Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Znajdź Martę - jak być e-detektywem?

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 kaliku

kaliku

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 217 Postów:

Napisany 10 lipiec 2009 - 19:12

Jak dowiedzieć się o kimś jak najwięcej korzystając z Internetu?

Na pewno nie raz zastanawialiście się kim jest osoba, z którą kontaktowaliście się przez Internet np. rozmawiając z nieznajomym przez GG, robiąc zakupy na Allegro, poznając kogoś przez serwis kontaktowy typu Znajomi czy spotykając się z kimś na czacie.
Jak szukaliście o tej osobie jakichś informacji? Co Was interesowało? Czy można w sieci znaleźć czyjś adres lub inne dane kontaktowe, jeśli sam ich nie ujawnia? Jakimi metodami? Gdzie szukać? Tylko nie mówcie, że na Nasza-Klasa.pl czy w Moja Generacja, bo o tym wszyscy wiedzą ;) więc gdzie jeszcze? Na Gronie? Może Epulsie?

Czekamy na Wasze wypowiedzi!

Opiszcie swoje doświadczenia a może pozwoli to komuś innemu znaleźć potrzebne informacje na czyjś temat lub uchroni kogoś przed zbytnim odsłanianiem się w sieci. :)

#2 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 10 lipiec 2009 - 19:19

Można wpisać nick w Google, wiele się można dowiedzieć (bawiliśmy się tak w najdłuższym)... :P
Po numerze GG, można zobaczyć miejscowość (jeśli ktoś podaje), drobna wtyczka do tego samego komunikatora i już mamy adres IP, jak mamy adres IP to i mamy dostawcę internetu oraz region.
Niektóre fora/księgi dyskusyjne podają ip z którego się pisało, wpisując to ip w google możemy znaleźć tę wpisy. Również można się postarać i od małego dostawcy internetu (np. osiedlowy) poprosić o adres ;)

P.S. Ostatnio w PC Worldzie chyba był o tym artykuł?

Edit: Po samym GG/nicku możemy znaleźć taką osobę w Naszej Klasie (wiem, miało być bez NK, ale to skarbnica informacji personalnych ;) ), która ujawni nam wszystkie dane ;)

Akai S1100 + Akai MPC 500 + E-mu 0404 + Stanton T120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700
http://soundcloud.com/ferniko || http://facebook.com/fernikonabitach

#3 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 10 lipiec 2009 - 19:37

Również można się postarać i od małego dostawcy internetu (np. osiedlowy) poprosić o adres ;)

A to nie jest przypadkiem jakieś wykroczenie ? Podawanie danych personalnych, łamanie prawa do prywatności ?
Grupa FIDG na digart.pl | www.nickname.digart.pl | zanim kupisz lustro
Jak stworzyć fotografię artystyczną

Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#4 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 10 lipiec 2009 - 20:51

Chyba jest, ale z tego co słyszałem na innych forach to zdarzały się takie przypadki, że operator ujawnił dane, wystarczy poszukać w google o namierzaniu po IP i tam się chwalą tacy kolesie, że dostali dane ;)

Akai S1100 + Akai MPC 500 + E-mu 0404 + Stanton T120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700

#5 kaliku

kaliku

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 217 Postów:

Napisany 11 lipiec 2009 - 16:33

Czekamy na kolejne pomysły! Nie wierzę, żeby tylko waglik_22 miał pomysły... ;)
Jak sądzę tych sposób jest dużo więcej, tylko jakie?

• Goście

Napisany 11 lipiec 2009 - 17:07

Jeżeli sam ich nie ujawnia to znaczy że tak ma być. I wykradanie ich to chamstwo o ile to już nie podpada pod łamanie prawa. Po prostu genialny wątek :<

Edit:
Przykładowo moje dane typu gdzie się urodziłem, kiedy, imiona moich rodziców, czy byłem karany i inne takie są tajemnicą służbową o klauzuli niejawności poufne. Chyba że źle zrozumiałem pewną osobę która mi robiła poświadczenie bezpieczeństwa. Oczywiście ja sam mogę podać swoje dane jak chce. Ale jeżeli nie chcę to nikt kto nie ma odpowiednich uprawnień nie ma prawa ich znać. I nie ważne czy to internet czy życie codzienne. Prawo obowiązuje wszędzie.

#7 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6237 Postów:

Napisany 11 lipiec 2009 - 18:59

może trzeba sobie po prostu zdać sprawę że net nie jest anonimowy i zachowywać się tak jak by się było w realu, zdawać sobie sprawę z konsekwencji własnych działań.

jeśli wypływają moje dane, które udostępniłem oficjalnie w którymś z serwisów - ok
jeśli pojawiają sie niejawne dane - to już sprawa organów ścigania.

może warto raczej napisać na forum ogólno dostępnym nie jak wyciągać dane i nie uczyć ciewawskich a jak się zabezpieczać i do kogo się udać gdy takie wyciekające dane pojawią się, jakie konsekwencje za to grożą

[*][*]
PW - wyłączone do odwołania

dziękuję wszystkim za te kilka lat na forum, pomoc i mile spędzony czas. to by było na tyle.
gdyby ktoś mnie szukał, szukaj i zostaw wiadomość tutaj - abi

#8 kamassss

kamassss

Loża masońska

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 506 Postów:

Napisany 11 lipiec 2009 - 23:05

Po prostu. Poprosiłbym od dokładny adres, bo chce ukraść jej/jego nowego Mercedesa, a po dobroci z pewnością pójdzie szybciej ;)

#9 kaliku

kaliku

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 217 Postów:

Napisany 12 lipiec 2009 - 11:15

Ale to nie chodzi o to, żeby wykradać komuś informacje, np. PIN do karty czy coś w tym stylu, ale o to, co i gdzie znajduje się sieci i jak do tego dotrzeć, bo te informacje z jakichś przyczyn zostały zapisane. Tylko pytanie co i gdzie jest? Ja np. szukając danych o sobie w sieci trafiłam na... wyniki z egzaminu, który zdawałam blisko 10 lat temu! Nawet wtedy nie wiedziałam, że zostały zamieszczone w sieci a teraz takie odkrycie było szokującą niespodzianką :) Dowiedziałam się też, że w moim mieście mieszka osoba o tym samym imieniu i nazwisku co ja i jaki ma zawód :) Chodzi właśnie o jakieś szczególiki, które można znaleźć i mogą nas zainteresować, ale nie są to wiadomości komukolwiek szkodzące.
Sprawdzaliście kiedyś co Internet wyszukuje po wpisaniu własnego imienia i nazwiska?

#10 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 12 lipiec 2009 - 11:47

Ja sprawdzałem :D
Wyszukało mi, że jest lekarz o takim samym nazwisku, (BTW: na cmentarzu kiedyś widziałem nagrobek z moim imieniem i nazwiskiem :ninja: ), jakieś informatyk, profesor i uczeń ;)

#11 kaliku

kaliku

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 217 Postów:

Napisany 23 lipiec 2009 - 12:24

Dla zainteresowanych tematem przesyłam parę pomysłów jakie zostały podane w nowym artykule na naszych stronach Wyszukiwarki osób zdradzą sekrety twoich znajomych :)

#12 SVQ

SVQ

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 27 marzec 2010 - 23:05

http://szuku.pl/

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników