Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

jak podłączyć KINO DOMOWE z TV [foto]

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
11 replies to this topic

#1 dOMAN_MD

dOMAN_MD

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2005 - 09:13

Witam!!

Mam pewien problem nie wiem jak podłączyć/współgrać kino domowe z telewizorem , by nie tylko móc ogladac filmy jako DVD ale także jako normalną telewizje [polsat, tvn itp]. W telewizorze mam 2 x euro... a tu rysunki tylnych scian: wzmacniacza i odtwarzacza.

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

z GORY DZIEKI WIELKIE!!

#2 slipknot

slipknot

Internet Explorer = AIDS from PC

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1004 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2005 - 09:41

Wiec kup kabel euro drugi koniec chinch ktory na dvd oznaczony jest jako CVBS (ogolnie mowia zwykle wideo), jesli tv obsluguje ci tak zwany system 3 kolorow na euro zlaczu to kupujesz kable to wtyczek chinch pokolei niebieski, zielony, czerwony a drugi koniec euro zlacze. a dvd ze wzmacniaczem podlacz najlepiej chyba podobnymi nazwami jak przy wzmacniaczy w ac3 itp input w te same dzory wsadz w dvd. Chyba ze odnajdziesz na wzmacniaczu moze sprzodu coaxial lub optical wtedy jednym kablem podlaczysz wzmacniacz z dvd droga cyfrowa.
Grzegorz

Athlon 3000+ 64 z SSE3 i 0.09 mikrometra (2Ghz) Venicle Socket 754
ASUS K8N4-E Deluxe (BIOS ver. 1010)
LG GSA-4167B (Firmware ver. DL12)
LG GDR-8163 (Firmware ver. OL23)

#3 dOMAN_MD

dOMAN_MD

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2005 - 14:17

Wiec kup kabel euro drugi koniec chinch ktory na dvd oznaczony jest jako CVBS (ogolnie mowia zwykle wideo), jesli tv obsluguje ci tak zwany system 3 kolorow na euro zlaczu to kupujesz kable to wtyczek chinch pokolei niebieski, zielony, czerwony a drugi koniec euro zlacze.

z tego co napisales wnioskuje ze mowisz o połaczeniu ODTWARZACZA do TV... a mi bardziej chodzi o połaczenie samego WZMACNIACZA do TV tak zebym mogl ogladac programy/sluchac muzyki przez 5 glosnikow z Kina Domowego

a dvd ze wzmacniaczem podlacz najlepiej chyba podobnymi nazwami jak przy wzmacniaczy w ac3 itp input w te same dzory wsadz w dvd. Chyba ze odnajdziesz na wzmacniaczu moze sprzodu coaxial lub optical wtedy jednym kablem podlaczysz wzmacniacz z dvd droga cyfrowa.

to juz opanowałem

#4 slipknot

slipknot

Internet Explorer = AIDS from PC

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1004 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2005 - 14:20

Sprubuj znalezc wyjscie chinch lub jack w tv nastepnie podlacz do aux we wzmacniaczu inaczej sie nie da bo pod cd/dvd w stereo chinche podejrzewam ze podlaczyles juz cosik?? :P
Grzegorz

Athlon 3000+ 64 z SSE3 i 0.09 mikrometra (2Ghz) Venicle Socket 754
ASUS K8N4-E Deluxe (BIOS ver. 1010)
LG GSA-4167B (Firmware ver. DL12)
LG GDR-8163 (Firmware ver. OL23)

#5 dOMAN_MD

dOMAN_MD

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2005 - 14:57

a jak by euro podlaczyc do TV a chinch do wzmacniacza pod aux........ dobrze mysle??

#6 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6393 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2005 - 16:04

Dobrze myslisz. Potrzebny Ci bedzie kabel euro na 6 chinchy gdzies z 30pln.

#7 dOMAN_MD

dOMAN_MD

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2005 - 19:07

Dobrze myslisz. Potrzebny Ci bedzie kabel euro na 6 chinchy gdzies z 30pln.

<{POST_SNAPBACK}>

kupiłem ten kabelek , no i działa , dzieki za wskazówki!!

POZDRAWIAM

#8 paranorm

paranorm

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 03 październik 2005 - 13:16

A ja a'propos tego topicu mam takie pytania:

1. Czy jak podłącze swój zestaw kina z tv za pomocą component out(dvd)-euro in(tv) to czy będzie działało progresywne skanowanie?

2. Euro i 6 czinczy? 3 kolory do component + stereo to jest 5 o co z tym 6-tym biega?

3. Czy jak podłącze właśnie takim Euro i 6 czy tam 5 chinczy to będę miał w tv dźwięk z dvd? (bo 2 podepne pod stereo out). Acha... kumam... będę miał tylko stereo w tv które będzie zakłócało pole dźwiękowe dżwięków zapisanych w formatach 5.1 DTS i 3.1
Czyli na 3-cie już sobie sam odpowiedziałem ale jakby co poprawić mnie (chodziło mi o uzytskanie funkcji wykorzystania głośników tv jako centralny - ale to jakoś inaczej może dałoby się rozwiązać....?)

#9 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6393 Postów:

Napisany 03 październik 2005 - 14:17

ad1 nic nie bedzie działało
ad2 6 chinchy 2+2 to wejscie l+r i wyjscie l+r 1+1 to wejscie kompozyt i wyjscie kompozyt
ad3 bedziesz mial dzwiek w tv i nie bedzie to gralo dobrze w kinie, zeby wykożystac głosniki w tv jako centralny musiał bys miec w amplitunerze pre-out albo dvd z dekoderami 5,1

#10 marby007

marby007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 21 luty 2008 - 15:14

:? Witam wszystkich. Mam duży problem z kinem domowym. kiedy podpinam kino z dvd (za pomocą chinch +chinch )to dzwięk tylko słychac na głosnikach w TV a nie w kinie. czy jest to problem związany ze złym ustawieniem funkcji DVD??? :(

#11 autograph

autograph

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 08 październik 2009 - 00:51

sprawdz czy masz dobrze podpiete glosniki do tego "kina", a poza tym to jakie to kino?

#12 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 08 październik 2009 - 06:13

Stary watek. Zamykam.

ArtS :)
<b>Moje testy</b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...howtopic=77656" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Amplituner Yamaha RX-V659<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...howtopic=65115" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Zestaw kina domowego Teac 8800<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...howtopic=64076" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Amplituner Harman-Kardon AVR-132<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>
<b><a href="http://forum.idg.pl/...6&t=54827&st=0" target="_blank"><!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Amplituner CambridgeAudio Azur 540R v2<!--sizec--></span><!--/sizec--></a></b>

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników