Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 1 Głosów

Krav Maga - co sadzicie o tym stylu???

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Wojtker

Wojtker

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 09 styczeń 2008 - 20:22

Krav Maga to sztuka walki ktora czesto przydaje sie w realnych sytuacjach zagrozenia zdrowia badz zycia. Jestem ciekawy ile osob zna ten styl, ilu was to trenuje oraz co wogle sadzicie na temat Krav Magi. Czekam z niecierpliwoscia na wasze opinie. Pozdrawiam ;)

#2 Daniopeel

Daniopeel

Rossoneri FTW!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2744 Postów:

Napisany 09 styczeń 2008 - 22:28

chodzilem na kurs krav magi przez pare miesiecy. nie jest to sztuka walki nastawiona na ofensywe, lecz na sytuacje, w ktorych musimy sie bronic. na prawde fajna rzecz, ale na tym kursie dostalem niezly wycisk ;]
Dodaj obrazek

#3 wncvirus

wncvirus

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 904 Postów:

Napisany 09 styczeń 2008 - 22:41

Mój qumepl to ćwiczy ze 9 lat to.Jak go widziałem raz w akcji to ze strachu umarłem.

#4 Wojtker

Wojtker

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 10 styczeń 2008 - 16:46

chodzilem na kurs krav magi przez pare miesiecy. nie jest to sztuka walki nastawiona na ofensywe, lecz na sytuacje, w ktorych musimy sie bronic. na prawde fajna rzecz, ale na tym kursie dostalem niezly wycisk ;]

hmmm a gdzie i u kogo trenowales?? Ja to trenuje w niezrzeszonej sekcji amatorsko. Mielismy kilka filmikow na youtubie z naszych treningow ale Tomasz A. zakazal nam ich wystawiania..... ($$$$) :< czasami mam wrazenie ze i w Krav Madze chodzi niektorym juz tylko zeby jak najwiecej zarobic (stworzyla sie juz pewnego rodzaju komercja zachecajaca zeby jak najwiecej osob zaczelo to trenowac - im wiecej to niektorym na reke). Szkoda tez ze porobily sie odlamy takie jak IKMF, EKMF i IKMA a przeciez to jedno i to samo tylko ze powstaly miedzy nimi pewnego rodzaju bariery ktore przydalo by sie przelamac i polaczyc te 3 federacje w jedna prawdziwa KM :)

#5 Michael29

Michael29

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 11 styczeń 2008 - 13:20

Krav Maga to sztuka walki ktora czesto przydaje sie w realnych sytuacjach zagrozenia zdrowia badz zycia. Jestem ciekawy ile osob zna ten styl, ilu was to trenuje oraz co wogle sadzicie na temat Krav Magi. Czekam z niecierpliwoscia na wasze opinie. Pozdrawiam ;)

Hej. Ja trenuje Krav-Mage od 4 lat. Tak jak wszystkie sztuki walki ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to ze trening jest przekrojowy(troche stójki i troche parteru) wiec nie jest nudno. Minusem jest to ze skupiajac sie na wielu aspektach nigdy nie nauczysz sie np. tak kopac jak karateka czy uderzac jak bokser. Za to wszystkiego po trochu. Mimo to polecam

#6 LittleDragon

LittleDragon

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 11 styczeń 2008 - 14:58

No Hi Wszystkim.Na początku może małe sprostowanie Wojtker Krav Maga to Nie Sztuka Walki, tylko System ;) niby mała różnica w nazwie a jak wiele znaczy.To tak na marginesie.
Do czynienia z Krav Maga mam od 5 lat, dopiero teraz zacząłem treningi w sekcji, wcześniej było to amatorsko, ale mniejsza z tym.

Szkoda tez ze porobily sie odlamy takie jak IKMF, EKMF i IKMA a przeciez to jedno i to samo tylko ze powstaly miedzy nimi pewnego rodzaju bariery ktore przydalo by sie przelamac i polaczyc te 3 federacje w jedna prawdziwa KM

To bardzo dobre podejście, ale niestety nie da się tak żeby na jednym statku rządziło 4 kapitanów, statek daleko nie zapłynie. Szkopuł jest w tym, że wszystkie te Federacje Krav Maga wywodzą się z jednego korzenia. Zostały tylko zmodernizowane poprzez zmiany w technikach, bądź dodanie swoich.Niech już se będą te Odłamy, ale po co zaraz obrzucać się błotem i mówic ,że ta federacja jest beeeeeeee a ta mniam mniam :lol: :lol: zaostrzają się tylko w ten sposób antagonizmy między ludźmi którzy, ćwiczą.

. Minusem jest to ze skupiajac sie na wielu aspektach nigdy nie nauczysz sie np. tak kopac jak karateka czy uderzac jak bokser.

---Michael29trenując już tyle czasu Krav Maga, Orientujesz się doskonale zapewne, że ten system bazuje na prostocie, na naturalnych odruchach człowieka, więc jest tak łatwo przyswajalny, poprzez osoby które nigdy nie maiły wcześniej do czynienia, ze Sztukami Walki. Jeśli jest dobry instr. potrafiący przekazać wiedzę to po takim czasie można, nabyć sprawność w kopaniu czy uderzaniu pięściami, na pewno nie zostaniesz Karateką ani Bokserem, lecz zauważ że w walce realnej, na ulic np. mało kto walczy czysto technicznie jak na treningu, po prostu sytuacja czasem jak i przeciwnik zmusza, do prostoty. Zawsze powtarzam(...)Patrz na korzeń a nie na kwiat. Kwiat zwiędnie, a korzeń będzie trwał nadal(...) tak więc, ukwiecanie technik mija się z celem, to jest dobre na pokazy.Tak więc nie Przejmuj się że nie Dorównasz w kopnięciach karatece, czy w ciosach bokserowi, najważniejsze Abyś umiał wyjść cało z zagrożenia. Pozdrawiam

#7 Wojtker

Wojtker

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 11 styczeń 2008 - 18:30

Podoba mi sie wypowiedz LittleDragona jak sie trafi dobry trener to jest wrecz wspaniale ;) i uczysz sie nie tylko technik ale i ksztaltujesz swoje ruchy oraz ksztaltujesz umysl. Czesto wszyscy zapominaja o tym ze ten "system" jest po to zeby chronic zdrowie badz zycie a niektorzy po prostu naucza sie paru technik i chodza po ulicy myslac ze sa mistrzami i po prostu szukaja zaczepki (ej cwaniaki nalezy pamietac ze nie uczycie sie tego dla jakis swoich prywatnych porachunkow czy po to zeby komus mache obic. Zawsze sie trafi jakis wiekszy kozak od was i co wtedy?? ) Jednym slowem nie jest to system dla tych co lubia rozruby. Wyladowujcie swoja zlosc na treninhach a nie na slabszych. Cytujac mojego duchowego mentora :) : "Nie sztuka jest wygrac walke uzywajac sily fizycznej ale wieksza sztuka jest wykrac wlke bez uzywania sily. Sila fizyczna mozemy zdzialac duzo ale sila umyslu mozemy zdzialac wiecej."
Pozdrawiam ;)

#8 LittleDragon

LittleDragon

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 11 styczeń 2008 - 19:16

Wojtker Masz dużo racji w tym co piszesz

Czesto wszyscy zapominaja o tym ze ten "system" jest po to zeby chronic zdrowie badz zycie a niektorzy po prostu naucza sie paru technik i chodza po ulicy myslac ze sa mistrzami i po prostu szukaja zaczepki

. Pozerstwo jest plagą kazdej Sztuki Walki, Czy Systemu. Takie"plewy" szybko się odsiewają od wartościowego ziarna.po prostu sami się wykruszą z grupy. Tak po paru technikach uznają, że są "mistrzami" ale życie szybko to weryfikuje :lol: :lol: Pozdro.

#9 Wojtker

Wojtker

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 11 styczeń 2008 - 19:34

Wojtker Masz dużo racji w tym co piszesz. Pozerstwo jest plagą kazdej Sztuki Walki, Czy Systemu. Takie"plewy" szybko się odsiewają od wartościowego ziarna.po prostu sami się wykruszą z grupy. Tak po paru technikach uznają, że są "mistrzami" ale życie szybko to weryfikuje :lol: :lol: Pozdro.

Hehe dokladnie moga trafic na takich jak my :P a tak serio to naprawde przydaje sie na pierwszych treningach lekka przesiewka ludu bo wtedy zostaja sami charakterni i zacieci ludzie ktorzy chca cos umiec i chca to trenowac oraz zakochali sie w tym systemie :blush:

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników