Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

IBM x3650

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
1 reply to this topic

#1 satoshix

satoshix

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 16 październik 2012 - 14:55

Witam,
mam zamiar zainwestować w nowy serwer i mam do wyboru dwie opcje:

1. Kupić nowy serwer IBM x3650 z jednym procesorem o następujacych parametrach:
x3650 M4, Xeon 6C E5-2640 95W 2.5GHz/1333MHz/15MB, 1x8GB, O/Bay HS 2.5in SAS/SATA, SR M5110e, 750W p/s, Rack:
+ 3x RAM - 8GB (1x8GB, 2Rx4, 1.35V) PC3L-10600 CL9 ECC DDR3 1333MHz LP RDIMM
+ 8x DYSKI - IBM 300GB 2.5in SFF 10K 6Gbps HS SAS HDD
+ 2x System x 900W High Efficiency Platinum AC Power Supply
+ServeRAID M5100 Series 1GB Flash/RAID 5 Upgrade for IBM System x

Cena +/- 20tys.

2. Kupić używany serwer poleasingowy wcześniejszej generacji x3650 o parametrach z aukcji poniżej
http://allegro.pl/x3...2707254876.html

Jaka będzie różnica wydajności między tymi dwoma serwerami i czy duża jest różnica między 1 procesorze 6 rdzeniowym ,a dwoma 4 rdzeniowymi w przedziale tych kategorii.
W domenie działa około 50 użytkowników, programy księgowe oparte na sql standard 2012 licencje na użytkowników ,a nie procesor.

#2 MiniAjtik

MiniAjtik

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 31 październik 2012 - 10:38

Serwer to dość istotny element architektury informatycznej firmy. Ja bym chyba zainwestował w nowe urządzenie. Wszystko zależy też od typu działalności firmy. Czy perfekcyjne i nieprzerwane działanie serwera jest jej niezbędne do wykonywania swojej podstawowej działalności? Jeśli tak, to na pewno zdecydowałbym się na urządzenie nowe. Natrafiłem na ten temat podczas poszukiwania informacji dotyczących konfiguracji wspomnianego przez Pana serwera. Też niedawno stałem się właścicielem IBM x3650.
Nie potrzebowałem co prawda, aż tylu dysków twardych, ile Pan wskazał, ale musiałem dodać do niego trochę sprzętu.

Aby móc dać Panu jednoznaczną odpowiedź musiałbym wiedzieć, jaki jest profil działalności Pana firmy.
Ja jestem właścicielem małej firmy z sektora IT i wolałem się zdecydować na nowy produkt. Może wynika to też z faktu, że miałem kiedyś spore problemy ze sprzętem refurbished, co oczywiście nie oznacza, że i w tym przypadku by tak było (znam też właścicieli, którzy używają dużo refurbów i są zadowoleni). Chyba po prostu źle trafiłem. Niestety od wtedy mam uraz i raczej decyduję się na nowe produkty, jeśli chodzi o kluczową infrastrukturę mojej firmy. Działam w usługach IT, dlatego nieprzerwane, poprawne działanie serwera jest dla mojej działalności bardzo ważne. Czy jeśli serwer będzie wymagał naprawy i nie będzie funkcjonował przez kilka dni to firma może z tego powodu tracić pieniądze? Jeśli tak to zdecydowałbym się na nowy, w przeciwnym przypadku nie odradzałbym jakoś szczególnie sprzętu używanego.

1 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników