Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

odinstalowanie windows xp

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 odinstalowywanie windowsxp

odinstalowywanie windowsxp

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 22 lipiec 2008 - 07:37

Mam pewien problem. Chcialabym odinstalować windows xp tylko że nie mogę tego zrobić przez Panel sterowania, zmień/usuń program poniewaz go tam nie ma. Nie ma go również w Program Files. Jak moge go usunac inaczej? Czy są jeszcze inne metody usuwania windowsa xp?

#2 extrater

extrater

coś umarło...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2576 Postów:

Napisany 22 lipiec 2008 - 07:46

Czy dobrze zrozumiałem, chcesz na nowo zainstalować Windows, bez kasowania zawartości dysku?

Bo systemu się nie odinstalowuje. Kasuje się go i instaluje nowy. Bez systemu operacyjnego komputer nie jest w stanie wykonywać żadnej pożytecznej pracy.
Działa!

#3 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28280 Postów:

Napisany 22 lipiec 2008 - 07:48

Nie możesz usunąć systemu z poziomu systemu. Jak to sobie wyobrażasz? Sam siebie ma usunąć?
Zresztą systemu sie jako tako nie odinstalowuje, tylko można go zastąpić innym systemem, lub sformatować dysk na której ten system jest.
Ale do tego i tak trzeba załadować osobny system (Windows PE - inaczej zwany instalatorem) lub inny system zewnętrzny uruchamiany z innego dysku
Sony Vaio VGN-NW21SF

#4 odinstalowywanie windowsxp

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 22 lipiec 2008 - 08:12

Tak, chcialabym go skasować i zainstalować ponownie. Ponieważ mam wirusy które spowalniają mi komputer a nie moge się ich pozbyć.

#5 extrater

extrater

coś umarło...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2576 Postów:

Napisany 22 lipiec 2008 - 08:15

Skoro jednak chcesz usunąć Windiows i zainstalować go na nowo, to najpierw zastanów się nad ocaleniem danych z dysku.

Jeśli masz dwie partycje, wszystkie potrzebne dane przerzuć na drugą.
Jeśli nie masz dwóch partycji, wypal na płytce.

Przeszukaj dysk dobrze aby nic nie stracić. Zdjęcia, filmy, muzyka, dokumenty.

Jeśli nie masz jak ocalić tych danych, możesz zainstalować system bez formatowania partycji C, ale nie jest to zalecane przez Microsoft.

Do instalacji musisz mieć płytę instalacyjną systemu, komplet sterowników (płyta główna, grafika, jeśli masz WiFi to także do niej).

Aby rozpocząć instalację w czasie uruchamiania naciśnij F8 lub F11 lub F12 (zależy od modelu). Pojawi się menu wyboru z czego komputer ma się uruchomić. Włóż płytę Windows do napędu, a w menu wybierz ten napęd.

Gdy instalator poprosi o naciśnięcie jakiegoś klawisza naciśnij np. spację.

Dalej wg. wskazówek programu.

Jednak zanim się za to zabierzesz zastanów się, czy dasz radę. Bardzo łatwo jest stracić cenne dane. Może poproś kogoś, kto się zna lepiej.
Działa!

#6 odinstalowywanie windowsxp

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 22 lipiec 2008 - 08:28

Bardzo dziekuje za podpowiedz. Na komputerze nie mam dużo do stracenia a wszystko istotne już zgrałam.

#7 extrater

extrater

coś umarło...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2576 Postów:

Napisany 22 lipiec 2008 - 08:50

Jeśli jesteś pewna, że nic nie stracisz, to w instalatorze, w pewnym momencie będziesz miała możliwość sformatowania partycji. Przenieś zaznaczenie z "Pozostaw system w stanie nienaruszonym" na "Formatuj NTFS (szybkie)", co całkowicie wyczyści pierwszą partycję i wybije znajdujące się na niej wirusy.

Po zainstalowaniu systemu i sterowniki zaopatrz się w program antywirusowy np. Avira. Dopiero wtedy możesz zaglądać na inne partycje, pendrive-y i nagrywane przez Ciebie płyty CD, bo mogą tam siedzieć różne złośliwce.
Działa!

#8 kraverka

kraverka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 29 październik 2008 - 12:15

mam podobny problem... :(
mam laptopa i bardzo wolno mi dziala, prawdobodobnie mam jakies bledy albo wirusy i ogolny balagan.
nie mam na dysku juz nic waznego wiec spokojnie moge sformatowac caly dysk twardy ale nie wiem jak...
czy mozecie mi jakos pomoc??
chce zrobic pelny format i utworzyc standardowo 2 partycje. potrzebuje instrukcji krok po kroku.
jak probowalam zrobic to za pomoca cd instalacyjnego windows instalowal sie jako nakladka na to co juz mam...
pomocy

#9 animek3

animek3

Co Ja tutaj robię?

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3851 Postów:

Napisany 29 październik 2008 - 15:03

http://www.pcwiedza....windows_xp.html

Robert
userbar.gif

Lenovo U550 - Windows 8