chyba tu należało by poszukać.

pozdr. beren1

----------------------------

duron1.6,ASRock na SIS746, 256DDR, IBM40GB7200, RADEON920064DDR, LITEON52/32/52, IIYAMA702GT

#6 159118

159118

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 28 grudzień 2003 - 20:48

Cześć dla wszystkich .
Chcę powiedzieć ,że mam nowy problem powstały z pierwszego ,gdyż nie mogę uruchomić systemu XP ponieważ w trakcie szukania przyczyny nie zamykania się automatycznie komputera zmieniałem ustawienia w biosiei LOAD BIOS DEFAULT próbowałem i nic.Jeżeli chodzi o Win98 to się zamyk a nie chce się ponownie uruchomić,zatrzymuje się wpozycji "zamykanie systemu Windows"Po szukaniu w biosie zaczołem próbować wyłączać programy uruchamiające się prz starcie w XP ,programem "STERTER" który miałem zainstalowany .Przez nieuwagę wyłączyłem coś co było potrzebne przy uruchamianiu XP , i teraz XP otwiera się do momentu wyboru użytkownika i z powrotem się zamyka ale nie całkowicie ,tzn. do momentu "zamykanie systemu" i w tej pozycj się zatrzymuje .Wobec tego nie mogę otworzyć systemu XP nawet w trybie awaryjnym ,bo bez całkowitego otwarcia się zamyka .Gdybym nie miał zainstalowanego drugiego systemu Win98 to nie mógłbym wysłać wiadomości .Proszę teraz o radę jak się dobrać do XP aby przywrucić uruchamianie programów. Uruchamianie systemu z przywracaniem statniego poprawnego uruchomienia nie daje skutku.Bios terz nie przywraca poprzednich ustawień .Co mogę zrobić aby uruchomić system chociaż w trybie awaryjnym.

-----------------
Maciek

#7 beren1

beren1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 302 Postów:

Napisany 28 grudzień 2003 - 21:48

Przy starcie kompa po wyborze winxp przytrzymaj F8, i wybierz opcję ostatnie działające ustawienie, może pomoże. WinXp niestety jest takim systemem że po zmianie ustawień sprzętowych nieraz potrafi się posypać. Co do win98 spróbuj jeszcze zainstalować shotdown supplement ( coś w tym stylu ) znajdziesz na stronach microsoft. Owy suplement powinien rozwiązać problem ale obawiam się że reinstal. A tak wogóle to jaki masz sprzęt płyta, procek itd?.

pozdr. beren1

------------------------

duron1.6,ASRock na SIS746, 256DDR, IBM40GB7200, RADEON920064DDR, LITEON52/32/52, IIYAMA702GT

#8 beren1

beren1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 302 Postów:

Napisany 28 grudzień 2003 - 22:33

Zobacz tutaj

http://windows.online.pl/

pozdr. beren1

#9 beren1

beren1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 302 Postów:

Napisany 28 grudzień 2003 - 22:42

Teraz będziesz wiedział dokładnie o co chodzi. Jak uruchomisz XP

Wielu zaobserwowało brak automatycznego wyłączania komputera. Co z tym zrobić? To prawda. Po zainstalowaniu nowych okienek często komputer nie wyłącza się po zamknięciu Windows XP (a np. pod Win9x nie było tego problemu). Może być kilka przyczyn, ale przeważnie wystarczy uaktywnić tzw. APM (Advanced Power Management).
Wejdź do Panelu Sterowania Opcje zasilania i na zakładce Zaawansowane zarządzanie energią włącz APM jak to widać na ilustracji: Jeśli brak tej zakładki musisz doinstalować obsługę APM. Jak? Poprzez Panel Sterowania Dodaj sprzęt Nowe urządzenie sprzętowe Obsługa NT Apm/Legacy. Czasem może być potrzebne ustawienie również w BIOSie płyty głównej (lub aktualizacja BIOS): Power Management Setup Advanced Power Management Enable (lub podobnie).
Może też być potrzebne dodanie/modyfikacja wpisu w Rejestru: [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon]"PowerdownAfterShutdown" = 1zapożyczone ze stronki http://windows.online.pl/pozdr. beren1

#10 159118

159118

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 30 grudzień 2003 - 14:08

Cześć dla wszystkich . Chcę powiedzieć ,że po ponownym zainstalowaniu XP bez formatowania komputer działa prawidłowo,chociaż w Panel sterowania/obcje zasilania ,nie ma zakładki APM. Jedynie po ponownym zainstalowaniu XP pogoneły protokóły połączeń internetowych i kreator konfigóracji połączeń nie mógł utwożyć żadnego połączenia. Przestała działać Neostrada , którą dzisiaj zdaję po miesiącu testowania. A tak na marginesie odnośnie Neostrady ,to u mnie działa sprawnie ,szybkość jest nieporównywalna z łączem zwykłym ,chociaż napewno nie jest tak szybka jak piszą ,ale to jest różnie w zależności od przepustowości sieci i z jakiej witryny . Ogólnie ,to nie jest warta takich opłat dla przeciętnego obywatela ,chyba że komuś potrzebna jest do pracy i na siebie zarobi.Ponadto od maja ma podrożeć abonament. Wrócę teraz do przerwanego wątku . A więc zainstalowałem Service Pack 1 ,który wziełem z "Eksperta 3/2003" i powróciły protokóły i kreator połączeń działa dobrze. Co do systemu Win 98 to w dalszym ciągu nie chce się wyłączyć ,ani ponownie się uruchomić, zatrzymuje sie w pozycji "zamykanie systemu windows" i muszę wyłączać wyłącznikiem na obudowie poprzez dłuższe trzymanie wciśniętego wyłącznika. Do beren 1 , tak jak pisałeś próbowałem zainstalować Obsługa NT Apm/Legacy ale system nie mógł znależć plików do instalacji w s ystemie . Nie wiem gdzie szukać tych plików ,próbowałem zainstalować z płyty instalacyjnej XP i z płyty instalacyjnej płyty głównej ale system nie może ich tam znależć. Poniżej są parametry mojego komputera z testu , jest to wycinek testu ale nie będe go zamieszczał w całości :

-------[ AIDA32 © 1995-2002 Unlimited Possibilities ]----------------------------------------------------------------

Wersja AIDA32 v3.22
Autor fiery@aida32.hu
Strona domowa http://www.aida32.hu
Typ raportu Szybki raport
Komputer MACIEK
Generator raportu Zdzisiek
System operacyjny Microsoft Windows XP Personal 5.1.2600 (WinXP Retail)
Data 2003-12-30
Czas 13:37

--------[ Podsumowanie ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Komputer:
System operacyjny Microsoft Windows XP Personal
Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack. 1

Płyta główna:
Typ procesora Intel Pentium 4, 1800 MHz (4.5 x 400)
Nazwa płyty głównej Shuttle AV40S v1.0 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)
Mikroukład płyty głównej VIA VT8753A Apollo P4X266A
Pamięć fizyczna 256 MB (DDR SDRAM)
Typ BIOS'u Award Modular (12/21/01)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)
Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:
Karta wideo NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (64 MB)
Akcelerator 3D nVIDIA GeForce2 MX/MX 400
Monitor Maxdata Belinea 10 50 35 (815875967026)

Multimedia:
Karta dźwiękowa VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Magazyn:
Napęd dyskietek Stacja dyskietek
Dysk fizyczny SAMSUNG SV4012H
Dysk fizyczny ST3145A (0 GB, 3800 RPM, IDE-AT)
Napęd dysków optycznych SAMSUNG DVD-ROM SD-616T (16x/48x DVD-ROM)

Partycje:
C: (FAT32) 19091 MB (10938 MB wolne)
D: (NTFS) 19092 MB (9689 MB wolne)
F: (FAT) 124 MB (23 MB wolne)

Urządzenia wejściowe:
Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mysz Mysz zgodna z PS/2

Sieć:
Karta sieciowa WAN (PPP/SLIP) Interface (80.54.129.110)
Modem Best Data Data Fax Modem
Modem GPRS via COM

Urządzenia zewnętrzne:
Drukarka Lexmark 5000 Series ColorFine
Drukarka Lexmark 5700 Color Jetprinter
Urządzenie USB Plustek USB Scanner
Urządzenie USB Speed Touch 330 ADSL Modem

--------[ DMI ]---------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ BIOS ]

Właściwości BIOS'u:
Sprzedawca Award Software International, Inc.
Wersja 6.00 PG
Data wydania 12/21/2001
Rozmiar 256 KB
Urządzenia startowe Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
Możliwości Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD
Obsługwane standardy DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP
Możliwości rozbudowy ISA, PCI, AGP, USB

[ System ]

Właściwości systemu:
Producent VIA Technologies, Inc.
Nazwa Chipset-AV40S
Uniwersalny, unikatowy identyfikator ciągu FFFFFFFF-FFFFFFFF-FFFFFFFF-FFFFFFFF
Rodzaje wzbudzeń Przycisk zasilania

[ Płyta główna ]

Właściwości płyty głównej:
Nazwa Chipset-AV40S

[ Obudowa ]

Właściwości obudowy:
Typ obudowy Typu desktop

Zyczę wszystkim uczestnikom forum dużo zdrowia,pieniędzy i spełnienia wszystkich marzeń z okazji Nowego Roku 2004 i aby był lepszy od mijającego .

-----------------
Maciek

#11 159118

159118

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 30 grudzień 2003 - 14:41

Cześć repylek , zapomniałem napisać w poprzedniej wiadomości odnośnie Twojej podpowiedzi:

"spróbuj wyłączać skryptem, który wpisujesz w Start/Uruchom shutdown.exe -s -t 0 , 0 to zero i pamiętaj o spacjach"

Więc gdy to zrobiłem to system napisał ,że nie może znaleźć tego programu ,lub że został zmieniony i aby podać lokalizację.

Pisałeś ,że jak to zrobie to napiszesz więcej , więc czekam na wiadomość.

-----------------
Maciek

#12 159118

159118

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2004 - 14:11

wobec braku nowych pomysłów odno¶nie niewył±cznia się komputera chciałbym zakończyć ten w±tek.

Na marginesie dodam ,że w dalszym ci±gu komputer w Win 98 nie chce się sam wył±czać ,chociaż czasami ma napady normalnej pracy i wył±cza się z programu.Co jest tego powodem do tej pory nie wiem .Doszłem do wniosku takiego,że szkoda czasu na zlikwidowanie drobnej niedogodno¶ci. Co do XP ,to sformatowałem t± czę¶ć dysku i wgrałem wszystko od nowa .Kosztowało mnie to troche czasu ale pomogło ibyło wszystko dobrze do chwili obecnej ,

Na tym kończę i w nowym w±tku opiszę co się dzieje.

http://www.pcworld.p...mp;TopicID=5296

pozdrowienia,159118

#13 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40292 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2004 - 17:02

Szybkie zamykanie systemu Windows XP - powtórka...

Prawy klik na pulpicie i wybierz Nowy - Skrót. W kreatorze wpisz shutdown.exe -r -t 0 (spacja przed r i t oraz zero) i dalej w kolejnym kroku nadaj mu nazwę (np. reboot) - zapisz. Teraz na Pulpicie masz skrót , którego dwukrotne kliknięcie spowoduje natychmiastowy restart systemu. Zamiana literki r (reboot) na literkę s (shutdown) spowoduje natychmiastowe wyłączenie komputera.

-----------------
repylek

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników