Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Księgowa czy biuro rachunkowe

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Fook

Fook

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 28 styczeń 2015 - 10:09

Jak myślicie, co jest lepszą opcją dla niewielkiej firmy - zatrudnienie własne księgowej na etacie czy skorzystanie z biura rachunkowego? Co z waszego doswiadczenia lepiej sie sprawdza?

#2 matylda123

matylda123

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 16 luty 2015 - 13:48

Zdecydowanie biuro, księgowa wiadomo, może się pomylić, rozchorować itp a biuro jest lepsze po pierwsze dlatego, że jest taniej, po drugie dlatego, że mają więcej do zaoferowania. Więcej pracowników, więcej rozwiązań, poza tym mają ubezpieczenie i są bardziej dyspozycyjni. Przynajmniej biuro, z którego ja korzytam tak ma.

#3 anulka1

anulka1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 01 maj 2015 - 21:28

Ja też postawiłam na biuro rchunkowe w końcu

Próbowałam z programami do samodzielnego prowadzenia , żadna wygoda to nie jest , łatwo o pomyłke a i tym samym o mandat z US . A biuro na jaie wreszcie trafiłam daje tyle możliwości i udogodnien, że wreszcie i mam komfort i pod względem bezpieczeństwa i wglądu w dokumenty ( online 24/dobe) i pomoc ze strony biura nie tylko z księgowością i kadrami ale i finansami nawet czy windyacją długów

#4 zzygmunt85

zzygmunt85

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 09 maj 2015 - 09:30

w przypadku większej firmy najlepszym rozwiązaniem jest księgowa, natomiast małej firmy biuro rachunkowe, gdyż koszty drugiego rozwiązania są znacznie niższe.

#5 am-biuro

am-biuro

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 24 maj 2015 - 05:08

Raczej biuro rachunkowe przy małej firmie. Chybam że księgowa na ułamek 1/2, 1/4, 1/8 etatu. Tylko,że księgowa biorąca ułamki etetu może być na bakier z obecnymi przepisami...

#6 branderry

branderry

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 03 sierpień 2015 - 19:42

Ja korzystam z usług biura rachunkowego już od kilku miesięcy. Mam zniżki i to nie wychodzi drogo. 

#7 infinit3

infinit3

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 09 sierpień 2015 - 17:45

Najlepsze ceny mają duże biura rachunkowe.

#8 TomusF

TomusF

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 17 sierpień 2015 - 12:03

Lepiej wybrac usługi biura rachunkowego.

#9 Mar82

Mar82

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 20 sierpień 2015 - 12:49

Biuro rachunkowe to znacznie niższy koszt a usługi są oferowane naprawdę na dobrym poziomie. Przy księgowej przeważnie trzeba zatrudnić ją na etat, a przeważnie praca nie jest wymagana codziennie przez kilka godzin, ale raz na jakiś czas. Pełna księgowość w biurze rachunkowym, z którego korzystam - to 299zł miesięcznie a do tego mam jeszcze wsparcie doradcy podatkowego i prawnika

#10 konor

konor

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 24 sierpień 2015 - 09:38

Wybierz biuro rachunkowe, księgowa to większe wydatki.

#11 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 194 Postów:

Napisany 28 wrzesień 2015 - 19:25

Też jestem zwolennikiem biura podatkowego.

#12 MiniCredit

MiniCredit

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 14 grudzień 2015 - 09:03

To zależy od wielkośći firmy. Raczej duża firma nie będzie korzystać z biura rachunkowego, ponieważ będzie inwestować we własną księgowość.

#13 Ozoro

Ozoro

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 20 styczeń 2016 - 11:24

Zgadzam się z moi poprzednikiem. Każda sytuacja i potrzeby mogą być zupełnie inne, dlatego warto podchodzić do tematu indywidualnie. Mój przyjaciel ma małą firmę i jego księgowością zajmuje się Biuro Support z Poznania. Wszystko jest zrobione terminowo, a on oszczędza mnóstwo czasu i nerwów bo wszystko załatwiają przez Internet. 

#14 Przemiln

Przemiln

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 25 styczeń 2016 - 23:36

Chyba jednak lepsze biuro rachunkowe. Przynajmniej mój przypadek jest taki, że dopóki całą księgowość ogarniała zaprzyjaźniona pani, ponoć biegła w księgowości że ho, ho, to co roku przychodziło wezwanie do Skarbowego w sprawie wyjaśnień. Zawsze coś było nie tak z rozliczeniem. To było na tyle meczące i stresujące, choć w sumie tylko raz do roku, że bez sentymentu zmieniłem usługodawcę na formę. I jest cisza, czyli wszystko ogarnięte jak należy.

#15 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 194 Postów:

Napisany 29 luty 2016 - 16:40

Szukanie informacji na własna rękę to szkoda czasu. Płać księgowej, albo w biurze podatkowym i wymagaj.

#16 młody przedsiębiorca

młody przedsiębiorca

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2016 - 07:47

Ja bym wybrał biuro rachunkowe. Koszty utrzymania pracownika (księgowej) są dużo wyższe od outsourcingu, no chyba że masz jakąś znajomą księgową :)

#17 Marcel84

Marcel84

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 28 kwiecień 2016 - 12:03

Jak mała firma to tylko biuro. Księgowej będziesz musiał zapłacić pensje która z kosztami wyjdzie cię powiedzmy co miesiąc 3000-4000 pln. Jak wynajmiesz biuro to koszta będą kilkaset złotych (zależnie od ilości dokumentów).

#18 korter

korter

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 72 Postów:

Napisany 13 maj 2016 - 15:59

Jeśli prowadzisz działalność, to zajmij się nią, a nie księgowością. Możesz się jedynie w problemy władować. Zapłacisz sobie ubezpieczenie od odpowiedzialności za błędy? Chyba nawet nikt Ci go nie da. BR to kwestia kilku stówek. Nawet jeśli początkowo tych papierów jest bardzo mało, to po prostu umów się z biurem na niższą kwotę i tyle - ale nie rób tego samemu.

#19 Rysioswider

Rysioswider

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 październik 2016 - 08:42

Ja miałem różne doświadczenia z biurami księgowymi, zatrudniałem też księgową. Wydaje mi, że to od Ciebie zależy, która opcja jest lepsza, jak chcesz mieć mniej obowiązków to skorzystaj z biura rachunkowego, oni wszystkim się zajmą, zaproponują różne usługi, jest to bardzo wygodne. Ostatnio natrafiłam na kilku stornach na biuro ******, ludzie je polecają, choć nie wiem bo ja z nich nie korzystałam nigdy. Zawsze jednak warto sprawdzić, może okażą się ok. Dobrze jednak sprawdzaj wszystkie oferty tych biur. 

#20 histra

histra

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 28 listopad 2016 - 20:26

za księgową dużo zapłacisz jak masz małą działalność, jest to wydaje mi się nie opłacalne.Z biura skorzystasz jak będziesz miał potrzebę. Ja w ogóle proponuję Ci samemu zajmować się małą księgowością *********** [spam] zobacz jest to fajny portal, wszystko fajnie jasno jest opisane, jak masz małe przedsiębiorstwo i nie wiele rozliczeń to przemyśl opcje samodzielności. 

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników