Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

SUBIEKT GT - OBSŁUGA KODÓW KRESKOWYCH

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 sussana

sussana

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 03 październik 2008 - 12:46

Witam!
Mam taki problem: Do tej pory na kasę nabijaliśmy ceny i kody ręcznie, a teraz zamierzamy przejść na kody kreskowe. Uzupełniam teraz baze danych o kody produktów i tak się zastanawiam.. Czy SYMBOL i KOD KRESKOWY to mogą być te same cyfry, czy lepiej, żeby były różne? A jeżeli lepiej by były różne, to czy jak podaje kod kreskowy muszę podać też kod PLU? I kod PLU ma być taki jak symbol czy jak kod kreskowy??

I pytanie trochę z innej beczki, ale też o Subiekta. Po ostatniej dostawie z jednej firmy miałam dużo nowych rzeczy do wprowadzenia i jak daje prześlij za pomocą Kasiarza to wyskakuje, ze nie może przesłać, bo jest brak produktu (niemożliwe! bo są te rzeczy na sklepie) a później pisze, że błąd wyskoczył na wskutek złego mapowania. Ktoś się kiedyś spotkał z czymś takim?? Dodam, ze teraz normalnie wprowadzam nowe towary i normalnie wysyłają się na kasę i nie rozumiem w czym problem

Z góry dziękuję za pomoc:)

#2 arturpu

arturpu

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 76 Postów:

Napisany 03 październik 2008 - 15:59

kod kreskowy i symbol ja mam jako to samo , kod plu jest inny ewentualnie na towary np wazone kod towaru (kod kreskowy ) nadajesz recznie , add2. brak produktu ? kasiaz ci tak pisze czy kasa fiskalna ?
masz zamiar wziąć ślub ? potrzebujesz filmu z imprezy ? zapraszam na: http://www.arturpu.republika.pl

#3 sussana

sussana

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 04 październik 2008 - 11:57

Kasiarz mi coś takiego wypisuje. Najpierw pisze, ze poszło, potem wyżej, że jest błąd - brak towaru, a jeszcze wyżej, ze coś tam jest błąd ze względu na złe mapowanie.

Kod PLU nie musi być więc taki sam jak SYMBOL? Hmm to nawet dobrze. Rozumiem więc, ze jak np. mam piwo o kodzie kreskowym i symbolu 5901559140009 (nie sprzedajemy piwa, ale stoi teraz koło mnie i mam kod do ściągnięcia :D ) a kod PLU np wymyśle sobie 13 to mogę nie skanować paska tylko wpisać 13 na kasę i wyskoczy mi piwo??

Mamy też parę drobnych rzeczy na których nie ma kodów i chyba będziemy je sprzedawać normalnie wbijając kod (wbijać kod PLU czy nadać im kreskowy i wbijać kreskowy?), a takze mamy rzeczy którym trzeba będzie nadać kod i wydrukować naklejki z kodem i poprzykeljać :P

Co do produktów ważonych chcemy kupić wagę, co będzie nadawać kod kreskowy. I tu się rodzi kolejne pytanie. Bo w Subiekcie zaznaczyłam opcje towar przeznaczony dla wagi etykietującej (czy coś takiego. W domu jestem i nie mam tu programu). Czy wystarczy tylko to zaznaczyć, czy trzeba wprowadzać jakiś kod kreskowy lub kod PLU??

#4 arturpu

arturpu

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 76 Postów:

Napisany 07 październik 2008 - 07:26

co do wagi etykietującej to sie nie wypowiem bo nie mam i nie do końca wiem jak to działa , ale kody plu nadaje sterownik kasy fiskalnej , ewentualnie subiekt , najlepiej w parametrach subiekta ustaw żeby tak było . bo będziesz miała nie złą kaszankę jak zaczniesz to robić ręcznie. przy dodawaniu nowego towaru subiekt w polu kod towaru mi proponuje kolejny kod plu ja go kopiuje i wklejam w zakładce fiskalne "kod plu" następna kolejność to wracam do pola kod towaru i dopiero teraz wpisuje kod kreskowy , po zatwierdzeniu on samoczynnie kopiuje się do pola kod kreskowy ( ale to chyba trzeba ustawić w parametrach programu ) sorki już wszystkiego nie pamiętam , ale samemu porządnie ustawić subiekta to jakby zjeść worek soli bez popitki

Dodano 07-10-2008 08:26:53:

-
masz zamiar wziąć ślub ? potrzebujesz filmu z imprezy ? zapraszam na: http://www.arturpu.republika.pl

#5 sussana

sussana

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 07 październik 2008 - 09:59

No nie pocieszyłeś mnie :( Jak widzę jesteś obeznany z tematem to spytam o jeszcze jedno. Do tej pory mieliśmy kilka rzecz z danej grupy pod jednym kodem. Przykładowo kubki jednej firmy, ten sam kształt, ale inne wzory. Tylko teraz jest problem, bo różne wzory maja różne kody kreskowe. I tu moje kolejne pytanie. W subiekcie tam gdzie się wpisuje kod kreskowy jest niżej funkcja DODATKOWE KODY KRESKOWE i dodaj, usuń, popraw. Czy mogę wprowadzić tu kody tych innych przykładowych kubków o innych wzorach (wszystko w tej samej cenie) ?? Będzie to działać?? Jak tak to ile kodów mogę wbić maxymalnie pod jednym symbolem? Bo chyba jednak zostaniemy przy wersji, że SYMBOL i KOD PLU to te same cyferki, bo za dużo zmian by trzeba było robić.

#6 arturpu

arturpu

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 76 Postów:

Napisany 07 październik 2008 - 18:28

ja bym się w to nie bawił , jeżeli byś sprzedawała poprzez subiekta to ok można pod jeden kod kreskowy podpiąć kilka , ale z tego co pamiętam sprzedajesz za pomocą kasy fiskalnej , a to już inna bajka , w każdym razie przy połączeniu kasy elzab delta + subiekt jest to nie wykonalne. wyobraź sobie że w pewnym momencie kubki z serduszkami podrożały w hurtowni a te z motylkami zostały ze stara ceną , zbliżają sie walentynki i ty tez chcesz zarobić na serduszkach , a tu lipa bo kody są spięte , ja stosuje praktykę jeden kod kreskowy jedna kartoteka ,i moim zdaniem to dobra metoda.

#7 Andrew^

Andrew^

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 09 październik 2008 - 21:13

Kasiarz mi coś takiego wypisuje. Najpierw pisze, ze poszło, potem wyżej, że jest błąd - brak towaru, a jeszcze wyżej, ze coś tam jest błąd ze względu na złe mapowanie.

Siemanko :)
Jesli moge sie wtracic... z tego co pamietam taki blad wywalalo mi kiedy w kasiarzu we wlasciwosciach kasy byly zle ustawione, albo wogole nie byly ustawione jednostki miar ( w moim przypadku tylko szt.)

Teraz moje pytanie taki maly off topic :D
na subiekcie prowadze tylko faktury sprzedazy dla firm natomiast detalistow nabijam tylko na kase a zeby schodzily stany z magazynu te nabite na kase musze eksportowac sprzedaz do subiekta, ale zachialo mi sie ostatnimi czasy wlasnie tez zczytywania produktow po kodzie, czy da sie zrobic tak zeby jeden czytnik byl podpiety pod komputer i kase czyli w momencie sprzedazy detaliscie zczytuje kod i wskakuje na kase, wypisuje fakturke tez moge cyknac czytnikiem i naniesie mi kod do subiekta ?

#8 arturpu

arturpu

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 76 Postów:

Napisany 09 październik 2008 - 21:52

nie rozumiem pytania , jeden czytnik podpięty pod kasę i komputer ? rozgałęźnikiem ?

#9 Andrew^

Andrew^

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 09 październik 2008 - 22:30

no wlasnie cos takiego :)
tylko pamietam ze jak kiedys mialem w innej firmie zamiast kasy tylko komputer to nawet jesli aplikacja do fakturowania byla wylaczona to w momencie nakierowania czytnikiem na kod i zczytaniu kody windows wlaczal rozne aplikacje, tam byl chyba czytnik pod PS2 i dzialal jako klawiatura, walsnie tego chial bym uniknac.
Gdy kozystam z subiekta i zczytuje kod to tylko wskakuje on w subiekcie, gdy sprzedaje cos w detalu i zczytuje kod a subiekt w kompie jest w tle czy nie ma wlaczonego tworzenia FS zeby w tym momencie jakies glupoty nie wyskakiwaly, chodzi mi o cos takiego

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników