Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jak słuchać dźwięku z TV w głośnikach kina domowego?

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Bazi132

Bazi132

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 27 styczeń 2008 - 09:48

Mam problem chciałbym aby w głośnikach kina domowego słychać było dźwięk z TV.
Mam kino domowe SAMSUNG HT-P10 Telewizor plazmę LE27T5 oprócz tego mam jeszcze Cyfrowy Polsat.
Jak to można połączyć jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedź
Z góry dziękuję :rolleyes:

#2 dominik393

dominik393

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 87 Postów:

Napisany 04 luty 2008 - 20:41

Eurozłącze wpinasz do dekodera i do wzmacniacza. I jeśli chcesz mieć dzwiek przez glosniki przestawiasz w wzmacniaczu na tv/dbs (nie wiem czy to ustawienie wszedzie tak sie nazywa u mnie tak jest)

Pozdro
" Ten kto pyta jest idiotą tylko przez 5 minut, kto nie pyta jest idiotą przez całe życie"

Core 2 Duo E4600 ~ 2,70GHz | Arctic Cooling Freezer 7 Pro| Gigabyte GA-P35-DS4 | WD 320 GB | Patriot 2GB DDR2 | Geforce 8800 GT Zodac 256/512 | Nec AD 791S | BeQuiet 450W | Sharkoon Rebel 9 Value Black

#3 tommy

tommy

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 17:26

Witam
posiadam zestaw kina domowego Samsung HT-TX35 i nie udaje mi się połączyć go z TV Philipsa 32cale LCD.
próbowałem na wszystkie sposoby nawet z przejściówkami i nadal nic :/ a w sklepach ze sprzętem za każdym razem mówią co innego. Czy ktoś z Was wie jak mam to podłączyć żeby dźwięk z TV leciał przez głośniki??

#4 duszek70

duszek70

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 19:26

Nie znam podawanych przez was modeli, ale ja mam to podłączone tak:

DVD -> amplituner kabelkiem HDMI
amplituner -> TV również kabelkiem HDMI
dekoder sat. -> TV kabel euro-euro (najlepiej pełnym)
dekoder sat. -> amplituner kabelkami audio tzw. czincze

Oczywiście nie mam dźwięku DD 5,1, czy Dolby Sourand, bo żeby taki dźwięk był musi go nadawać dana stacja TV, a do tego nasz odbiornik musi mieć odpowiednie wejścia.

Jak chcę mieć TV przez kino to uruchamiam w amplitunerze odpowiednie wejście, pod które podłączony jest dekoder sat. i wszystko gra.
Tak samo i u was. Popatrzeć jakimi dysponujecie wyjściami i wejściami i tak podłączyć.

Pozdrawiam!

#5 Organ18

Organ18

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 luty 2011 - 18:24

Cześć wam jestem totalnie zielony z telewizorów, chodzi mi o dźwięk z tv aby był na głośnikach z kina , mam ten kabel żółty+biały+czerwony ale podłączałem na różne sposoby i mi nie działa chyba że ja coś źle podłanczam , mam 2 zdjęcia Kina Domowego i TV mam w Tv takie wejścia : Video + Mono L + Audio R , 2 wejścia euro , Y+Pb+Pr , audio L + R . Natomiast w kinie domowoym mam : Audio In Aux 1 L+R i Aux 2 L+R , Autput L + R + Viedo+SW+ Coaxial + S-video , Comoponent viedo Aut Pr+Pb+Y . Czy może mi ktoś powiedzieć jak mogę ten Tv podłączyć z kinem i zapomocą jakiego kabla by słyszeć dźwięk z TV w głośnikach Kina . Z góry dziękuje za pomoc

#6 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 09 luty 2011 - 11:09

Te 3 kable, o których mówisz służą do podłączenia obrazu, nie dźwięku. Jeżeli chodzi o dźwięk to wystarczą dwa kable RCA - popularnie nazwane czincze. Z jednej strony podpinasz je pod pod TV (lewy i prawy kanał, odpowiednio audio L i audio R) ważne, aby była to sekcja wychodząca, czyli audio OUT, natomiast w kinie podpinasz się pod sekcje wchodzącą, czyli audio IN, odpowiednio pod lewy i prawy kanał.
Później tylko ustawiasz w kinie źródło dźwięku na np. aux 1 lub aux2 i cieszysz się dźwiękiem z TV :)
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#7 golab131

golab131

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 13 maj 2012 - 20:54

Witam na forum. Panowie mam problem aby podłączyć tv z kinem domowym w taki sposób aby słuchać programów telewizyjnych w głośnikach kina. Proszę o pomoc - poniżej info na temat wejść w posiadanych sprzętach, jeżeli bezpośrednia symbioza TV - kino domowe będzie wg Was nie do zrobienia.

TV PHILIPS
Dodaj obrazek

KINO DOMOWE LG
Dodaj obrazek

CYFROWY POLSAT
Dodaj obrazek

XBOX
Dodaj obrazek

Z góry dzięki za podpowiedzi.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników