Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Ile kosztuje wykonanie strony www?

• Please log in to reply
52 replies to this topic

#41 oskarr85

oskarr85

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 14 październik 2015 - 11:46

Różnice w cenach mogą być ogromne, od kilkuset złotych za najprostszą stronę (typu wizytówka) do kilkunastu tysięcy za bardziej rozbudowany serwis. Standardowa cena za niewielką stronę przystosowaną do urządzeń mobilnych, tworzoną od podstaw, z kilkunastoma podstronami, systemem CMS, to około 1000-1500 zł. Za niższą cenę (500-1000 zł) można mieć stronę na WP.

#42 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 19 październik 2015 - 16:36

Różnice duże - zależy od zawartości, oczekiwań, typu strony - długo by to wszystko wymieniać.

Przede wszystkim dobry serwer - to będzie miało wpływ na odbiór waszego serwisu. Niech to będzie wartościowe.

#43 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 11 grudzień 2015 - 16:39

Koszt solidnego serwera nie jest wysoki, a tak jak już pisałem - estetyczną stronę internetową można wykonać za kilkaset złotych. I to już będzie stronka pierwsza klasa.

#44 radomix

radomix

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 15 grudzień 2015 - 11:42

Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Można mieć prostą stronę za 200 zł lub profesjonalnie wykonaną witrynę za 2 tys. zł. Sklep internetowy to już o wiele większy wydatek. Jeśli chcemy mieć własny indywidualny projekt to jest to wydatek co najmniej 2 tys. zł. Górnej granicy ceny w zasadzie nie ma. Należy również pamiętać, aby do kosztów doliczyć również hosting oraz obsługę techniczną. Ja osobiście zaczynam ceny swoich stron od 500 zł. i niżej nie schodzę. Miałem sporą liczbę klientów dla których moja cena byłą za duża, a potem czekali rok na stronę bo okazało się, że to jakiś student chciał sobie dorobić, pozbierał kupę zleceń po 100, 200, 300 zł i się nie wyrabiał.

#45 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 16 grudzień 2015 - 16:31

To zależy o jakim dokładnie serwisie rozmawiamy. Strona równie dobrze może kosztować i 200 tysięcy. Wszystko zależy od skali problemu o jakim rozmawiamy.

#46 radomix

radomix

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 17 grudzień 2015 - 20:19

Wątpię, żebyśmy mówili tutaj o stronach wartych 200 tysięcy. Nie wiem jaką funkcjonalność musiały by one posiadać. Zapewne większość osób, które tutaj się udzielają mają na myśli strony informujące o prowadzonej działalności, ze zdjęciami produktów, ewentualnie formularzem do pisania maila. Nawet jeśli miałaby to być strona internetowa ze sklepem online, to na pewno nie za kwotę 200 tys złotych :) Nie do końca wiem jakie są realia, ale za tę kwotę można by zrobić całkiem niezły serwis społecznościowy, albo aukcyjny.

#47 Slizeer

Slizeer

Mr

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 188 Postów:

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:59

Hosting i domena (ich koszty) to tylko wierzchołek góry lodowej. Z obsługi technicznej witryny wiele osób nie korzysta. Twierdzą, że skoro strona już wisi w internetach, to wszystko załatwione. Strony z layoutem tworzonym pod klienta są o wiele droższe niż wdrożenie gotowego szablonu. Dodatkowe koszta generują copywriting oraz sesja zdjęciowa dla klienta, założenie kont na portalach społecznościowych, dodatkowe funkcjonalności w postaci wtyczek społecznościowych, formularza zapisu na newsletter, pop-upów i różne inne ficzery. Na zaawansowanym szablonie można zrobić stronę z wodotryskami, ale również bardzo prostą. Zatem zawsze należy pamiętać, że wdrożenie to bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od tego, co chce klient.

Spoiler

#48 mmarketer

mmarketer

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 30 grudzień 2015 - 13:06

ulasklep za 1000 zł firma dostosowała pod Twoje wymagania gotowy szablon nazywając to indywidualnym wdrożeniem ;). Stronę można wdrożyć samodzielnie przy pomocy kreatora, który najczęściej dostępny jest w panelu serwera. Prosty CMS z RWD to około 200-250 zł u freelancera.

#49 Ridd

Ridd

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 02 luty 2016 - 12:58

Niestety większość firm wdraża gotowy szablon (za ~60$) i wmawia klientowi, że strona została wykonana pod indywidualne potrzeby..

#50 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 05 luty 2016 - 18:06

Hmmm... ale co z tego? Jeśli strona jest wykonana na wysokim poziomie to nie widzę powodów, aby coś takiego krytykować. Istotniejsze aby ten serwis był po prostu funkcjonalny.

#51 micurek88

micurek88

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 16 luty 2016 - 10:54

strona stronie nierówna ale moim zdaniem tak min 1500 zł musisz mieć 

#52 Lotos

Lotos

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 21 maj 2017 - 16:04

Strona za 1500 zł? Hm, jeżeli ktoś sobie może pozwolić, to czemu nie. Za część tego mam dobrze śmigającą stronę, nie wiesza się, łatwo się z niej korzysta, cieszy oczy (przynajmniej moje ;)). Zainteresowała mnie firma ******** [reklama] - spodobała mi się nie tylko cena, ale też wcześniejsze projekty, które widać na ich stronie. Uzgadnianie wszystkich szczegółów trochę zajęło, ale teraz, w końcu, mam idealną witrynę, która spełnia wszystkie moje oczekiwania. Fakt, czasami trzeba się nieco naszukać firmy, która nie zepsuje nam strony, ale jestem pewna, że nie jest to wcale takie trudne i da się za mniej niż to 1500 zł.

#53 magneta

magneta

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 14 czerwiec 2017 - 13:03

Da się dobrze i tanio. Prosta strona to 300-500 zł plus ewentualne aktualizacje i modernizacje po zakończeniu pracy. Nie wiem czemu strona składająca się z 3-5 podstron miałaby kosztować więcej. Są gotowe rozwiązania albo można wyszukać sklep *********** (reklama) w którym stronę można kupić za niewielkie pieniądze.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników