Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Naprawianie odzyskanych plików graficznych

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Micah1

Micah1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 14 sierpień 2008 - 17:35

:? Jakiś czas temu zgrałem sobie zdjęcia z aparatu na komputer. Skasowałem je z aparatu . Jakiś czas potem skasowałem je sobie również z dysku. Niektóre z nich udało mi się odzyskać, zarówno z dysku, jak i z aparatu. Wśród odzyskanych zdjęć znalazły się również takie, które na podglądzie nie ładują się, za to pojawia się napis informujący, że "Podgląd niedostępny" albo "Rysowanie nie powiodło się". Pliki te nie mają również załadowanych miniatur. Niektóre z nich nie posiadają pierwotnego rozmiaru, ale posiadają najwyżej kilkaset KB bądź ich rozmiar wykracza ponad 1 MB. Znowu rozmiar niektórych zbliżony jest do tego przed usunięciem.

Problem jest o tyle poważny, że jedne z ważniejszych dla mnie grup zdjęć powstawały codziennie przez kilka dni. Najpierw robiłem zdjęcia, a potem pod koniec dnia zgrywałem je na komputer a z aparatu usuwałem funkcją "Formatuj kartę" w menu aparatu. I tak codziennie przez kilka dni.

W związku z tym chciałbym prosić Was o pomoc i poradę w tej kwestii. Doradźcie mi, w jaki sposób bądź jakimi programami (bądź zarazem jedno i drugie) mógłbym naprawić wyżej wymienione pliki. Chciałbym również prosaić Was o poradę, jakmi jeszcze sposobami bądź programami mogę odzyskać te pliki (z dysku bądź z aparatu). Z góry dziękuję.

P.S.: Wśród tych zdjęć był jeden plik *.mov

Model aparatu cyfrowego : Nikon Coolpix
Używane programy do odzyskiwania danych (nie w kolejności chronologicznej) : PC Inspector File Recovery, PC Inspector Smart Recovery, Recuva, Zero Assumption Recovery, Digital PhotoRescue Pro, Search And Recover, Smart Flash recovery, Digital Image Recovery (odzyskane pliki straciły się po deinstalacji), UnDelete Plus, DMDE (nie mogłem zapisać odzyskanych plików na dysku ze względu na ogranczoną licencję), F-Recovery for SmartMedia (nie mogłem zapisać odzyskanych plików na dysku ze względu na ograniczoną licencję)

#2 Nirvanowiec

Nirvanowiec

Specjalista odzyskiwania danych hddrecovery.pl

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 791 Postów:

Napisany 14 sierpień 2008 - 18:23

Może zacznijmy od tego dlaczego zaistniała konieczność odzysku danych?
Czyli czemu musiałeś stosować program do odzysku danych?

#3 Micah1

Micah1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 14 sierpień 2008 - 19:39

Zapomniałem napisać, że zdjęcia przez pomyłkę skasowałem z dysku , nie zgrywając ich wcześniej na płytę.

#4 okzo_okzo

okzo_okzo

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 952 Postów:

Napisany 14 sierpień 2008 - 21:01

DMDE (nie mogłem zapisać odzyskanych plików na dysku ze względu na ogranczoną licencję)

Odzysk danych z DMDE
1 krok otwieramy w DMDE katalog w którym są pliki, które chcemy odzyskać (jedyne ograniczenie free to ze nie odzyskamy folderamy chociaż spokojnie odzyskamy wszystkie pliki z konkretnego foldera).
Załączony plik  1.jpg   99,66K   409 Ilość pobrań
2 krok zaznaczamy ikonka foldera jest na samym wierzchu.
Załączony plik  2.jpg   93,85K   309 Ilość pobrań
3 i podajemy komenda "recovery" poprzez kombinacja klawiszów CTRL+U, pojawi się okno "recovery to file/folder" tu odrazu klikamy next
Załączony plik  3.jpg   97,41K   239 Ilość pobrań
4 pojawi się okno wyboru katalogu, do ktorego chcemy zgrać odzyskane pliki (musimy stworzyć przed wyborem, bo program nie da tego zrobić w locie)
Załączony plik  4.jpg   92,59K   197 Ilość pobrań
5.po tym jak już wybierzemy folder dla zgrania klikamy next, i mamy wszystkie pliki co były w folderu do odzyskania odzyskane i nagrane do wybranego foldera.
Załączony plik  5.jpg   328,32K   184 Ilość pobrań

#5 Micah1

Micah1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 15 sierpień 2008 - 15:57

NIe mogłem przywrócić plików z niektórych folderów w DMDE, bo nie można było do nich wejść, a ikony większości folderów miały czerwony krzyżyk. Poprzednim razem (przed zamiesczeniem tego wątku na forum) po skanowaniu pamięci aparatu, z niemożności zapisania większości odzyskanych plików, zapisałem wyszukane sektory jako obraz w formacie *.ima (taki format był ustawiony domyślnie). Plik obrazu nadal mam na dysku. Co mam teraz robić ?

Edit :

Mówiąc, że nie mogłem wejść do niektórych folderów odzyskanych w DMDE, chodzi mi o to, że nie mogłem wejść do nich po skanowaniu programem DMDE, które wykonałem po przeczytaniu postu okzo okzo. Okzo, radziłeś mi, żebym wszedł do odzyskanego folderu, tyle, żebym nie klikał żadnego konkretnego pliku, tylko od razu wybrał opcję "Recovery". Niestety, tak jak już wcześniej mówiłem, do folderów z plikami, na których mi zależało, w ogóle nie mogłem wejść. Foldery, któe mogłem otworzyć, zawierały zdjęcia, które niedawno zgrałem na płytę i skasowałem z aparatu. Za to pliki, które straciłem bez uprzedniego zgrania na płytę, znajdowały się w bodajże 3 folderach, do których nie mogłem w ogóle wejść. Jeszcze raz ponawiam prośbę o wskazanie mi wyjścia z tej sytuacjio bądź innego sposobu odzyskania tych plików.

#6 bleytendo

bleytendo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 31 grudzień 2008 - 18:39

Witam. Dzieki wszystkim za pokazanie wskazówek działania w przypadku próby odzyskania danych. Jesteście wielcy :) Ja na swoim dysku mialęm bardzo ważne materiały które potrzebowałem z dnia na dzień więc jakiekolwiek zanoszenie do serwisu nie było sensem, zrobiłem wszystko tak jak opisane wyżej i dane odzyskane!! Wielkie dzięki :)

#7 Micah1

Micah1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 03 maj 2009 - 11:04

To dobrze, że ten temat pomógł komukolwiek, bo mnie ten DMDE niezbyt pomógł w moim problemie.

#8 krzysieek121

krzysieek121

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 15 luty 2010 - 09:28

witam, Mam problem!! porbowalem odzyskac plik jak wyzej ale nie moge go znalezc. jak mam to zrobic to byl plik tekstowy w moich dokumentach bardzo wazny i nie wiem co mam robic!!! pomocy!!!!!!!!

#9 migol21

migol21

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 31 Postów:

Napisany 25 luty 2010 - 18:47

SCAN NTFS
w DMDE
PhotoRec
PC Inspector File recowery

Ten post był edytowany przez Alutka dnia: 25 luty 2010 - 19:53