Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Prawdziwe kino za… niewiele

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 05 marzec 2014 - 20:00

Prawdziwe kino za… niewiele

JBL Ciemna 510

vdoh2f.jpg

Choćby przez szacunek dla własnych uszu wypada postawić pod płaskim telewizorem głośnik, który sprawi, że jakość jego fonii zbliży się do jakości wizji. A gdyby tak za baaardzo rozsądne pieniądze mieć do niego pełnowymiarowe kino?
Pełnowymiarowe kino domowe, czyli w konfiguracji 5.1, co oznacza ni mniej ni więcej tylko dźwięk surround.

spgarr.jpg

Zbudujemy go z łatwością przy pomocy zestawu kolumn Cinema 510, którego jedną z zalet są niewielkie wymiary satelitów. Dzięki nim kompaktowy system, podłączony do dowolnego amplitunera, bezkolizyjnie wtopi się nawet w całkiem mały pokój, a o jego obecności zaświadczy tylko podłoga, podrygująca pod ciosami wycelowanego w dół, oddzielnie zasilanego subwoofera. Zaparty w podłogę gumowymi nogami subwoofer jako jedyny w tym towarzystwie ma słuszne wymiary, co jest usprawiedliwione, bo potężny kinowy bas wymaga masy, a i 165- milimetrowy przetwornik o mocy 60 W, w obudowie bass reflex, nie zmieści się byle gdzie.

f2tymr.jpg

Wyposażono go w regulację głośności i przełącznik fazy, które umożliwiają zarządzanie kolektywnym wysiłkiem całego zestawu i dostosowują go do akustyki pomieszczenia. Za końcowe brzmienie – podstawowe źródło emocji podczas filmowych seansów – odpowiada pięć zoptymalizowanych średnio-niskotonowych przetworników o średnicy 75 mm. I to wszystko za tak niewiele.
JBL Cinema 510 – cena 1199 zł

2ih1ag6.jpg

DANE TECHNICZNE:
Pasmo przenoszenia: 46 Hz – 20 kHz
Maksymalne ciśnienie akustyczne SPL: 109 dB
Subwoofer: przetwornik z membraną stożkową o średnicy 165 mm, moc 60 W
Głośniki średniotonowe: przetworniki z membraną stożkową o średnicy 75 mm
Impedancja: nominalna: 8 Ω
Zalecana moc ....

http://www.hdtv.com....a-niewiele.html

kiki - hdtv, audiovideo

#2 Memlonek

Memlonek

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 174 Postów:

Napisany 03 czerwiec 2015 - 06:35

W sumie masz rację Obecnie wiele kin domowych oferuje taką jakość,że naprawdę nie trzeba wydawać fortuny aby cieszyć się bardzo dobrą jakością dźwięku. Sam ostatnio sprawiłem sobie porządne kino domowe i nie narzekam. 

Dodam jeszcze,że warto jest zamawiać w sieci bo ceny są jednak o wiele , wiele niższe niż jak gdybyśmy mieli zamawiać w sklepach stacjonarnych. Obecnie dobre ma na przykłąd sklep Agito.

- Wszyscy mamy słabe punkty - powiedział Leo - Ja na przykład, jestem tragicznie zabawny i przystojny.

#3 Kalinowscy

Kalinowscy

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2017 - 16:09

W sumie masz rację Obecnie wiele kin domowych oferuje taką jakość,że naprawdę nie trzeba wydawać fortuny aby cieszyć się bardzo dobrą jakością dźwięku. Sam ostatnio sprawiłem sobie porządne kino domowe i nie narzekam. 

Dodam jeszcze,że warto jest zamawiać w sieci bo ceny są jednak o wiele , wiele niższe niż jak gdybyśmy mieli zamawiać w sklepach stacjonarnych. Obecnie dobre ma na przykłąd sklep Agito

Z kodem agito to u mnie tak było że cena w koszyku podobnie była obnizona ale fakturę dostalem na calą kwote. Polecam szukać kody na AGD na ********* (reklma) - korzystałem się z nich już 4-5 raz i wszystko działa

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników