Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Nieme telefony - jak sprawdzić skąd dochodzą?


 • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 magiamaja

magiamaja

  Adept

 • Forumowicze
 • Pip
 • 2 Postów:
 • Płeć:Kobieta
 • Lokalizacja:Warszawa, Polska

Napisany 18 sierpień 2008 - 10:52

Witam, temat nietypowy, ale szukam rady w miejscach gdzie mogę liczyć na pomoc profesjonalistów, nawet jeśli nie jest to do końca miejsce docelowe rozwiązywania tego typu problemów. Dlatego liczę jeśli nie na bezpośrednią pomoc to chociażby na jakieś wskazówki gdzie owej pomocy mogę poszukiwać. Z góry dziękuję za zaangażowanie.

Od ponad pół roku moich rodziców prześladują nieme telefony, w różnych porach dnia, od kilku do kilkunastu razy dziennie. Czasem zdarzają się telefony w środku nocy tak więc na noce telefon jest czasem odłączany. Głuche telefony są niemalże codziennie, czasem zdarza się dłuższy (teraz w okresie wakacji) np. tygodniowy okres bez niemych telefonów.
Po odbiorze takiego telefonu - potencjalnie - osoba, która go wykonała nigdy nie odzywa się, a w tle słychać czasem różne dźwięki, płacz dziecka, głos jakiejś kobiety. Kiedy któryś z moich rodziców odezwie się natychmiastowo osoba dzwoniąca rozłącza się, natomiast gdy żaden z moich rodziców się nie odzywa "osoba" dzwoniąca rozłącza się dopiero po około pół minuty.
Mamy spisane godziny połączeń z "niemym telefonem".
Udało nam się uzyskać od operatora dwie informacje, pierwsza: w danych godzinach na nasz numer były wykonywane telefony z naszego własnego numeru, tak jakby nasz aparat dzwonił sam do siebie. Mieliśmy do przedwczoraj zamontowane dwa aparaty pod jedną linię, ale po odłączeniu jednego z nich nadal wykonywane są do nas nieme telefony.
Wygląda na to, że ktoś robi fuszerkę bo za jakiś czas od uzyskania pierwszej info od opa otrzymaliśmy wiadomość, że w tym czasie (podane przez nas godziny niemych telefonów) nie było żadnych telefonów do nas wykonywanych.
Zastanawiam się czy ktoś nie podłączył się pod naszą linię i czy nie podsłuchuje naszych rozmów. Tak czy inaczej dziwna sprawa.
Zatem czy istnieje jakakolwiek możliwość sprawdzenia za pomocą komputera z jakiego numeru/numerów są wykonywane telefony na nasz numer? Być może bez wyraźnych przesłanek, ale podejrzewam, że telefony wykonywane są do nas poprzez komputer, być może za pomocą jakiegoś programu, który blokuje numer dzwoniącego lub podszywa się pod nasz numer. Czy taka możliwość istnieje? Co w takim wypadku zrobić z tym fantem?

Z góry dziękuję za pomoc i cierpliwość przez przebicie przez te połacie tekstu ;)

#2 P_Krejza

P_Krejza

  Ekspert Media Recovery

 • Ekspert
 • PipPipPip
 • 85 Postów:

Napisany 18 sierpień 2008 - 12:58

Może to być wina aparatu, sieci lub ktoś rzeczywiście dzwoni…

Zacząłbym od zgłoszenia usterki, podłączenia aparatu z identyfikacją, zmiany numeru lub operatora, w ostateczności zgłoszenie na policję.

#3 magiamaja

magiamaja

  Adept

 • Forumowicze
 • Pip
 • 2 Postów:
 • Płeć:Kobieta
 • Lokalizacja:Warszawa, Polska

Napisany 21 sierpień 2008 - 15:19

Niestety realia inaczej wyglądają. Nie ma podobno możliwości włączenia identyfikacji numerów dzwoniących. Numeru telefonu ani operatora nie mogą zbytnio rodzice zmienić bo zostaliby obciążeni sporą karą pieniężną, umowę mają niestety na 3 lata :/ Co do policji... powiedzmy, że przeszła już ta sprawa przez jej filtr, ale nie można tknąć za bardzo tematu puki rodzice nie otrzymują gróźb.

#4 czupaMakabra

czupaMakabra

  Adept

 • Forumowicze
 • Pip
 • 17 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa, Polska

Napisany 22 sierpień 2008 - 00:54

Witam

scenariusz na film normalnie :)
ale na poważne,
1.czy to jest w bloku czy w domu? możliwe że ktoś robi se jakiś głupi dowcip i podłączył sie pod linie, gdzieś między rozdzielaczem a kablem, hm ale to mało prawdopodobne... chociaż teraz już ludziom takie głupie pomysły przychodzą do głowy :blush:
2.masz internet na tej linii? jeżeli przez dial up to można sprawdzić echo , jeśli masz router ADSL i synchronizuje się z usługodawcą to raczej linia jest czysta. Przy dial up linia telefoniczna jest zablokowana i nie moze być ustanowione połączenie, w tedy można by sprawdzić czy przychodzą jakieś impulsy ale to już raczej jest z poziomu elektroniki a nie programów więc trzeba by mieć zaawansowane testery na rj-11 . takie urządzonko powinno zapisać dokładnie wszystko o sygnale przychodzącym. ale nie mam pojęcia gdzie to zdobyć cywilnie / tego użyli by od razu policjanci gdyby były groźby odnośnie życia.
3.To że ktoś szyfruje połączenie do tego stopnia że na bilansie od operatora nie jest ono zamieszczone to aż strach pomyśleć - taką aparaturą dysponują chyba tylko agencje wywiadu :)
4.Gdyby był to dowcip był by zapis że dzwonił "numer prywatny", czyli zwykła blokada a tak to to jest naprawdę dziwne że nic nie ma 8|

Radze udać się do prywatnych detektywów, jeżeli sprawa jest tak poważna, oni powinni mieć sprzęt ...

czekam na dalsze informacje od Ciebie co się tam dzieje! pozdrawiam :?;)
0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników