Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

hasło podczas logowania systemu...

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Torsten

Torsten

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 26 luty 2009 - 11:37

Mam taki problem : robilem skan dysku programem antywirusowym, po jego zakonczeniu komputer sie zrestartowal i poprosil o zalogowanie do systemu po przez podanie nazwy uzytkownika i hasla, niestety nie pamietam tego halsa i nie wiem w jaki sposob moge sie dostac do mojego komputera. Dodam ze probowalem juz kilku sposobow ktore znalazlem tutaj na forum, jednak bez skutecznie, oto one :

1 sposob :

jak bedziesz mial ekran logowania ciśnij dwa razy CTRL + ALT + DEL a następnie w pole Nazwa użytkownika, wpisz Administrator, a w pole hasło hasło administartora (jeśli takiego nie posiadasz poprostu zostaw to pole puste), i naciskasz ENTER, w tym momęcie system loguję Cie na konto Administartora systemu.

mysle ze zrobilem wszystko poprawnie(nie wpisywalem hasla tylko nazwe uzytkownika tj. administrator), po zatwierdzeniu enterem wyskoczyl mi komunikat logowania: nie mozesz się zalogowac z powodu ograniczen konta

2 sposób :

Zresetuj haslo z poziomu ukrytego konta administratora. Podczas uruchamiania komputera wcisnij F8 i wybierz tryb awaryjny. Potem logujesz sie na koncie "Administrator" i klikasz -> start, uruchom i wpisujesz control userpasswords2.
Pokazuje sie okienko "konta urzytkownikow". Teraz zaznaczasz konto, na ktore zapomniales hasla, a nastepnie klikasz na "resetuj haslo". Tam wpisujesz nowe haslo i potwierdzasz je, nastepnie OK i uruchamiasz komputer w normalnym trybie.

w tym wypadku po przejsciu do trybu awaryjnego pojawiaja mi sie 2 uzytkownicy do wyboru : ja i administrator probuje sie zalogowac na administratora jak i na moje konto w podobny sposob jednak nic z tego tzn. gdy wybieram juz ktoregos z uzytkownikow np. aministrator to system tak jak by probowal sie zalogowac po czym nastepuje zapisywanie ustawien i powrot do ponownego wyboru uzytkownika

czy to mozliwe zeby zaden sposob u mnie nie dzialal ? bardzo prosze o pomoc, odrazu mowie ze nie jestem jakims wybitnym znawca komputerow i poslugiwanie sie fachowym jezykiem "komputerowym" nie bedzie dla mnie zrozumiale,

z gory dziekuje za pomoc

#2 ms_piotrs

ms_piotrs

Ekspert Microsoftu

• Ekspert
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1943 Postów:

Napisany 26 luty 2009 - 14:53

Hm.. jeśli nie pamiętasz hasła to nie wiele mogę Ci pomóc - jeśli jednak problem wynika z uszkodzenia profilu to sprawdź kroki z :

Jak przeprowadzić uaktualnienie w miejscu (ponowną instalację) systemu Windows XP
http://support.micro...om/kb/315341/pl
Piotr Sztuk
Kierownik Zespołu Pomocy Technicznej Professional
MCP, MCDST, MCSA, MCSE
Pomoc Techniczna Microsoft
http://support.microsoft.com

Serdecznie zapraszam do zadawania pytań na polskim forum Microsoft Answers http://answers.micro...pl/default.aspx :) na których codziennie odpowiadają nasi specjaliści.

#3 Torsten

Torsten

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 27 luty 2009 - 10:43

Hm.. jeśli nie pamiętasz hasła to nie wiele mogę Ci pomóc - jeśli jednak problem wynika z uszkodzenia profilu to sprawdź kroki z :

Jak przeprowadzić uaktualnienie w miejscu (ponowną instalację) systemu Windows XP
http://support.micro...om/kb/315341/pl

zalezy mi na tym aby nie ruszac dysku C (miejsca gdzie zainstalowany jest windows xp) bo znajduja sie tam wazne dla mnie pliki i dokumenty dlatego chcialbym ustrzec sie przed formatowaniem dysku

Dodano 27-02-2009 10:43:16:

Moze jeszcze ktos ma jakis pomysl jak zaradzic sytuacji? albo moze jak wylaczyc to haslo ? jesli to mozliwe oczywiscie

#4 niezaradny

niezaradny

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 703 Postów:

Napisany 27 luty 2009 - 13:43

Spróbuj przenieść te istotne pliki na inny dysk do nowego, roboczego katalogu, uwzględnij tam również ustawienia robocze istotnych programów, które musiałbyś ponownie żmudnie ustawiać po reinstalacji - np. poczta z Outlook Express (Identities), czy szablony z Worda (Office - Dane aplikacji) itp. - a w przyszłości staraj się tego typu pliki zapisywać na innym dysku-partycji niż C:. Przyspiesza to oczywiście w ewentualnym formacie partycji systemowej lub ponownej instalacji konkretnych systemów.

Dobrze jest również zapisywać na CD/DVD RW - robocze archiwum istotnych plików, tak plików danych, jak i plików roboczych ustawień istotnych dla poszczególnych systemów. Musisz oczywiście każdy taki system rozpoznać, gdzie zapisują się takie pliki ustawień, i co jakiś czas dostawiać je do archiwum (nie kasując poprzednich).

Użyj do tego celu programu In CD - tworzy on dostęp do dysków CD/DVD RW - czyli wielokrotnego zapisu - dysk taki jest widzialny przez system jako dodatkowy dysk umieszczony w napędzie CD/DVD i kopiujesz/pobierasz pliki, tak jak na inne dyski.

#5 retroman

retroman

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 Postów:

Napisany 28 luty 2009 - 09:00

rozumiem, że nie miałeś i nie używałeś hasła na swoim koncie

wejdż z płytki jak do instalacji, na pierwszym ekranie instalator zaproponuje konsole odzyskiwania, nacisnij r, jak konsola wejdzie wpisz numer systemu (zazwyczaj 1), enter,
jeśli konsola zapyta o haslo ncisnij enter, jesli nie wejdzie nic nie da się zrobić, jeśli wejdzie
wpisz polecenia (enter po każdym)

cd c:\windows\system32\config

dir

konsola powinna wyswietlic pliki w folderze i ich rozmiar - zwróć uwagę, jaki jest rozmiar plików software i system

potem wpisz

cd c:\windows\repair

dir

porównaj rozmiary wyswietlonych plików software i system - jesli będą zbliżone, zwłaszcza software, mozesz zaryzykowac przekopiownie pliku (jesli będa znacznie się róznić wiele zainstalowanych programów może nie działać) - żeby przekopiować polecenie

copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config

jeśli konsola zapyta, czy nadpisać wpisz t albo y i enter

w kazdym wypadku możesz skopiować, ale jeśli pliki będą rózne rozmiarami wiekszość zainstalowanych programów moze wymagać reinstalacji! - więc musisz zdecydować

tak samo z plikiem system, ale ten ewentualnie skopiuj, jeśli skopiowanie software nie pomoze - po przekopiowaniu tego pliku być moze będziesz musial reinstalowac sterowniki nie ms!

jeśli będziesz musiał skopiować system, skopiuj także pozostałe pliki z repair, tzn sam, security i default

rozwiązanie pochodzi z moich wlasnych problemów z logowaniem - mam jedno konto bez hasła, ale zdarzalo się, ze system nie z tego, ni z owego żądał wprowadzenia i nazwy użytkownika, i hasła - pierwsze rozwiązanie jakie się nasuwa to opcje trybu awaryjnego i opcja ostatnie dobra konfiguracja (spróbuj najpierw! - u mnie działalo), jesli nie podzialało używałem przywrócenia starej kopii rejestru - to działało zawsze! w ogóle próbuj, np zresetować komputer
podczas ładowania - powinno włączyć sie sprawdzanie dysku, i moze rozwiązać problem, tak samo w konsoli odzyskiwania zacznij od wpisania polecenia

chkdsk /p

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników