Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Przejściówka/adapter do gniazdka Australia -> PL

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 creep_

creep_

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 10 październik 2008 - 15:14

Dostałam lampkę z Australii - na pierwszy rzut oka wtyczka wyglądała normalnie. Przy podłączaniu do gniazdka stwierdziłam, że jest trochę węższa, ale bez problemu "weszła". Po włączeniu lampka przez chwilę się paliła po czym zgasła.

1. Czy lampka nadaje się do wyrzucenia, czy tylko żarówka się spaliła (nie mam jak tego sprawdzić, możliwe też, że te metalowe bolce się rozlazły / wygięły ) i po zakupie jakiejś przejściówki wszystko będzie OK? To tylko przewodzi prąd do żarówki więc chyba jedyne co się mogło zepsuć to wtyczka albo żarówka...?

2. Jaką przejściówkę polecacie (nie wiem jaka jest ta wtyczka - jest mała i nie ma na niej żadnych informacji, po przeglądnięciu kilku stron www stwierdzam, że nie jest to jakaś kwadratowa angielska - wygląda normalnie, tylko jest troszkę węższa (odległość między tymi bolcami, ale troszkę)? Czy może wymienić fizycznie wtyczkę na polską (co na to ewentualne różnice w napięciu)?

#2 hatanek

hatanek

ostatnio smutniejszy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3339 Postów:

Napisany 10 październik 2008 - 15:26

"Napięcie elektryczne: 240/250 V, inne gniazdka niż w Polsce należy wykupić na miejscu adapter (około 10 $ AUD)." ze strony http://www.adventure.../australia.html wiec jesli "pasuje" to powinno działać
www.google.pl LUDZIE TO NIE BOLI POMYSLEC I WPISAC PROBLEM, SERIO MOWIE w sensie pisze...
Nie będę pisać "krok po kroku", komputer wymaga czasem pomyślenia, jeśli używasz go od ponad roku a jedyne co potrafisz zrobić na nim to włączyć film, empetrójke i zalogować się na naszą klasę to oddaj go biednym, są ludzie, którzy wykorzystają go lepiej. Nie lubię dzieci neostrady, nie lubię jak na końcu zdania oznamiającego stawiasz "????", nie znoszę jak odpowiedź na Twoje pytanie, dokładnie tak jak je zadałeś, wpisana w google, daje odpowiedz w pierwszym linku. Nie odpowiem na pytanie jeśli nie jesteś w stanie określić czego chcesz i jaki posiadasz sprzęt. Nie ośmieszaj się swoją sygnaturka i wypisywaniem w niej wszystkiego [ z błędami w języku angielskim i polskim ], co posiadasz w pokoju czy domu, nas to naprawdę nie obchodzi, że masz 2 laptopy z celeronem, wieże daewoo i telewizor marki Zyzol. Jeśli musisz, wpisz tam sprzęt warty tego.

#3 creep_

creep_

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 10 październik 2008 - 15:38

"Napięcie elektryczne: 240/250 V, inne gniazdka niż w Polsce należy wykupić na miejscu adapter (około 10 $ AUD)." ze strony http://www.adventure.../australia.html wiec jesli "pasuje" to powinno działać

Hmmmm... Tu jest napisane, że te australijskie wtyczki mają 3 bolce, a ta moja ma 2 i jest płaska nie okrągła... Poza tym te bolce są teraz trochę wygięte, może przez to, że je włożyłam do polskiego gniazdka :blush: ... Nie znam się na elektryce - czy ta lampka będzie w ogóle działać, czy jest popsuta na amen, i czy mogę wymienić fizycznie tylko wtyczkę?

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników