Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 1 Głosów

INSTRUKCJA postępowania jeśli nie masz dzwięku XP

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
No replies to this topic

#1 haosen

haosen

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 06 sierpień 2008 - 21:32

Error code : 88780078 brak dzwiewku

Instrukcja do rozwiązania problemu z dzwiękiem:
Mamy komputer/laptop po formacie i nie mamy dźwięku 8| . Najpierw instalujemy sterowniki do urządzenia PCI Device w tym celu zaopatrzmy w łatke naszego windowsa XP LINK
Po zainstalowaniu łatki musimy poszukać w necie lub włożyć płytę ze sterownikami do naszej karty dźwiękowej(linku nie podają musicie sami sobie znajść). Ja z brakiem dźwięku spotkałem tylko w laptopach z wbudowaną kartą dźwiękową Realtek,ale moje rozwiązanie powinno też pasować do innych laptopów i kompów stacjonarnych z innymi kartami dźwiękowymi :) . Jak już znajdziecie sterowniki audio to NIE INSTALUJCIE ICH! Najpierw wejdzcie w: START->Ustawienia->Panel sterowania->System-> następnie zakładka Sprzęt i wybieracie Menadżer urządzeń
Znajdźcie nieznane urządzenie PCI Device (takie przy którym jest duży żółty pytajnik) i aktualizujecie sterownik klikając PPM (Prawym Przyciskiem Myszy) i wybierasz z listy Aktualizuj sterownik... Pojawi się kreator aktualizacji sprzętu. Na pytanie kreatora Czy system Windows może połączyć się z witryną Windows update, aby wyszukać oprogramowanie? wybierasz trzecią pozycje Nie, nie tym razem na następne pytanie Co chcesz aby zrobił kreator? wybierasz Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji(zaawansowane). Potem zaznaczasz pozycje Przeszukaj nośniki wymienne oraz [Uwzględnij tę lokalizacje przy wyszukiwaniu[/b] i klikasz Przeglądaj i szukasz na swoim dysku sterowników do twojej karty dźwiękowej w przypadku relateka zaznaczasz folder WDM do wyszukiwania. Po zainstalowaniu sterownika powinno wyszukać urządzenie UUA Bus Audio driver (nie pamiętam dokładnie, ale coś w tym stylu :P ) i wtedy znajdzie kartę dźwiękowa Nieznane urządzenie Audio. Instalujesz
sterowniki z płyty czy te ściągnięte z internetu, uruchamiasz komputer na nowo i masz dźwięk :D

Mam nadzieję że pomogłem
Pozdrawiam haosen
gg - *********

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników