Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Windows Xp i Windows Mobile 5.0 połączenie WiFi

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 kompmaster

kompmaster

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 213 Postów:

Napisany 13 grudzień 2007 - 00:42

Witam serdecznie i proszę o pomoc, bo już mi ręce opadają.
Chcę udostępnic internet przez Wifi z laptopa na palmotopa. Laptop jest podlaczony do internetu poprzez router LAN, który pracuje w trybie WISP lub Bridge.
Do samego laptopa sygnal dochodzi kablem, a z laptopa chcę udostępnic sygnal "na dom" radiowo, poniewaz mam wbudowana w laptopa karte WiFi.
Internet ma dzialac na palmtopie z windowsem mobile 5.0. Polaczenie jako takie jest, windows XP pokazuje mi jakosc sygnalu znakomita, palmtop tez pokazuje polaczenie, ale nie dziala w palmie internet.
Próbowalem uzywac kreatora sieci domowej w win XP ale to nie przynosi rezultatu i w palmtopie nadal nie ma internetu.
Ustawialem adresy IP recznie, bramy, dns-y. Próbowalem juz najrozniejszych metod i dalej to samo. Nie moge po prostu korzytac na palmtopie z niby udostepnionego internetu. Mój palmtop to mio 550, a laptop to acer TM 4601.
Próbowalem juz uzyc programu WinRoute, ale ten nie pozwala mi ustawic karty WiFi z laptopa, jako rozsylajacej sygnal.
Wiem ze nie potrzeba zadnych dodatkowych programów, by udostępnic w ten sposób internet, ale naprawde nie mam juz pojecia jak to zrobic.
Tworząc połączenie mostkowe między LAN a WiFi internet na palmtopie mi dziala, ale wtedy nie widze czy jest juz polaczony, czy tez nie, bo animacja ikony WiFi nie dziala. Kiedy usune mostek, palmtop laczy sie z laptopowym WiFi bardzo szybko i sygnal jest ZNAKOMITY, ale internet w palmtopie nie dziala.
Prosze o pomoc jak skonfigurowac Windowsa XP, zeby prawidlowo udostepnil internet sciagany karta LAN na karte WiFi i najlepiej dzialal z serwerem DHCP.
Czy palmtop i karta WiFi w laptopie powinny byc ustawione do pracy w trybie AD-HOC, czy moze inaczej? Jak mam to wszystko recznie ustawic, zeby w koncu bezproblemowo dzialalo. Dodam, ze musze ustawic tryb sieci na sztywno B lub G, bo inaczej palmtop sie nie laczy z laptopem.
Próbowalem juz zmieniac kanaly transmisji WIFI i to tez nie pomaga.
Prawdopodobnie problem tkwi w szczególe, a ja nie wiem w jakim i prosze o pomoc.
Czytalem juz literature na temat udostepnienia polaczenia internetowego przy pomocy 2 kart sieciowych w jednym komputerze, moze to zdaje egzamin przy udostepnianiu na komputer PC, ale nie chce mi współpracowac z moim pocket PC.

pozdrawiam i prosze o dobra pomoc
rzeczy niemożliwe wykonuję od zaraz, cuda zajmują mi trochę czasu...

#2 kompmaster

kompmaster

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 213 Postów:

Napisany 14 grudzień 2007 - 20:14

widzę, że albo nikt nie spotkał się z takim problemem, albo nikt się na tym dobrze nie zna... Ja nadal nie mogę sensownie połączyc tych dwóch urządzen i wcale mi nie jest z tym dobrze ;)
rzeczy niemożliwe wykonuję od zaraz, cuda zajmują mi trochę czasu...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników