Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jak sformatować dysk z Windows XP

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 robmichnia

robmichnia

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2005 - 13:59

Witam. Pytanie może zdawać się naiwne,ale dopiero niedawno przesiadłem się na XP. Zainstalowałem system, po jakimś czasie zainstalowałem na tą samą partycję jeszcce raz, zmienilo mi system plików z FAT na NTFS. Nie mogę teraz uruchomic dosa, dyskietki startowe starszych systemów nie działają. Chciałbym sformatować partycję i zainstalowac XP od nowa. Co zrobić ?

#2 Zonewelld

Zonewelld

Jedynie Słuszna Forumowa Dzidzia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3800 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2005 - 14:02

Płytą instalacyjną Windowsa XP. Wkładasz do napędu tak jakbyś chciał zainstalowaś XP i wybierasz opcje formatowabia dysku.
Windows XP Pro SP2+APXP
CORE 2 DUO E4500 2.2GHz LGA775 BOX | FOXCONN P35A Intel P35 Socket 775 (PCX(Crosfire)/DZW/GLAN/SATA) | PATRIOT DDR2 4096MB PC1066 DUAL 4 x 1024 CL5 EP | PALIT GeForce 8600GT 256MB/DDR3/128bit TV/DVI/HDMI PCI-E (1,0ns) (675/2000) | SAMSUNG 19" SM940NW | SAMSUNG 250GB HD250HJ 7200 SATAII 8MB, WD 80GB USB | AMACROX WARRIOR 400W
Akcesoria: Sennheiser HD-202 | SE K750i

#3 elap_ms

elap_ms

Ekspert Microsoft

• Ekspert
  • PipPipPipPipPipPip
  • 719 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2005 - 14:07

Instrukcja krok po kroku:

JAK: Dzielenie na partycje i formatowanie dysku twardego w systemie Windows XP i tam: Jak podzielić na partycje i sformatować dysk twardy przy użyciu Instalatora Windows XP

Przydatne:

JAK: Instalacja systemu Windows XP
Pozdrawiam,
Ela

#4 robmichnia

robmichnia

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2005 - 14:09

To chyba ja mam jakąś inną płytę. Po włożeniu mam tylkoopcje:
1. Zaistaluj system.
2. Zainstluj opcjonalne składniki systemu.
3. Wykonaj zadania dodatkowe.
4 Sprawdz zgodność systemu

#5 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28280 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2005 - 14:22

To chyba ja mam jakąś inną płytę. Po włożeniu mam tylkoopcje:
1. Zaistaluj system.
2. Zainstluj opcjonalne składniki systemu.
3. Wykonaj zadania dodatkowe.
4 Sprawdz zgodność systemu

<{POST_SNAPBACK}>

To dobra płyta. Po wybraniu numeru 1 w dalszych krokach bedzie pytanie czy instalowac na czysta partycje czy nie. Ty wybierzesz czysta partycje, wskazesz ktora to ma byc i formatujesz.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#6 robmichnia

robmichnia

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2005 - 14:23

ok,dzięki

#7 elap_ms

elap_ms

Ekspert Microsoft

• Ekspert
  • PipPipPipPipPipPip
  • 719 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2005 - 14:38

Plyta dobra, ale uruchamiasz ja przy wlaczonym systemie Windows.
Chodzi o to, zeby uruchomic system z plyty.
Przeczytaj prosze dokladnie instrukcje do ktorych linki Ci podalam i najlepiej je sobie wydrukuj.

1. Włóż dysk CD-ROM systemu Windows XP do stacji dysków CD-ROM lub DVD-ROM albo włóż pierwszą dyskietkę rozruchową Instalatora systemu Windows XP do stacji dyskietek, jeśli instalacja jest uruchamiana z dysków rozruchowych Instalatora, a następnie ponownie uruchom komputer.

UWAGA: Warunkiem uruchomienia komputera z dysku CD-ROM systemu Windows XP (lub z dysków rozruchowych Instalatora) jest konfiguracja komputera umożliwiająca uruchomienie ze stacji dysków CD-ROM lub DVD-ROM (lub stacji dyskietek). W pewnych wypadkach w tym celu trzeba zmienić ustawienia systemu BIOS komputera. Aby uzyskać informacje o konfigurowania komputera w sposób umożliwiający uruchomienie ze stacji dysków CD-ROM lub DVD-ROM (albo stacji dyskietek), zapoznaj się z dokumentacją dołączoną do komputera lub skontaktuj się z producentem komputera.

W przypadku wiekszosci komputerów do BIOSu mozna wejsc przez przycisniecie przycisku DEL (delete) w trakcie uruchamiania.
Informacja o tym jakiego przycisku uzyc, aby wejsc do BIOSu/Setupu jest wyswietlana na ekranie w trakcie uruchamiania.
Aby zatrzymac ekran i spokojnie przeczytac, co jest na nim napisane, mozna przycisnac klawisz Pause na klawiaturze (ponowne przycisniecie Pause, spowoduje kontunuowanie uruchamiania).
Pozdrawiam,
Ela

#8 Daviddd

Daviddd

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 18 kwiecień 2006 - 11:12

Mam wżne pytanko
1.Czy jak nagram na windowsa tego co teraz mam to czy on będzie taki sam jak po sformatowaniu dysku i nagraniu windowsa??????
Prosze pomóżcie :( :( :( :( :( :( :( :(

#9 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3700 Postów:

Napisany 18 kwiecień 2006 - 11:42

Tak. Jeżeli wybierzerz opcję "zainstaluj od nowa" (dokładnie nie pamiętam jak to brzmi) to skasuje starego i zainstaluje zupełnie od nowa.
Tego w poprzednich Winach nie było. Można było zainstalować drugiego w jakimś "dziwnym" katalogu np. c:/WINDOWS.000
Dodaj obrazek

#10 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40294 Postów:

Napisany 18 kwiecień 2006 - 13:55

pobierz symulator instalacji Windows XP i przyjrzyj się wszystkim możliwym opcjom:
http://komputery.idg...ulator.1.0.html

Linkman M-24

#11 Daviddd

Daviddd

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 19 kwiecień 2006 - 14:04

Czyli jak zainstaluje nowego windowsa na tego co mam teraz to będzie tak jak po sformatowaniu dysku twardego i zainstalowaniu na nim windowsa?????? :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

#12 Daviddd

Daviddd

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 24 kwiecień 2006 - 15:11

Czy jak zainstaluje windowsa XP na Millenium to czy będą na XP te same błędy co na Millenium tamtym.Bez wyinstalowania windowsa Millenium
;) ;) ;) ;) ;) ;) )

#13 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40294 Postów:

Napisany 24 kwiecień 2006 - 15:42

Jak przeprowadzić uaktualnienie na miejscu (ponowną instalację) systemu Windows XP
[ na stronie: http://support.micro...id=kb;pl;315341 ]

JAK: Rozwiązywanie problemów z instalacją systemu Windows XP przeprowadzaną jako uaktualnienie systemu Windows 98 lub Windows Me
[ http://support.micro...m/kb/310064/PL/ ]

czy chesz mieć dwa systemy czy jeden. Jeślii jeden to przy instalacji WinXP wskaż ten sam katalog: C:\Windows

Linkman M-24

#14 kato7777

kato7777

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 kwiecień 2006 - 17:16

najlepiej płytą bootowalną z systemem, wkładasz czekasz aż instalator się załaduje i potem formatujesz dyski i ustawiasz partycje
pozdrawiam

#15 amsndbfv

amsndbfv

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 09 listopad 2006 - 12:31

Witam,

Czy przy formatowaniu dysku znikną partycje które zostały zrobione przy okazji ostatniego formatowania dysku? :?

Jak sformatować dysk krok po kroku? (dysk był formatowany 1 raz ale był on formatowany w serwisie), a ja osobiście się kompletnie na tym nie znam :blush: , a chciałbym więc proszę kogoś aby krok po kroku wytłumaczył jak to zrobić. :(

Z góry dziękuje. :D

#16 ms_piotrs

ms_piotrs

Ekspert Microsoftu

• Ekspert
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1943 Postów:

Napisany 09 listopad 2006 - 12:57

JAK: Dzielenie na partycje i formatowanie dysku twardego w systemie Windows XP
http://support.micro...om/kb/313348/pl
Piotr Sztuk
Kierownik Zespołu Pomocy Technicznej Professional
MCP, MCDST, MCSA, MCSE
Pomoc Techniczna Microsoft
http://support.microsoft.com

Serdecznie zapraszam do zadawania pytań na polskim forum Microsoft Answers http://answers.micro...pl/default.aspx :) na których codziennie odpowiadają nasi specjaliści.

#17 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • 13644 Postów:

Napisany 09 listopad 2006 - 13:04

Jeśli wolno się wtrącić ;)

Nie formatuje się dysku, tylko partycje. To częsty błąd w nazewnictwie, który potem właśnie prowadzi do takich problemów.

Dysk dzieli się na partycje, które potem się formatuje, czyli zakłada się na nich struktury wybranego systemu plikow.
meh

#18 jaca92

jaca92

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 03 kwiecień 2007 - 19:00

Siemka
Mam prozbe. Czy byscie mogli mi napisac po kolei jak sie formatuje kompa w biosie??bo tem trzeba ustawic ruzne takie i ja niewiem co jak ustawic .piszcie nagg 7308866 z gory dzieki

#19 Thomas8

Thomas8

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 516 Postów:

Napisany 03 kwiecień 2007 - 19:28

Jedyne co musisz zrobić w BIOSIe to zmienić kolejność szukania systemu (zamiast odpalania z dysku twardego na odpalanie z napędu), a potem płyta Windowsa do środka i jazda zgodnie z powyższymi radami. W różnych BIOSach różnie się to nazywa – poszukaj w książeczce od płyty głównej (w Biosie Pheonixa – jest to z w drugim elemencie po lewej „Advenced BIOS features” -> Boot Sequence)

http://www.agavk.p9....ny/win_bios.php
#1 AMD Athlon 2000+ (Thoroughbred-B) || MSI K7N2 Delta-L || 2* 256 MB DDR (333 MHz) + 1* 512 DDR (400@333 MHz) || Radeon 9550 128 MB || 80 GB || LITE-ON DVDRW SOHW-1633S || HuntKey 300 W

#2 Intel Pentium E2160 (@9*333=3GHz; 1,4 V) || AC Freezer 7 Pro || Abit AB9 || 2 * 1 GB Kingston DDR2 667 MHz || GeForce Galaxy 7900 GS 256 MB (475/650) || WD 320 GB AAKS || NEC 7170S || Huntkey HK-350AP || Raidmax Ninja

#20 luki1528

luki1528

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 217 Postów:

Napisany 10 kwiecień 2007 - 21:30

stert->uruchom->cmd(wpisujesz)->format c:
Spoko ziom ja to kupuje
zobacz *********** wymoderowane przez kriss_23

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników