Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Czy długośc kabla RJ11 ma wpływ na szybkość internetu ??

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 ad4musek

ad4musek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 08 lipiec 2008 - 19:36

Witam. Posiadam router Zyxel P-2602H-D1A 3.40 i internet 15mb i problem polega na tym iż mój router wykrywa tylko 7918 kbps czyli mniej niż połowę .Oto odpowiedź jaką otrzymałem od mojego ISP "Make sure the DSL modem is connected directly to the IS/RA point.
This is the point where the KPN maincable is entering your house. This is usually located in the metercupboard or in the livingroom.

The cablelenght from the IS/RA point to your DSL modem should not exeed 1 meter. You will probably see the connectionspeed go up this way." czyli piszą żebym sprawdził czy przewód jest podłączony do głównego gniazda i że długość przewodu nie powinna przekraczać 1 metra .Modem jest podłączony do głównego gniazda ale długość przewodu to 10 ~15 metrów .Spróbuję podłączyć tak jak piszą i jeżeli okazało by się ze jest lepiej to czy są jakieś wzmacniacze czy coś w tym rodzaju i może jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć jak ma się długość przewodu do szybkości ??

Podłączyłem router 1 metrowym przewodem i nic się nie zmieniło

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28280 Postów:

Napisany 08 lipiec 2008 - 19:57

Kabel tak krotki jak 10-15 metrów nie ma żadnego wpływu na przepływ informacji. Nieekranowana skrętka może mieć długość do 100 m. Wiec 15 m to mała cześć tego co możesz wydobyć ze skrętki nie ma żadnego wpływu na szybkość transmisji
Sony Vaio VGN-NW21SF

#3 ad4musek

ad4musek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 08 lipiec 2008 - 20:26

Tak więc wina najprawdopodobniej leży po stronie dostawcy ,niezgodność ustawień raczej odpada ponieważ router sam sobie wszystko konfiguruje i z tego co widzę jest ustawione na ADSL2PLUS . Używam płaskiego czterożyłowego przewodu i nie wiem czy on też zalicza się do skrętki ?? Tak czy inaczej pry 1 metrowym przewodzie prędkość się nie zmieniła czyli Panowie z Green ISP coś mi tu kłamią

#4 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28280 Postów:

Napisany 08 lipiec 2008 - 20:30

zaraz, zaraz. Jakiego 4 żyłowego przewodu? Skrętka to 8 żyłowy kabel zakończony wtyczkami RJ45
Sony Vaio VGN-NW21SF

#5 ad4musek

ad4musek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 08 lipiec 2008 - 20:40

Kolego nie wiem czy zauważyłeś ale pytanie dotyczyło przewodu RJ11 czyli 4 żyłowego tzw telefonicznego

#6 KasztanPL

KasztanPL

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 142 Postów:

Napisany 29 lipiec 2008 - 20:44

Trochę informacji o budowie sieci by się przydało ;P. Mamy do dyspozycji 100m. 95m może mieć max kabel który łączy gniazdko w twoim domu z główną linią. 4m kabel od gniazdka do routera. 1m od routera do komputera. Kabel od routera nie może przekraczać 5m-długość kabla od gniazdka do routera. Inaczej można zaobserwować pogorszenie transmisji danych.

#7 hatanek

hatanek

ostatnio smutniejszy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3339 Postów:

Napisany 29 lipiec 2008 - 22:58

yyyyy a to ciekawe. szczegolnie fragment ze od routera do komputera nie wiecej niz 1m. szczegolnie, ze zazwyczaj w sieciach jak sie ciagnie kable to jest jeden router, potem switch i nie nalezy przekroczyc 95 metrow do gniazdka. nastepnie patch cord 1m. ciekawe tez jest 5 metrow od gniazdka do routera, to jak to zrobic ze 1m od kompa do routera ???? panie skup sie na logice wypowiedzi i dowiedz czegos o siechach LAN.

Dodano 29-07-2008 23:58:31:

yyyyy a to ciekawe. szczegolnie fragment ze od routera do komputera nie wiecej niz 1m. szczegolnie, ze zazwyczaj w sieciach jak sie ciagnie kable to jest jeden router, potem switch i nie nalezy przekroczyc 95 metrow do gniazdka. nastepnie patch cord 1m. ciekawe tez jest 5 metrow od gniazdka do routera, to jak to zrobic ze 1m od kompa do routera ???? panie skup sie na logice wypowiedzi i dowiedz czegos o siechach LAN.
www.google.pl LUDZIE TO NIE BOLI POMYSLEC I WPISAC PROBLEM, SERIO MOWIE w sensie pisze...
Nie będę pisać "krok po kroku", komputer wymaga czasem pomyślenia, jeśli używasz go od ponad roku a jedyne co potrafisz zrobić na nim to włączyć film, empetrójke i zalogować się na naszą klasę to oddaj go biednym, są ludzie, którzy wykorzystają go lepiej. Nie lubię dzieci neostrady, nie lubię jak na końcu zdania oznamiającego stawiasz "????", nie znoszę jak odpowiedź na Twoje pytanie, dokładnie tak jak je zadałeś, wpisana w google, daje odpowiedz w pierwszym linku. Nie odpowiem na pytanie jeśli nie jesteś w stanie określić czego chcesz i jaki posiadasz sprzęt. Nie ośmieszaj się swoją sygnaturka i wypisywaniem w niej wszystkiego [ z błędami w języku angielskim i polskim ], co posiadasz w pokoju czy domu, nas to naprawdę nie obchodzi, że masz 2 laptopy z celeronem, wieże daewoo i telewizor marki Zyzol. Jeśli musisz, wpisz tam sprzęt warty tego.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników