Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jak przegrać kontakty z tel na komputer?

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 mareklasy

mareklasy

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 Postów:

Napisany 22 maj 2010 - 23:19

Mam telefon nokię N95 2 laptopy z Windows XP i z Windows 7.
Raz przyłożyłem sie by przegrać kontakty z komórki na komputer. Wgrałem oryginalny program CD- nokia n95, do komputera i potem kombinowałem. Jedynie co mi się udało to zobaczyć wszystkie kontakty z tel w komputerze, jednak niestety za każdym razem jak tylko odłączałem kabel z komputera ( który łączył tel ) to traciłem wszystkie dane w komputerze.
Pomyślałem sobie że to nie jest możliwe, aż do czasu kiedy byłem w Polsce i pewien sprzedawca poinformował mnie że to jest możliwe.
Pragnę zapytać się was, czy może ktoś wie jak to zrobić?
Tylko jeśli chodzi o zdjecia, wideo i notatki wiem jak przegrywać z tel na pc, i odwrotnie.
Bardzo prosze o pomoc i o ile to możliwe o podanie prostych wskazówek gdyz nie jestem dobry w tematach komputerowych.
Dziękuję.

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40292 Postów:

Napisany 23 maj 2010 - 05:10

http://forum.xda-dev...ad.php?t=333156
Podłączyć N95 i kliknij ikonę Kontakty z Nokia PC Suite. Poczekaj, aż wszystkie kontakty do ładowania, zaznacz wszystkie i wybierz Plik> Eksportuj. Wybrać. Pliku txt lub csv.
więcej:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=nokia+n95+export+contacts&btnG=Szukaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Linkman M-24

#3 A_D_R_I_A_N

A_D_R_I_A_N

*&*()#)@*!+#*#!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2723 Postów:

Napisany 23 maj 2010 - 12:47

Dodam tylko iż kontakty lepiej zapisać do csv - dzięki temu nie tylko do telefonów Nokii da się je zaimportować ;)

#4 mareklasy

mareklasy

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 Postów:

Napisany 24 maj 2010 - 08:36

Bardzo dziękuję Repylek i Adrian .
Udało mi się wgrać wszystkie kontakty na komputer.
Mimo iż jest to pełny sukces, to mam jeszcze 2 pytania.

Czy istnieje możliwość wgrania z kontaktami również notatki jakie mam zapisane w poszczególnych kontaktach w telefonie (notatki te przy każdym z osobna numerze telefonicznym, gdyż osobne notatki są w innym miejscu ) . Waściowie przy niektórych kontaktach prócz numerów tel, wgrały mi się też adresy, e-maile, jednak notatki nie.

Drugie pytanie to jak zapisać kontakty w formacie CSV. ?

Dodam tylko iż kontakty lepiej zapisać do csv - dzięki temu nie tylko do telefonów Nokii da się je zaimportować ;)

Pomyślałem sobie ze może udało by mi się w ten sposób i wgrać kontakty do iphona jakiego posiadam.

W pomocy NOKIA PC SUITE, przeczytałem że :
Cytat:

W przypadku formatu .csv, należy zdefiniować separator listy w aplecie Opcje regionalne i językowe dostępnym w Panelu sterowania systemu Windows.

koniec cytatu.

Niestety ja nie rozumiem ani jednego słowa. Czy mogę prosić prostszymi słowami wytłumaczenie mi jak to sie robi?
Bardzo dziękuję.

Dla zainteresowanych podam też cały cytat jaki wyczytałem w pomocy NOKIA PC SUITE:

Cytat:

Eksportowanie kontaktów do pliku tekstowego
Dane o kontaktach można eksportować w następujących formatach plików:
wartości rozdzielane przecinkami (.csv)
zwykły tekst (.txt)
wizytówka elektroniczna vCard (.vcf).

W przypadku formatu .csv, należy zdefiniować separator listy w aplecie Opcje regionalne i językowe dostępnym w Panelu sterowania systemu Windows.
Aby wyeksportować kontakty:
1.W widoku Kontakty wybierz co najmniej jeden kontakt.
2.Wybierz polecenie Plik > Eksportuj.
3.W polu Zapisz jako plik typu wybierz typ pliku, który ma zostać użyty.
Opcja
Opis
.csv
Informacje o kontakcie są wyświetlane w jednym wierszu, a poszczególne wartości są rozdzielane separatorem, na przykład przecinkiem. Wybierz ten format, jeśli chcesz wyeksportować plik do arkusza kalkulacyjnego programu Excel lub do bazy danych.
.txt
Każda wartość znajduje się w osobnym wierszu. Nazwy pól i wartości rozdzielane są tabulatorem.
.vcf
Informacje kontaktowe są eksportowane jako wizytówka elektroniczna. W przypadku wybrania tylko jednego kontaktu zostaje automatycznie zastosowany ten format. Wybierz ten format, jeśli chcesz umieścić w pliku eksportu obrazy miniatur.
4.W oknie dialogowym wybierz folder docelowy dla wyeksportowanego pliku i nadaj mu nazwę, jeśli to konieczne.
5.Kliknij przycisk Zapisz.
W folderze docelowym zostanie utworzony plik eksportu.
Wskazówka:
Informacje kontaktowe można także przeciągnąć do innych aplikacji lub do systemu plików na komputerze. W takim przypadku plik kontaktu zostanie automatycznie utworzony w formacie vCard i zostanie mu nadana nazwa zgodna z wartością pól Imię i Nazwisko danego kontaktu.

koniec cytatu.

Dziekuję.

#5 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40292 Postów:

Napisany 24 maj 2010 - 12:23

Separator dla pliku csv to (myślnik i przecinek)  -, 
zobacz na przykładzie zapisu historii z banku oraz efekt otwarcia takiego pliku w Excelu na przykładzie kontaktów z Outlooka

http://img85.imageshack.us/img85/6025/plikcsv1.jpg

Ten post był edytowany przez Alutka dnia: 24 maj 2010 - 13:47

Linkman M-24

#6 mareklasy

mareklasy

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 Postów:

Napisany 24 maj 2010 - 13:32

Przepraszam ale nawet nie wiem jak sie do tego zabrać. Potrzebuję łatwiejszych wskazówek.

#7 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40292 Postów:

Napisany 24 maj 2010 - 13:43

Instrukcje przytoczyłeś sam we wcześniejszym poście. Eksportuj - wybierz format .csv - zapisz w wybranym miejscu na dysku

Linkman M-24

#8 mareklasy

mareklasy

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 Postów:

Napisany 24 maj 2010 - 21:24

Repylek jesteś niesamowity! Ty nie tylko jesteś moim nauczycielem teorii, ale i dobrym psychologiem! Myślałem że to za trudne a Ty przekonałeś mnie że to łatwe. Wszystko udało się i bardzo Ci Repylek dziękuje!

PS.
A co do notatek przy każdym z nr, kontaktów w telefonie, to normalne że one się już nie da nagrać na komputer, by potem wgrać wraz z nimi i numerami tel na inny telefon?

#9 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40292 Postów:

Napisany 25 maj 2010 - 04:45

Szukaj na dysku pliku z rozszerzeniem .nbu (Nokia backup) - moje pliki nbu ...

Dodaj obrazek

pobierz i używaj NbuExplorer

przykład użycia programu

Linkman M-24

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników