Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Backup danych firmy

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Gośćtomek_*

Gośćtomek_*
  • Goście

Napisany 30 czerwiec 2011 - 13:51

Mam niewielką firmę cztery komputery podłączone + kilka urządzeń. Nie mamy serwera tylko dysk sieciowy i na nim mamy pozakładane katalogi z danymi, na których każdy z nas pracuje. Dla naszych potrzeb bardzo się to sprawdza. Mam pytanie czy może ma ktoś jakiś pomysł jak można robić backup? Zwykle rozwiązania idą w stronę dane z dysków komputerowych -> dysk sieciowy. U mnie chyba trzeba odwrotnie dysk sieciowy -> dysk komputera (komputerów) lub jeszcze jakoś inaczej. Byłbym wdzięczny za wszelkie rady!

#2 GośćMoby_dyc_*

GośćMoby_dyc_*
  • Goście

Napisany 24 sierpień 2011 - 15:34

Witam. Wszystko zależy od tego ile masz danych /np. w MB, GB/. Bez wielkości ilości danych przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania: 1. zgrywanie danych powiedzmy raz w tygodniu na płyty CD/DVD/BLUERAY; 2. kupno drugiego dysku sieciowego i robienie kopii danych z pierwszego na w nocy.

#3 SirErickX

SirErickX

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 26 sierpień 2011 - 09:11

Masz sporo możliwości. Przedstawię na razie dwie, jak coś będzie potrzeba więcej to pisz - poradzimy coś. Jedna z opcji to fbackup to darmowy program do archiwizacji, przeznaczony do użytku osobistego i komercyjnego. Chroni ważne dane użytkownika, automatycznie tworząc ich kopie zapasowe w folderze, który może znajdować się na urządzeniu USB/Firewire, na dysku lokalnym lub w sieci.

#4 HankMoody

HankMoody

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 11 październik 2011 - 10:22

Może jestem staroświecki, ale muszę mieć kontakt z człowiekiem przy tworzeniu kopii bezpieczeństwa danych mojej firmy. Potrzebuje, żeby mi ktoś powiedział, że wszystko jest ok i co się stanie jak się posypie mój system. Automatyczne systemy internetowe do przechowywania kopii zapasowych trochę mnie przerażają, poza tym nie są wcale takie tańsze. Firma, która mi to wykonuje nazywa się 'pc doc' i ich usługi są bardzo tanie i sprawne- łączy się z komputerami zdalnym pulpitem. trochę to skomplikowane jak na mój umysł, ale działa i chwalę sobie takie rozwiązanie.

#5 GośćRURKU_*

GośćRURKU_*
  • Goście

Napisany 17 październik 2011 - 11:10

Moja firma outsourcuje opiekę informatyczną do pc-doc i jak na razie szef jest zadowolony. Jeżeliby zatrudnić kogoś, kto potrafiłby ogarnąć te same kwestie w takim samym tempie, to firma poniosłaby przynajmniej 10x większe koszty.

#6 Schampoo

Schampoo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 18 październik 2011 - 13:04

Outourcing danych to głównie praca na odległość. Dobrze mieć człowieka który zna się na rzeczy i potrafi zabezpieczyć dane na serwerze zewnętrznym, bezpiecznie je tam przenieść i w razie awarii zaimportować ją spowrotem

#7 GośćHusband_*

GośćHusband_*
  • Goście

Napisany 20 październik 2011 - 14:08

Rozumiem, że firma o której piszecie zajumje się tymi właśnie kwestiami: backupem, opieką, przechowywaniem, przywracaniem?

#8 Schampoo

Schampoo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 24 październik 2011 - 14:31

W zasadzie PC DOC zajmuje się całkowitą obsługą IT, więc jest to dobre rozwiązanie do małych firm, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie dojechać jest ciężko.

#9 GośćGrzegorz_*

GośćGrzegorz_*
  • Goście

Napisany 13 grudzień 2011 - 09:38

Właśnie - wydaje mi się, że nadal sporo firm nie dba wystarczająco o zabezpieczenie swoich danych, nawet dla wspomnianego "świętego spokoju". A jak się okazuje przychodzi moment awarii i jest spory problem. Jedną z możliwości są też serwery dedykowane, w przypadku których urządzenia lokowane są w data center i to już sprawa pracujących tam ludzi i sprzętu, żeby u Was wszystko działało. W takim wypadku odłączenie prądu w dzielnicy może być uciążliwe, ale nie zagraża utratą danych, aplikacji itd.

#10 Daniel19

Daniel19

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 18 styczeń 2012 - 13:37

koniec końcem całej dyskusji, ale chyba najlepsze rozwiązanie dla 4 komputerów to nie kosztowy outsourcing, a jednak kolejny dysk sieciowy i program robiący automatyczny backup. Cóż więcej potrzeba, to tylko 4 komputery :]

#11 GośćGrzegorz_*

GośćGrzegorz_*
  • Goście

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:31

Niby tak, ale to jednak firma i często w komputerach znajdują się na tyle ważne dane, że w razie awarii staje cała działalność (choć wiadomo - wiele zależy od specyfiki firmy). Poza tym fachowe usługi często nastawione na mniejszych przedsiębiorców również cenowo nie przedstawiają się źle;)

#12 Schampoo

Schampoo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 23 luty 2012 - 11:13

U mnie backup jest świetnie rozwiązany. Mam pakiet w smarto ***** głównie ze względu na telefonię VoIP i hosting. Jest tam backup mSejf, który udostępnia programik który aktualizuje automatycznie kopię zapasową. Bez zapychania łącza i pilnowania tego.

#13 macmini706

macmini706

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:03

Thank you very much

#14 gabryśka

gabryśka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 13 styczeń 2014 - 08:24

Też mam ten pakiet smarto i powiem szczerze, że się opłaca :)

Wybierasz się na survivalową wyprawę?

#15 edukacyjne

edukacyjne

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 13 styczeń 2014 - 10:38

W sieci można znależć kupę darmowych programów do backupuy danych lub zlecić to jak pisali wcześniej koledzy firmie zerwnętrznej

#16 SylwekWWA

SylwekWWA

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 07 październik 2014 - 14:41

A nie lepiej robić go na zewnętrzny serwer w innej firmie?

#17 KlawyBo

KlawyBo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 21 październik 2014 - 09:52

może jaki serwer w chmurze jako kopia by spełniło zadanie. 

#18 Vick7905

Vick7905

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 19 październik 2015 - 16:45

Ja co prawda nie mam dużej ani średniej firmy i mi wystarcza dodatkowy dysk, zresztą przy moim profilu działalnosci to cały sprzęt komputerowy wymagany do tego prowadzenia to laptop, dysk zewnętrzny na USB i patrząc z dużym przymróżeniem oka o ile można to doliczyć do sprzętu komputerowego, to kasa fiskalna oraz waga. Nie mniej brat prowadzi troszkę większą firmę, o szerszym profilu działności i on ma i serwer i większą ilośc komputerów i po jakiejś przygodzie, gdzie z jakiegoś powodu nastąpiło uszkodzenie serwera, i stracił jakieś ważne dane, to od tego czasu korzysta z usług firmy zewnętrznej jeżeli chodzi o przechowywanie danych, zresztą mi też proponował, ale zapytałem się, co ja miałbym u nich składować? 40 MB danych? Bo mniej więcej tyle ma moja baza?

#19 neonowka

neonowka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 22 marzec 2016 - 14:50

Hmm moim zdaniem warto skorzystać z usług firmy, która profesjonalnie zajmuje się tego typu działaniami i im powierzyć swoje dane.

#20 Solid123

Solid123

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 30 sierpień 2016 - 09:29

Ja mam firmę i współpracuję z ********* mam oprogramowanie i obsługę IT do ego stopnia, że w pracy mam niemalże samodzielny dział IT, w tym właśnie  rozwiązania do backupu, szyfrowanie danych z centralnym zarządzaniem, archiwizacja poczty email, osobny serwer poczty. No bajka. Polecam nie bawić się samemu.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników