Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

jak podłączyć głośniczki do laptopa

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 zolton12

zolton12

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 04 czerwiec 2008 - 22:34

Witam. Mam pewien problem z podłączeniem tego (realtek hd audio alc888s zintegrowana i creative inspire T7900 7.1) w taki sposób aby wszystko grało tak jak powinno. Czy jest jakaś odpowiednia przejściówka lub inne urządzenie przez które należy to podłączyć?? Pomóżcie

#2 hincos

hincos

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 28 grudzień 2008 - 00:23

Jakiego masz laptopa? U mnie w Aristo i475 ten zestaw głośników działa jak należy. Aby poprawnie go zainstalować otwórz panel kontrolny Realtek HD Audio (instaluje się razem ze sterownikiem audio), wybierz zakładkę "Wejście/Wyjście audio" i z rozwijanej listy "8CH Głośnik". Teraz podłącz głośniki wg schematu: przód - gniazdo słuchawek, boki - gniazdo wyjścia liniowego, tył - gniazdo wejścia liniowego, centralny/subwoofer - gniazdo mikrofonu. Na schemacie graficznym w lewej części panelu możesz sobie sprawdzić czy wszystko gra klikając po kolei na każdy głośnik (jeśli coś jest nie tak, to odpowiednio zamień wtyczki).
Jeśli chodzi o zestaw głośników, to mój kabel dostarczony z zestawem miał 3 wtyczki jack z jednej strony i 4 z drugiej - w takim wypadku głośniki boczne są zintegrowane z tylnymi (co defacto daje Ci zestaw 5.1). Jeśli chcesz, żeby działały niezależnie, to trzeba zmienić kabel.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników