Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Jak połączyć obiekty wektorowych w Corelu?

• Please log in to reply
2 replies to this topic

• Goście

Napisany 22 lipiec 2009 - 20:00

Mam coś takiego jak na zdjęciu poniżej, jak połączyć te elementy? Jak widać w prawym górnym rogu coś tam mi się udało zrobić, jednak został mi tam wystający kawałek linii po spawaniu próbowałem na kilka sposobów ale nie udało mi się tego pozbyć, na zdjęciu dokładnie tego nie widać ale załączam też plik CDR (wersja załączonego pliku 9.0, pracuje na Corel X3). To co udało mi się zrobić robię tak: rozciągam trochę prostokąt pionowy tak aby cała końcówka ukośnego była pod pionowym i robię "uprość" wtedy teoretycznie otrzymuję ładnie przycięty element ukośny, po tej operacji zmieniam wymiar elementu pionowego na oryginalny i robię spawanie elementu ukośnego z pionowym i wszystko jest prawie ok, prawie gdyż jak wspomniałem na zewnętrznym łączeniu elementu pionowego z ukośnym z elementu ukośnego wystaje jeszcze ostry kawałeczek linii i nie mam pojęcia jak się tego pozbyć, rozmiary elementów pionowych i ukośnych mają pozostać bez zmian.

Coś nie udaje mi się zamieścić załącznika na forum, więc podaje linki zewnętrzne.
plik jpg: Dodaj obrazek
plik CDR: http://www.przeklej....dr-0002t8a8d4n8

#2 Jerry13

Jerry13

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 23 lipiec 2009 - 23:56

Witam
Ten "ostry kawałeczek linii" pojawił się dlatego, ponieważ podczas operacji spawania dwóch elementów utworzyły się w tym miejscu dwa węzły. Jak powiększysz ten fragment (dosyć mocno) i klikniesz narzędziem kształt, to je zobaczysz. Usuń jeden z nich (górny) i wszystko będzie ok. Przeważnie jeżeli podczas operacji łączenia (spawania) kilku elementów wyskakują takie kwiatki, to winne są właśnie "nadprogramowe" węzły. Generalnie droga, którą obrałeś jest ok. Jednak moim zdaniem nie potrzebny jest etap "upraszczania". Ustaw odpowiednio dwa elementy (ukośny i pionowy), zaznacz, spawaj i gra muzyka. Powodzenia.

#3 ladrianow

ladrianow

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 01 wrzesień 2009 - 23:22

ProszE oto plik hmmm mam nadzieję że się na coś jeszcze przyda ale jest w corel 11

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników