Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Komputer się uruchamia, ale nic nie wyświetla.

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 krzywy36

krzywy36

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 18 sierpień 2009 - 22:56

Tydzień temu włączyłem komputer jak co dzień rano, uruchomił się normalnie, wszystko działało i wyskoczyło okienko do aktualizacji flasha, nigdy z tym nie było problemu więc bez problemu zaktualizowałem, po czym (chyba) wyłączył lub zawiesił się komputer (nie pamiętam co się stało dokładnie ;/ ale jakoś musiał się wyłaczyć). Potem próbując włączyć komputer, już się nie dało, uruchamia się, słychać wszystkie piski jak normalnie, miga dioda od dysku, ale monitor od początku nic nie wyświetla. Dodam tylko, że dzwięku włączania się windowsa też nie słychać. Piszę dopiero teraz, bo właśnie tydzień temu to się stało a ja akurat wtedy wyjechałem z domu i dopiero dzisiaj wróciłem.
Jutro napiszę dokładną konfigurację komputera i sprawdzę monitor bo dzisiaj już mi się nie chce ;d więc może ktoś ma pomysł bez tego(konfiguracji), co mogło się stać. Ja myślę że flash był tu przez przypadek i to raczej problem sprzętu (starości?), aczkolwiek cieszyłbym się jakby był to problem z oprogramowaniem. ;)

Pozdrawiam ;]

• Goście

Napisany 18 sierpień 2009 - 23:30

Jeżeli jest ciemność i nie ma nawet obrazu z testu post to sprzęt się coś spitolił. Bo do tego momentu żaden OS ci potrzebny nie jest. Nawet jakbyś HDD odłączył to post będzie wyświetlony, jak również informacja że nie ma z czego zabootować systemu.

#3 krzywy36

krzywy36

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 20 sierpień 2009 - 11:20

No więc po kolei:
Mam w domu 2 komputery, ten popsuty, w nim jest geforce 7300gs i do tego monitor samsung 19 lcd i drugi stary komputer z geforcem 2 i starym monitorem crt 15 (LG).
Podłączyłem stary komputer do nowego monitora - nie działa, dzieje się to samo co z nowym kompem czyli nic się nie wyswietla.
Podłączyłem nowy komputer do starego monitora - też nie działa, monitor też nic nie wyświetla.
Przełożyłem starego geforca 2 do nowego komputera i podłączyłem do starego monitora i odziwo działa...
Więc wychodziło by na to, że jest popsuta karta (GF7300) i nowy monitor (samsung)?
Narazie nie mam gdzie sprawdzić samej karty (GF7300) bo w starym komputerze nie ma wejścia PCI-E.
Pytanie, jak to się stało, że jednocześnie popsuła się i karta i monitor? no chyba że ktoś ma inne pomysły. Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników