Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Serwer danych

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Konar.PPS

Konar.PPS

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 marzec 2013 - 07:25

Witam serdecznie!

Planujemy w firmie zakup serwera danych. Dotychczas korzystaliśmy z dysków NAS ZyXELa (NSA 210), ale z powodu wykorzystania ich do licznych backup'ów najzwyczajniej nie wystarczają...

Mam zielone światło od zarządu w tym kierunku i potrzebuję konkretnych ofert, tylko nie mogę się zdecydować, w którą stronę pójść.

Mianowicie zakup:

1) serwera IBM typu x3650

2) dysk sieciowy QNAP

Wymagania to ok 5TB przestrzeni użytkowej, RAID najlepiej 10, szybkie dyski (praca na plikach xls'owych po 50-100MB, mapach CADowych itd, itd.

W tej chwili w "godzinach szczytu" ZyXELe nie dają rady.

Proszę o podpowiedź lub inne propozycje.

Pozdrawiam!

#2 szamso

szamso

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 20 kwiecień 2013 - 18:23

To zależy, czy chcecie kupować całego RACK-a czy tylko jeden serwer ;) Do RAID-ów musisz korzystać ze specjalnych platform.

#3 damn

damn

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 14 grudzień 2013 - 16:50

jeżeli szukasz serwera w obudowie tower to do Twoich oczekiwań pasowałby ten produkt: http://servers24.pl/...8c-64gb-8x600gb współpracowałem z nimi i jeżeli nie odpowiada Ci ta konkretna konfiguracja to zaoferują Ci zgodną z wytycznymi.

#4 smw

smw

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 10 październik 2014 - 12:53

Ja korzystam z dysku sieciowego QNAP, na moje potrzeby wystarcza i jest naprawde nie drogi. 

#5 Ajlar

Ajlar

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 16 czerwiec 2016 - 15:22

A slyszeliscie o  ********** [reklama]? Co o tym sadzicie? Moze byc to dobrym rozwiazaniem - gdyz to firma za nas utrzymuje nas serwer. Nie musimy wtedy praktycznie o nic sie martwic, a cenowo - wychodzi to nawet taniej, niz zatrudnianie administratora serwera we wlasnej firmie.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników