Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Cały obraz mi się obrócił :((

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Thannet

Thannet

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 337 Postów:

Napisany 08 listopad 2009 - 03:50

moze z jakas godzine chodze po stronie demotywatory i nagle pare minut temu gdy otwieralem obrazek w nowej karcie (lacznie 2 karty otwarte) komp sie zawiesil (prawdopodobnie przez jakas reklame flash). Probowalem jakos to 'naprawic', ale w koncu po kilkunastu sekundach sam sie "odwiesil", a pewnym momencie nagle CALY OBRAZ sie odwrocil (byc moze monitor na 1-2 sekundy zgasl, ale tego nie jestem w stanie potwierdzic). Przycisk START byl tam gdzie zegar, a menu rozsuwalo sie stamtad W LEWO, w ogole wszystko bylo odwrocone, nawet kursor...

bardzo spanikowalem :( od razu internet wylaczylem, ale nie wiem czy faktycznie udalo sie bo ciezko sie sterowalo.. a po chwili reset kompa (po restarcie jest juz ok). Pamietam jeszcze, ze rece w chwili tego obrocenia sie obrazu trzymalem w okolicy prawego alt i strzalek, ale czy cos klikalem, nie wiem, jakby w ogole mi z glowy to wylecialo.

boje sie, ze hack :( jak myslicie??;//

#2 Ultra68

Ultra68

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3584 Postów:

Napisany 08 listopad 2009 - 04:58

Raczej zartownis sie podpial....
Nie da sie tak sobie odwrocic obrazu bez ingerencji uzytkownika prawda ?
Cos sie dostalo do Ciebie.... moze to "The Thing" ? :ninja:

Zanim zaczniesz panikowac, podlacz inny dysk z systemem.

Ten inny dysk ma byc podlaczony bez dostepu sieci internet.

Nie ma sensu, zebys wszystko wyrzucal.

#3 extrater

extrater

coś umarło...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2576 Postów:

Napisany 08 listopad 2009 - 11:56

Ctrl+Alt+Strzałka w górę
Działa!

#4 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2663 Postów:

Napisany 08 listopad 2009 - 13:29

skróty mogą się różnić. Jeśli nie pomorze to co extrater napisał to poszukaj w zaawansowanych opcjach karty graficznej

#5 Thannet

Thannet

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 337 Postów:

Napisany 08 listopad 2009 - 16:10

faktycznie dziala, tylko ze zamiast strzalki w gore musialem w dol, a zeby powrocic do normalnego obrazu to strzalka w gore

tyle tylko, ze jak dam alt + ctrl + strzalka w dol, to obraz obrocony jest w inna strone (tzn. przycisk START jest w prawym gornym rogu, a jego menu rozsuwa sie w dol). Wczoraj przycisk START byl w prawym DOLNYM rogu i rozsuwal sie w <-- w tamta strone :( mam nadzieje, ze to jednak ja niechcacy cos kliknalem.. jak zrobic aby bylo tak jak wczoraj?? bo probowalem strzalka w prawo, lewo i nic. Jedynie mozna obrocic w jedna strone lub powrocic do normalnego obrazu.

innego dysku niestety nie mam, moze wklejenie logow na forum + scan nodem i kasperskym??

dodam, ze mam kis 2010 i po tym wczorajszym obroceniu sie obrazu - choc ciezko bylo sterowac kursorem, udalo mi sie szybko wejsc w cmd/netstat i netstat -ano i nie bylo niczego podejrzanego, ale zeby mi to w czyms pomoglo, to raczej nie, dalej nie mam pewnosci :/

#6 extrater

extrater

coś umarło...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2576 Postów:

Napisany 08 listopad 2009 - 16:45

Pamietam jeszcze, ze rece w chwili tego obrocenia sie obrazu trzymalem w okolicy prawego alt i strzalek, ale czy cos klikalem, nie wiem, jakby w ogole mi z glowy to wylecialo.

Z tego wywnioskowałem

Ctrl+Alt+Strzałka w górę

Przy ustawionej klawiaturze polski-programisty Prawy Alt działa jak kombinacja Ctrl+Alt. Spróbujcie nacisnąć dowolny Ctrl, Lewy Alt i klawisz A. Zaskoczeni?

Kombinacje Ctrl+Alt+Strzałka obracają obraz tak, by jego góra była w kierunku wskazywanym przez strzałkę. Jest to opcja wbudowana w Windows Vista.

faktycznie dziala, tylko ze zamiast strzalki w gore musialem w dol, a zeby powrocic do normalnego obrazu to strzalka w gore

Czyli masz normalny obraz?

tyle tylko, ze jak dam alt + ctrl + strzalka w dol, to obraz obrocony jest w inna strone (tzn. przycisk START jest w prawym gornym rogu, a jego menu rozsuwa sie w dol).

No jasne, góra ekranu jest na dole - obrót o 180 stopni.

jak zrobic aby bylo tak jak wczoraj?? bo probowalem strzalka w prawo, lewo i nic. Jedynie mozna obrocic w jedna strone lub powrocic do normalnego obrazu.

No to chyba dobrze? Masz jakieś specjalne wymagania?
Działa!

#7 Thannet

Thannet

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 337 Postów:

Napisany 08 listopad 2009 - 17:15

a co robi to ctrl alt + a ??

a co do tego obrazu, u mnie:

ctrl alt + strzalka w dol (obrocony obraz tak, ze przycisk START jest w prawym gornym rogu)
ctrl alt + strzalka w gore (powrot z tego obroconego obrazu, do normalnego)

ale jak zrobic aby przycisk start byl w prawym dolnym rogu (tam gdzie zegar)?? bo wczoraj tak wlasnie bylo, tylko nie wiem jak to zrobic, bo jezeli jednak nie mozna obrocic w ten sposob, to przypadkowe klikniecie wczoraj, raczej odpada ;/

"obrót o 180 stopni." - a mozna o np. 90 stopni?

#8 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21273 Postów:

Napisany 08 listopad 2009 - 17:37

Spróbuj ze strzałką w bok.
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#9 Thannet

Thannet

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 337 Postów:

Napisany 08 listopad 2009 - 21:44

ehhh :( wklejalem logi na forum z otl i gmer (czysto), skanowalem nodem32 (czysto), kasperskym jeszcze nie.

no i niestety... przed skazanym na smierc na polsacie, zrestartowalem komputer (net wczesniej wylaczylem). Po godzinie~ przychodze do pokoju, wlaczam monitor, a tu wygaszacz windowsa obrocony tak jak wczesniej :( poruszam myszka i tam gdzie sie loguje rowniez obrocone, wpisuje swoje haslo uzytkownika loguje sie i z pulpitem to samo, doslownie jak wtedy wszystko obrocone, przycisk start w prawym dolnym rogu gdzie zegar :(

teraz to juz kompletnie nie wiem co robic :( atak chyba odpada, bo net wylaczylem na czas ogladania skazanego, chyba ze jakos inaczej nie wiem... co ja mam robic teraz?? ;// znow wklejac logi na forum?;/

@edit

"Spróbuj ze strzałką w bok. " - nie da rady. Umiem jedynie obracac obraz tak by np. przycisk "start" byl w prawym gornym rogu, a jak zrobic tak by byl tam gdzie zegar to nie wiem :/

#10 Ultra68

Ultra68

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3584 Postów:

Napisany 09 listopad 2009 - 11:53

Jak zalapales wirusa, to trza go wyczaic i usunac.
Moze adawarem i spybotem potraktuj system.

Czy mozesz odpalic komputer na innym dysku z systemem ?

Osobiscie mam w zanadżu caly dysk z systemem i wiekszoscia danych.
Taki by sie teraz przydal do proby.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników