Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

jak znalezc strony na ktorych sie bywalo

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 fufajter2

fufajter2

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 marzec 2008 - 18:28

mam nadzieje ze w dobrym rozdziale zakladam ten watek, ale mysle ze sie nadaje ;)

mam takie pytanie: jakie sa sposoby zeby zobaczyc jakie strony sie odwiedzalo w ostatnich dniach? bo mialem taka sytuacje ze usunalem historie, a pewna osoba i tak potrafila zobaczyc na jakich stronach dokladnie bywalem niedawno. chyba tez byl to inny sposob niz temporary internet files.

prosze o dokladne instrukcje jak to zrobic, dziekuje z gory :)

#2 okmmko

okmmko

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 09 marzec 2008 - 04:39

mam nadzieje ze w dobrym rozdziale zakladam ten watek, ale mysle ze sie nadaje ;)

mam takie pytanie: jakie sa sposoby zeby zobaczyc jakie strony sie odwiedzalo w ostatnich dniach? bo mialem taka sytuacje ze usunalem historie, a pewna osoba i tak potrafila zobaczyc na jakich stronach dokladnie bywalem niedawno. chyba tez byl to inny sposob niz temporary internet files.

prosze o dokladne instrukcje jak to zrobic, dziekuje z gory :)

mozna sprawdzic jakims programem do odzyskiwania danych co zostalo usuniete i tam beda pokazane wszystkie strony gdzie byles ostatnio.

#3 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2663 Postów:

Napisany 09 marzec 2008 - 08:21

Jeśli nie usunąłeć cookies to po nich można się w sporej części zorientować o odwiedzanych stronach. Jeśli pracujesz w sieci ro osoba majaca dostęp do routera jest w stanie śledzić ruch wychodzący łącznie z identyfikacją stron, na których byłeś. Tak samo sprawa ma się jeśli używasz proxy, admin proxy też widzi gdzie chodzisz.

#4 P_Krejza

P_Krejza

Ekspert Media Recovery

• Ekspert
  • PipPipPip
  • 85 Postów:

Napisany 10 marzec 2008 - 10:36

Cóż mi pozostaje dodać po wcześniejszych wypowiedziach? ;) Moi przedmówcy mają rację.
Nasuwa mi się jeszcze jeden sposób poza wymienionymi wyżej: można popróbować odzyskać cache za pomocą R-Studio.

#5 Adam_D

Adam_D

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 17 kwiecień 2008 - 15:32

poszukaj jeszcze w folderach tymczasowych przeglądarki – czasem tam można „coś wyłowić”

#6 marek pulkownik

marek pulkownik

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 24 lipiec 2008 - 17:13

OK, cookies, temp, historia, gdzie jeszcze są przechowywane dane na temat odwiedzonych witryn.

#7 P_Krejza

P_Krejza

Ekspert Media Recovery

• Ekspert
  • PipPipPip
  • 85 Postów:

Napisany 29 lipiec 2008 - 14:12

Poza miejscami wymienionymi przez marek pulkownik informacje dotyczące wyświetlanych stron internetowych można odnaleźć jeszcze w innych miejscach np. w profilu użytkownika. Reszty nie będę wymieniał żeby nie utrudniać sobie pracy ;)

#8 bartek-525

bartek-525

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 01 sierpień 2008 - 22:29

Wiem, że IE ma plik index.dat (...\Temporary Internet Files\Content.IE5\, trzeba wpisać z klawiatury, bo folderu nie widać) i być może udało się komuś odzyskać informacje przy jego pomocy. Nie wiem, co usunąłeś, jeżeli tylko wpisy historii, to zostaje sporo innych danych, w tym wpisy w rejestrze systemu (nie sprawdzałem w najnowszej wersji IE). Co do pliku index.dat, to jest on często wykorzystywany do śledzenia aktywności i nie wiem na ile jest on czyszczony przy użyciu funkcji wbudowanych w IE.
Oczywiście żeby się w pełni pozbyć danych, trzeba je nadpisać, inaczej wspomniane już R-Studio może dużo odzyskać.

PS. Internet Explorer zostawia szczególnie dużo śladów, w porównaniu z innymi przeglądarkami.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników