Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Dobre Zamienniki Tuszy Do Drukarek

• Please log in to reply
81 replies to this topic

#1 CzarnaMamba

CzarnaMamba

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 17 październik 2011 - 13:49

Witam, podjełam decyzję że tym razem kupię zamiennik zamiast oryginalnego tuszu - głównie ze wględu na cenę. Czytałam już na różnych forach i opinie są skrajne, dużo osób pisze, że jakość wydruku zależy od rodzaju zamiennika. Poszukuję informacji o zaminnikach do HP (konkretnie model HP LJ 1320), najlepiej linki do allegro.

#2 Gośćromek_*

Gośćromek_*
  • Goście

Napisany 18 październik 2011 - 13:13

kupuję tylko zamienniki, jest ku temu kilka powodów:
1. Cena; za oryginalny toner w serwisie HP chcieli ponad 300 pln a kupiłem zamiennik za 120.
2. Jakość; nie ustępują oryginałom, przy zakupie dobrego zamiennika nie widać wręcz różnicy.
3. Wydajność; zamienniki są wydajniejsze niż oryginalne tusze, czasami nawet kilkukrotnie!

#3 CzarnaMamba

CzarnaMamba

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 20 październik 2011 - 13:47

A co sądzisz o takim: decusdruk? wydajny? nie znam się na tym zabardzo smile.gif

#4 Gośćjarek_*

Gośćjarek_*
  • Goście

Napisany 21 październik 2011 - 12:27

Wydajnosc: 2100 str. czyli standardowo, trochę wydajniejszy niż oryginał.

#5 Gośćioox_*

Gośćioox_*
  • Goście

Napisany 24 październik 2011 - 14:35

Wydajnosc: 2100 str. czyli standardowo, trochę wydajniejszy niż oryginał.

Zamienniki zazwyczaj są wydajniejsze, tylko trzeba uważać żeby jakiegoś chińskiego szitu nie kupić, ten co podałeś wydaje się ok.

#6 Gośćmisiak_*

Gośćmisiak_*
  • Goście

Napisany 28 październik 2011 - 22:23

Ja też korzystam z zamienników i zdarzyło mi się zamówic przez e-atramenty. Jakośc wydruku satysfakcjonująca, a i w kieszeń to tak nie uderzyło. Podejrzewam, że jeszcze skorzystam.

#7 tutturu

tutturu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 27 marzec 2012 - 21:52

Sory, ale ja w życiu oryginalnego tuszu nie kupię. Zamówiłam kalibrację na allegro. Takie coś, że przysyłają test, drukujesz, wysyłasz im i masz profil potem. Ładujesz do Windowsa i kolory mamtakie, ze niech się oryginały schowają. ie dość, że taniej, to jeszcze ładnie. I po co przepłacać? Zamienniki super ! :)

#8 StuntmanMark

StuntmanMark

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 577 Postów:

Napisany 03 październik 2012 - 17:56

jakość dobrych zamienników jest praktycznie identyczna z oryginałami, a cena o wiele niższa dlatego równiez (od ponad 2 lat) nie kupuje oryginalnych tuszy

#9 daarekn

daarekn

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 61 Postów:

Napisany 09 październik 2012 - 10:50

Zgodzę się z Twoją opinią. Zamienniki renomowanych firm nieustępują jakością druku w stosunku do oryginalnych tuszy. Warto kupować zamienniki ale należy pamiętać aby nie sugerować się bardzo niską ceną. Na ukcjach jest wiele tanich zamienników po ok 10 zł ale ich kupno nie jest najlepszym wyjściem.

#10 ersea

ersea

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 10 październik 2012 - 10:28

ja się właśnie przymierzam do zakupu zamienników, oryginały na wyczerpaniu są. Gdzieś słyszałam, że zamienniki bywają nawet wydajniejsze od oryginałów a już na pewne są tańśze

#11 StuntmanMark

StuntmanMark

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 577 Postów:

Napisany 11 październik 2012 - 21:24

jak nie wyczerpiesz do kónca oryginałów to jeszcze mozna spróbować z aplikatorami tuszu, wychodzi jeszcze taniej, a kartridż można do 5 razy uzupełnić

Dodaj obrazek

#12 daarekn

daarekn

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 61 Postów:

Napisany 16 październik 2012 - 11:57

Ciekawa informacja, warta pewnie wykorzystania w praktyce. Co do jakości zamienników to tak jak wcześniej wspominałem stosując dobrej jakości zamienniki możemy spać spokojnie. Jakość wydruku naprawdę będzie bardzo dobra.

#13 StuntmanMark

StuntmanMark

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 577 Postów:

Napisany 16 październik 2012 - 13:53

Ciekawa informacja, warta pewnie wykorzystania w praktyce. Co do jakości zamienników to tak jak wcześniej wspominałem stosując dobrej jakości zamienniki możemy spać spokojnie. Jakość wydruku naprawdę będzie bardzo dobra.

... dobre zamienniki równa się dobry atrament i proces przygotowania/napełnienia kartridża

#14 daarekn

daarekn

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 61 Postów:

Napisany 23 październik 2012 - 12:49

Proces jak to ujołeś przygotowania/ napełniania praktycznie niczym się nie różni od produkcji oryginalnych tuszy.

#15 StuntmanMark

StuntmanMark

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 577 Postów:

Napisany 29 październik 2012 - 10:40

te najtańsze przeważnie są kupowane od fabryk które wysyłają do producentów/dystrybutorów próbne partie lub wybiera się te które są akurat w niższej cenie itp. dlatego jakość atramentu jest różna - przy tych bardziej renomowanych dostawcy są tacy sami i jakość atramentu oraz regeneracji kartridży są dokładnie kontrolowane

#16 daarekn

daarekn

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 61 Postów:

Napisany 31 październik 2012 - 12:30

Nigdy nie miałem problemów z zamiennikami. Co prawda używam zamienników wiądącej marki. Jakość druku jest naprawdę bardzo dobra, a cena tak mała, że koszt druku jednej strony to kilka groszy.

#17 ersea

ersea

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 03 listopad 2012 - 07:51

jak nie wyczerpiesz do kónca oryginałów to jeszcze mozna spróbować z aplikatorami tuszu, wychodzi jeszcze taniej, a kartridż można do 5 razy uzupełnić

Dodaj obrazek

ciekawe czy do użycia takiego aplikatora potrzeba specjalnych umiejętnosści ;), bo ja mam lewe ręce do precyzyjnej pracy. I jestem ciekawa o ile taniej wychodzi taka regeneracja od zakupu oryginału

#18 daarekn

daarekn

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 61 Postów:

Napisany 07 listopad 2012 - 15:29

Specjalne umiejętności nie są potrzebne, spokojnie sobie poradzisz. Używanie, zamienników, aplikatorów jest opłacalne ponieważ tego typu produkty są kilkukrotnie tańsze od oryginałów, a jakość druku jest bardzo dobra.

#19 ersea

ersea

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 08 listopad 2012 - 08:34

Specjalne umiejętności nie są potrzebne, spokojnie sobie poradzisz. Używanie, zamienników, aplikatorów jest opłacalne ponieważ tego typu produkty są kilkukrotnie tańsze od oryginałów, a jakość druku jest bardzo dobra.

chyba mnie przekonałeś, spróbuję kupić ten sprzęt i sama napełnić tusz, mam nadzieję, że mi drukarka nie trzaśnie i że wszystko zrobię dobrze

#20 StuntmanMark

StuntmanMark

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 577 Postów:

Napisany 09 listopad 2012 - 23:33

tu masz film dot. tych aplikatorów chociaż wyglada to trochę jak materiał reklamowy więc jeśli nie pojawił by sie link do tego to odezwij się na priv. ;)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników