Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Ktory system CRM

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 Daro9870

Daro9870

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 31 styczeń 2011 - 11:02

Witam,

Jesteśmy zainteresowani zakupem systemu CRM dla średniej firmy usługowo-produkcyjnej

Zastanawiamy się nad ofertą firmy ITCube.

Czy posiadacie jakieś doświadczenia jeżeli chodzi o ten system CRM? Informacje na temat funkcjonalności? Wdrożenia czy współpracy z firmą?

Ewentualnie którą inną polecacie?

Pozdrawiam

#2 Tulkas86

Tulkas86

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 10 luty 2011 - 13:12

Witam!
Nie jestem jakimś specjalnym znawcą CRM-ów, ale wiem, że oprócz wspomnianych przez Ciebie są jeszcze:

CRM Commers firmy COMPOL (pracowałem na nim 1 rok - ma trochę wad ale ogólnie całkiem niezły i funkcjonalny o prostym i przejrzystym interfejsie)

Berberis Minima CRM - prosty i niedrogi, niestety moim zdaniem trochę ograniczony, ale można za to ściągnąć i przetestować darmową wersję jednostanowiskową.

Lefthand CRM - interfejs naprawdę spoko. Bardzo przyjazny. Nie wiem jednak do końca jak z funkcjonalnością. Tak jakby modułów było trochę mało. Ale jak chcesz to przekonaj się sam. Jest wersja 30 dniowa do ściągnięcia.

A tak poza tymi, to więcej CRM ów nie znam.
Jak już coś wybierzesz to proszę daj znać który program wybrałeś, bo sam jestem ciekaw, który tak naprawdę jest godny uwagi i jak się sprawdza.

Pozdrawiam!
Tulkas

#3 adeeko

adeeko

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 11 luty 2011 - 08:20

a może zainteresuj się systemem darmowym vtiger - dosyć fajne rozwiązanie, a jak nie będziesz umiał sobie z nim poradzić lub potrzebujesz go zmodyfikować to jest wiele firm oferujących taki support.

#4 swpc

swpc

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 28 luty 2011 - 10:23

Najlepszy CRM to będzie taki który został stworzony/dopasowany pod potrzeby danej firmy oraz dający możliwość rozbudowy wraz z zmieniającymi się potrzebami a nie gotowe systemy które się nadają do wszystkiego i do niczego.

#5 annemarie

annemarie

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 16 marzec 2011 - 13:21

Najlepiej taki system najpierw przetestować. Microsoft Dynamics udostępnia teraz swój CRM do bezpłatnych 30-dniowych testów, może warto spróbować? Fakt, nie osiągniesz z takiego testu korzyści jakie obiecują producenci, ale "przymierzysz" jak się pracuje z danym narzędziem. Poszczególne CRMy naprawdę różnią się ergonomią. Są takie, z których korzysta się bardzo intuicyjnie i takie, do których potrzeba podręcznika...

#6 dan.por

dan.por

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 09 maj 2011 - 12:53

Zgadzam się z przedmówcą, że system przed zakupem należy przetestować. Co do wyboru: Jeżeli ma to być system dla małej/średniej firmy, to najlepiej byłoby szukać takiego systemu, który właśnie w takie firmy celuje. Takim systemem jest np. bs4 Intranet (www.bs4.pl), który również ma bezpłatne demo dostępne do przetestowania i który działa w przeglądarce, co jest bardzo ważne w przypadku mobilnych handlowców i nie tylko. Jeśli chodzi o jakość systemu, to nagroda Złotego Bita dla najlepszego CRM-a na konferencji Gigacon mówi sama za siebie.

#7 Gośćkrzysiek_*

Gośćkrzysiek_*
  • Goście

Napisany 22 wrzesień 2011 - 13:50

Możesz za darmo przetestować system Intea. Zobacz może spełni Twoje oczekiwania, moje spełnia. Cieszę się, że korzystam tylko z tego co mi jest potrzebne w miare potrzeb mogę dokupić smile.gif

#8 Gośćpiotrs_*

Gośćpiotrs_*
  • Goście

Napisany 23 wrzesień 2011 - 09:40

Polecam system ITCube, bardzo dobrze sprawdza się w firmach produkcyjno-usługowych. Przed zakupem należy przede wszystkim zastanowić się nad główymi celami wdrożenia systemu. W momencie gdy określimy cele wdrożenia należy poszukać odpowiednie oprogramowanie, umówić się na prezentacje produktu a następnie zainstalować u siebie system aby można było przetestować rozwiązanie na swoich danych.

#9 Gośćremska_*

Gośćremska_*
  • Goście

Napisany 30 wrzesień 2011 - 13:03

Nawiązując do wypowiedzi jednego z przedmówców - faktycznie dobrze jest wziąć pod uwagę system CRM będący wdrożeniem. Taki system, będzie wyposażony w standardowe funkcje, które posiadają wszystkie dostępne na rynku CRMy, a ponad to będzie mógł być dostosowywany - po uprzedniej analizie przed wdrożeniowej - do potrzeb konkretnej firmy.

Decydując się na system CRM w firmie warto pamiętać, że wraz z rozbudową przedsiębiorstwa rosnąć będzie liczba pracowników i klientów. Ponadto, specjalizacja firmy może ulec również pewnym modyfikacjom. Dzięki wcześniej zaimplementowanemu dedykowanemu wdrożeniu CRM, zamiast kupować zupełnie nowe rozwiązanie, wystarczy wtedy zakupić lub zlecić stworzenie nowego modułu rozbudowującego działający już w firmie system.

#10 GośćPrzemek_*

GośćPrzemek_*
  • Goście

Napisany 23 listopad 2011 - 14:24

Ja po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na system CRM Microsoftu. Dostarczała mi go firma Accuratus Software, która też pomogła w szkoleniu z tego systemu.

#11 Gośćmaly biznes_*

Gośćmaly biznes_*
  • Goście

Napisany 30 listopad 2011 - 12:51

Czy słyszał ktoś o CRM od Zoho? trafiłem na jakimś innym forum na informację o polskim dystrybutorze tego rozwiązania (firma biznespakiet). Miał ktoś z tym do czynienia?

#12 GośćDorota_*

GośćDorota_*
  • Goście

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:33

Witam,

czy IBM Lotus Notes to jest system klasy CRM ?

#13 GośćIT Company_*

GośćIT Company_*
  • Goście

Napisany 17 styczeń 2012 - 15:59

Polecam nasz system Belisama4CRM. Jest do pobrania za darmo. Dodatkowo można go rozszerzyć o szereg funkcjonalności w zależności od potrzeb. Jest łatwy i przyjemny w obsłudze.

Witam,

czy IBM Lotus Notes to jest system klasy CRM ?

#14 OlafK

OlafK

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 28 luty 2012 - 10:51

Ja użytkuje CRM firmy Esme juz od jakiegos czasu. Program CRM jest naprawde duzym ułatwieniem w prowadzniu firmy jest dosc prosty i przejrzysty.

#15 michal.h

michal.h

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 03 grudzień 2014 - 15:27

Conrad17:

I tu się Pan myli, ponieważ samo wdrażanie jest proste i nie zajmuje wiele czasu dlatego koszty też nie są wysokie w zależności również od wielkości firmy. 

A odnośnie ceny samego produktu to firmy wybierają tylko przydatne im moduły w standardzie, który spełnia ich oczekiwania standard/gold/premium

więc nie płacimy tutaj za cały program, tylko za moduły potrzebne w strukturach naszego przedsiębiorstwa. Dzięki czemu nawet małe firmy mogą pozwolić sobie na enova365.

Duże przedsiębiorstwo potrzebuje dużo narzędzi do pracy i  musi na nie wydać dużo pieniążków. 

Małe przedsiębiorstwo potrzebuje dużo mniej narzędzi do pracy i wcale nie musi wydawać dużej sumy pieniążków. 

Taka bardzo fajna zależność :) Najlepiej skonsultować się z firmą wdrożeniową, wyznaczyć swoje potrzeby, przeprowadzić prezentację oraz analizę potrzeb i poprosić o wycenę, potem negocjować a następnie za adekwatną kwotę zacząć wdrażanie :P

#16 piotrdyl@o2.pl

piotrdyl@o2.pl

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 24 grudzień 2014 - 10:18

Zgadzam się z przedmówcą. Wdrożenie systemu wcale nie musi być trudne, a jego użytkowanie drogie. Sam używam Redmine od firmy Best.net i co? Koszt miesięczny w przeliczeniu na pracownika to ok. 10 zł, a wdrożenie, tak samo jak używanie systemu jest bajecznie proste. System jest w języku polskim, a kolejne moduły można doinstalować wraz z rozwojem firmy. Dostawca zapewnia także serwer dedykowany.

#17 kate_ti

kate_ti

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 15 styczeń 2015 - 11:19

Pamiętam, że my w firmie korzystaliśmy chyba właśnie z ITCube i z tego co pamiętam był całkiem niezły...

#18 Fook

Fook

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 64 Postów:

Napisany 18 styczeń 2015 - 16:38

Ja korzystam u siebie z BizIn i jestem bardzo zadowolony. Działa online, co jest bardzo wygodne, intuicyjny, posiada wszystkie niezbędne funkcje :)

#19 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 31 lipiec 2015 - 14:50

Na początek Berberis Minima - jeśli ocenicie, że funkcje które posiada to dla Was zbyt było, to wtedy możecie przejść na inny pakiet oprogramowania, ale to też zależy od potrzeb. Bo już przy systemach ERP te różnice w funkcjach i zakresie pracy są bardzo duże.

#20 torkman

torkman

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 19 październik 2015 - 22:22

Po wielu przygodach z tego typu systemami u siebie w firmie, ja polecam oprogramowanie CRM od p2b, oczywiście możliwa jest instalacja na serwerze. Na początek można wdrożyć bardzo podstawową wersję a potem wraz z rozwojem firmy, rozbudowywać program, tak jak to miało miejsce w moim przypadku. Jest to chyba lepsze rozwiązanie niż zakup ograniczonego CRM, który za pewien czas przestanie wystarczać i okaże się że nie ma wielu przydatnych opcji. A prawda jest taka, że czasem nie da się przewidzieć w jakim kierunku pójdzie nasza firma.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników