Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jaki router DSL?

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Sebek34

Sebek34

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 15 październik 2012 - 19:31

Potrzebuję dosyć pilnie kupić DOBRY router DSL. Interesuje mnie standard N300, prędkość 300 Mbps, koniecznie cztery porty Ethernet. Sprzęt ma być dobry, przeznaczenie to budowa sieci w 80 - metrowym mieszkaniu w nowym budownictwie. I oczywiście router ma nie zrywać połączeń, żebym nie musiał go co chwilę resetować, bo już kiedyś taki miałem i podziękuję. ;/ Czekam na propozycje!

#2 Soniq1980

Soniq1980

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 15 październik 2012 - 19:36

Jaki masz budżet na kupno routera? I interesują cię tylko nowe modele czy mogą być używane?
Ja mam obecnie Linksysa E 1200 i działa bardzo dobrze. Często gram na online i nie zrywa mi połączeń, wszystko się stabilnie trzyma. Router spełnia Twoje wymagania, bo ma 4 porty Ethernet, standard N300, zasięg do 100 metrów, w moim mieszkaniu łapie bardzo dobre (85mkw). Nówka kosztuje około 120 - 150 zł.

#3 Wojtek8000

Wojtek8000

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 15 październik 2012 - 19:40

Też korzystam ze sprzętu Linksysa, w pracy mam zaawansowane urządzenia tej firmy i nic się nie dzieje, wszystko działa bez zarzutu, a mamy w firmie naprawdę rozbudowaną sieć.

#4 Sebek34

Sebek34

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 15 październik 2012 - 19:44

Górnej granicy cenowej nie określiłem sobie, po prostu chcę coś porządnego - co posłuży dłużej niż rok i nie będzie zamulać. Dzięki za propozycje, jeszcze poczytam sobie o tym routerze, słyszałem już o Linksysie i że ich produkty są dobrej jakości, ale jest tyle firm produkujących tego typu sprzęt, że można się pogubić, zwłaszcza, jeżeli ktoś w tym nie siedzi. :)

#5 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 16 grudzień 2015 - 13:49

Za jakieś dwie stówki znajdziesz NETGEAR WNR3500L z USB, Qos, 3 antenami i bardzo dobrym transferem. Wiele urządzeń na sporym obszarze i wszyscy mają świetny dostęp do internetu. Oczywiście najpierw oceńcie potrzeby - jaka to będzie sieć, o ile będą oddalone od niej komputery.

#6 korter

korter

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 72 Postów:

Napisany 03 marzec 2017 - 13:57

Tak naprawdę kluczowe znaczenie ma po prostu budżet. Wiadomo, że droższe sprzęty będą miały zdecydowanie lepsze parametry. Dobry przykład to choćby to - Netgear AD7200 Nighthawk X10. Tak, to już router pod wysoki budżet, ale zerknijcie sobie na to, jakie ma osiągi - tym można wyciągnąć max z łącza. Do tego dochodzi USB 3.0. Zresztą - takie routery dają przede wszystkim świetny zasięg i to jest przy nich kluczowe.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników