Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 2 Głosów

Tutorial Windows XP na HP Pavilion dv6670ew

• Please log in to reply
99 replies to this topic

#81 Kuba Kalbarczyk

Kuba Kalbarczyk

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 05 luty 2008 - 13:56

w programie n Lite wez aktualizacja strowników dodaj sobie ten jeden swój (sprawdz pierw everestem) zrób obraz i zaznAcz zeby wypalił ci płytke odrazu...

szczrze 2 odpowiedzi nie jestem pewien ale wystarczą!!

#82 Rozpalacz

Rozpalacz

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 12 luty 2008 - 00:58

Wszystko dziala poza FingerPrint.

VeriSoft wiesza sie podczas uruchomienia, wogole strasznie wolno pracuje, bynajmniej widzi czytnik. Inne programy czytnika niestety nie widza :(

Czy Wam dziala poprawnie czytnik i oprogramowanie?

#83 mproject

mproject

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 12 luty 2008 - 13:45

Witam!

Mam lapka dv6625ew, win xp zainstalowałem bez problemu (nLite) i wszystkie stery oprócz dźwięku. Nie wiem co jest próbuje wszystkich możliwości ale dźwięku nadal nie ma.... Czy ktoś mógłby mi pomóc, podać jakiś link z działającymi sterami?

#84 Rozpalacz

Rozpalacz

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 13 luty 2008 - 12:33

Próbowałem podłączyć lapciaka do TV, w lapciaku mam złącze 7 pinowe (paradoks, gdy podłącze przejściówkę na chinch 7 pinową, nie widzi mi TV, końcówka jest na pewno dobra), działa tylko na 4 piny. Nie wiem czy to tylko w moim lapciaku czy u Was jest podobnie.

Do rzeczy.

Na Viscie działało bez problemu, był obraz, nawet kolorowy po zmianie ustawień Smile
Na XP jest obraz na niecała sekundę, później mignie jeszcze kilka razy, i czarny ekran.

Czy jest jakiś sposób na to?

#85 bania_mb

bania_mb

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 00:00

Witam, właśnie zmagam się z tytułowym modelem hp Pavilion dv6670ew, wszystko poszło nawet gładko i prawie wszystko się udało zainstalować, ale w menadżerze jest jeszcze jedno nieznane urządzenie, w jego właściwościach jest jedynie lokalizacja: na Intel® ICH8M LPC Interface Controller - 2815 i za Chiny nie mogę sobie poradzić z zainstalowaniem sterów do niego. Może jakieś wskazówki, porady, co to wogóle jest? Bo wszystkie inne komponenty płyty głównej zostały rozpoznane prawidłowo po zainstalowaniu drivera Intela z tutoriala. od razu dzięki jego Twórcy, bez niego pewnie bym się jeszcze męczył z szukaniem sterów :)

#86 xu1987

xu1987

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 23 luty 2008 - 20:15

Witam,
Mam HP paviliona dv9626us
http://h10025.www1.h...R1002_USEN#N670
Zainstalowalem XP ale mam problem ze sterami ... walczyl ktos moze z tym modelem ? Chodzi glownie o stery do karty muzycznej i plyty glownej..probowalem sciaga z innych modeli ale nie dzialaja..

• Goście

Napisany 24 luty 2008 - 14:03

Witam
mam tytułowy egz. xp odpalił, tylko nie można uruchomić wbudowanego mikrofonu.
Pomóżcie

#88 davidp

davidp

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 27 luty 2008 - 13:01

Mam problem z notebookiem HP Pavilion 6540ew. Problem jest taki że przeinstalowałem po pół roku XP. Wszystkie sterowniki miałem ponieważ przerabiałem problem z instalacja XP zamiast Visty pół roku temu.
Ale pojawił mi się mały problem ponieważ „wszystko” zainstalowałem prócz jakiś trzech urządzeń o nazwie „Podstawowe urządzenia systemowe”. Jak instalowałem XP pół roku temu to nie przypominam sobie żeby mi cokolwiek zostało nie zainstalowane.

Podam teraz może pare szczegółów na temat tych urządzeń:

Typ urządzenia: Inne urządzenia
Producent: Nieznany
Lokalizacja: Magistrala PCI 7, urządzenie 9, funkcja 2 (są trzy urządzenia różnią się nr funkcja jest 2, 3 i 4)

Próbowałem już instalować sterowniki które są na forum ale dalej to nie jest to.
Też za bardzo nie mogę dojść jakie to urządzenie ponieważ wszystko mi działa.

Pytam się również w imieniu mojego kolegi ponieważ taka sama sytuacja pojawił się gdy przeinstalował Viste na XP na notebook DELL XPS M1330.

Dzięki za odpowiedź

#89 saila

saila

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 27 luty 2008 - 20:12

czy ktoś testował to na pavilionach z serii 9000? a dokładniej DV9625ew?

#90 davidp

davidp

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 28 luty 2008 - 18:41

Mam problem z notebookiem HP Pavilion 6540ew. Problem jest taki że przeinstalowałem po pół roku XP. Wszystkie sterowniki miałem ponieważ przerabiałem problem z instalacja XP zamiast Visty pół roku temu.
Ale pojawił mi się mały problem ponieważ „wszystko” zainstalowałem prócz jakiś trzech urządzeń o nazwie „Podstawowe urządzenia systemowe”. Jak instalowałem XP pół roku temu to nie przypominam sobie żeby mi cokolwiek zostało nie zainstalowane.

Podam teraz może pare szczegółów na temat tych urządzeń:

Typ urządzenia: Inne urządzenia
Producent: Nieznany
Lokalizacja: Magistrala PCI 7, urządzenie 9, funkcja 2 (są trzy urządzenia różnią się nr funkcja jest 2, 3 i 4)

Próbowałem już instalować sterowniki które są na forum ale dalej to nie jest to.
Też za bardzo nie mogę dojść jakie to urządzenie ponieważ wszystko mi działa.

Pytam się również w imieniu mojego kolegi ponieważ taka sama sytuacja pojawił się gdy przeinstalował Viste na XP na notebook DELL XPS M1330.

Dzięki za odpowiedź

Czy ktoś ma już jakiś pomysł z moim problemem?

#91 adziohiciek

adziohiciek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 05 marzec 2008 - 00:47

Taka ciekawostka. Miałem dwa systemy. Xp zainstalowany wedle tutejszej instrukcji. Ale że coś Vista zaczęła szwankować (co chwila wywalała jakieś błędy) to postanowiłem skorzystać z magicznej opcji Recovery.

Naciskam f11 ...i ...nic. Uruchamiam ręcznie spod Visty. Proces się rozpoczął, automatyczny restart, pasek postępu... nagle błąd... autorestart i tak oto pozbyłem się dwóch windowsów. Biorę jeszcze wcześniej utworzone płytki Recovery. I oczywiście zero reakcji. Wywala jakiś błąd.

Zadzwoniłem do serwisu i po opisaniu objawów zaproponowali mi serwis, a kiedy wyjaśniłem że komputer jest mi potrzebny w najbliższym czasie i że spróbuje postawić Xp to powiedzieli że mogę to później zgłosić ponownie i przyślą kuriera, z zastrzeżeniem że odzyskam Vistę a nie Xp i że prawdopodobnie będzie to wymiana dysku na nowy.

To tak gdyby ktoś się łudził, że Recovery działa ;P

Swoją drogą chyba taniej wyszło by Hp dołączenie płytki z Vistą niż opłata za kuriera+serwis+wymiana dysku... nie rozumiem tej polityki...

#92 saila

saila

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 11 marzec 2008 - 20:22

Apeluję do osób które zainstalowały na swoich lapkach XPka tym sposobem aby podali modele swoich noteboków i co ewentualnie robili inaczej. Sprawi to że instrukcja będzie dostosowana do większej ilości userów.

#93 cyklon04

cyklon04

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 18 marzec 2008 - 23:49

witam, panowie a sie zastanawiam czy ma ktos z was plytke z vista na naszego pavilliona dv 6670ew bo ogolnie system ten cudowny wyje...łem w 1 dzień i jak narazie to mi potrzebny nie jest ale tak sie zastanawiam ze jak juz mam orginalny 1 system to moze przyjdzie kiedys taki dzień zebym mógł go odpalić, bo pewnie tak bedzie za jakies 2 lata. Vista pewnie w takim czasie stanie sie pożyteczna, no a z płytką zamulilem jakoś nie miałem tego na uwadze żeby sobie ja zrobić wcześniej, a na torentach nie ma jeszcze pieknej polskiej wersji wiec pomyślałem ze jak ktoś był przezorniejszy odemnie to może by ją umieścił na jakimś torrenciku albo w jakimś innym sudownym zakątku w internecie, jak coś bardzo bym prosił o linke na FORUM. Powiem w sumie ze mam jeszcze maly problem z hibernacją ale myśle że po waszych śladach sobie dojde do celu bo juz były podobne wypowiedzi, a jak znajdzecie gdzies aktualizacjie to piszcie zawsze się przydają nowe wieści Serdecznie pozdrawiam Pavillion family :]

Dodano 18-03-2008 23:49:53:

Problem z hibernacją i stanem gotowości rozwiązał się sam po zainstalowaniu najnowszych sterowników do nvidia 8400M jest to seria 16909, oczywiście tak samo jak za radą z tutoriala trzeba podmienić nv4_disp.ini jeśli ktoś z was kożysta z opcji stan gotowości hibernacja to oczywiście zainstalujcie sobie flash biosa z hp.com ponieważ oszczędza baterię do 20% da się odczuć po 1 nocce jak zostawicie kompa, pozdrawiam

#94 Stifer

Stifer

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 23 marzec 2008 - 14:54

Super pomocny wątek, wszystko dziala teraz jak ta lala. Zmodyfikowałem jednak troche liste sterownikow. Na stronie hp mozna pobrac najnowsze sterowniki pod xp dla wielu potrzebnych urzadzen czy kontrolerow.

Pozdro.

#95 cyklon04

cyklon04

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2008 - 01:33

No to jak Xp opanowany to czas na http://pl.youtube.co...h?v=SImhbq0EYdw Hackintosh to by było już piękne będę szukał info i otworze nowy wątek może ktoś z was również jest tym zainteresowany pozdrawiam

#96 cyklon04

cyklon04

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 03 maj 2008 - 00:07

Zastanawiam się czy też na Pavillionie Dv6670ew obserwowaliście poprzeczne paski na ekranie (jak gdyby karta graficzna nie nadążała za ruchem) dzieje się to podczas gier (PSE 2008) oraz podczas oglądania filmów. Paski wyglądają tak jakby nie które pixele spóźniały się przez to minimalnie się obraz przesuwa nie pracuje równo. Mieliście coś takiego?

#97 Robert Kula

Robert Kula

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 01 lipiec 2008 - 02:15

Mnie bez zbędnych problemów udało się postawić XP na hp dv6625ew. Jeśli ktoś ma problem z przerobieniem swojego modelu to piszcie: gg 6692307. Mam również potrzebne pliki wiec wyślę. Jedyna wada jaka mi się ujawniła to po wyjściu ze stanu uśpienia i hibernacji nie działa czytnik linii papilarnych i trzeba ręcznie hasełko wpisać. Jeśli komuś udało się wybrnąć z tego to dajcie znać jaką poprawkę potrzeba. Tutorial naprawdę świetny. Więc autorowi dzięki wielkie bo zmiana na xp dodała mi wiary w to, ze ten sprzęcik może dobrze chodzić. Ps. Do kamerki internetowej od biedy nie trzeba sterów bo ten hp-kowski tylko dodaje w panelu sterowania programik do obsługi, ale podobny oferuje nam system i można go uruchomić z mojego komputera. Co do bluetooth, internetu, dźwięku i grafiki nie mam żadnych zastrzeżeń. Nawet jestem pod wrażeniem gdyż seryjnie karta mojego modelu miała pamięć video 128 MB + 768 MB pamięci współdzielonej a obecnie dzięki nowym sterom nvidia z innych modeli ma 512 MB pamięci video :P.Jest tez więcej opcji zmian i dostosowania do oszczędnej pracy niż miało to miejsce w hp-kowskim sterowniku do tej grafy. Pilocik śmiga aż miło. Korzystam z winampa 5.52 i nie potrzebuje żadnych łatek ani innych programów aby obsługiwać hotkeys :) wystarczy tylko zaznaczyć opcję "Włącz obsługę domyślnych klawiszy multimedialnych", a dodatkowo jeśli ktoś chce mieć przewijanie utworów to włączyć główne hotkeys i dodać sobie przewijanie w przód i w tył do przicisków pilota (<<) i (>>). Natomiast domyślnie przerzucaniem utworów sterują klawisze (|<) i (>|). Pozdro.

#98 adziohiciek

adziohiciek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 31 lipiec 2008 - 11:48

witam, panowie a sie zastanawiam czy ma ktos z was plytke z vista na naszego pavilliona dv 6670ew bo ogolnie system ten cudowny wyje...łem w 1 dzień i jak narazie to mi potrzebny nie jest ale tak sie zastanawiam ze jak juz mam orginalny 1 system to moze przyjdzie kiedys taki dzień zebym mógł go odpalić, bo pewnie tak bedzie za jakies 2 lata.

Zadzwoń do HP. Ja miałem problem z lapkiem i tym razem zapytałem o możliwość przysłania takiej płytki. Musiałem podać numer seryjny (z nalepki pod spodem) i pan serwisant powiedział że do 10 dni taka płytka powinna przyjść. Nie ważne co zrobiłeś z systemem. Mi się przewinął przez dysk Ubuntu i Xp bo Viste skasowałem i powiedzieli że problemu nie ma. Póki co czekam. Jakby co to dam znać.

• Goście

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:37

Witam. Tutorial sprawdził się na laptopie HP dv9690ew . Dwie róznice to:

Karta przewodowa Realtek RTL8168/8111:
Driver _5680_XP_1030.zip <> 181 KB <> sterownik do przewodowych kart sieciowych Realtek.

oraz

Karta bezprzewodowa Intel 4965AGN:
11.5.0.0_xDrivers.zip <> 6,70 MB <> sterownik kart bezprzewodowych intel

Pozdrawiam wszystkich użytkowników pawulonów :)

Witam,
dokładnie taka sama zamiana sterownika do karty sieciowej w HP Pavilion dv6700.

Jeszcze raz dzięki :)

Pozdrawiam:)

#100 Robert Kula

Robert Kula

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 05 czerwiec 2009 - 13:36

Wszystko dziala poza FingerPrint.

VeriSoft wiesza sie podczas uruchomienia, wogole strasznie wolno pracuje, bynajmniej widzi czytnik. Inne programy czytnika niestety nie widza :(

Czy Wam dziala poprawnie czytnik i oprogramowanie?

Odnośnie czytnika dla wszystkich którzy mają jakikolwiek problem z działaniem po wznowieniu pracy z hibernacji lub stanu wstrzymania: należy pobrać nowszy sterownik do Authentec Fingerprint wraz z Bioscrypt Verisoft Access Manager. Ja osobiście rozwiązałem problem instalując oryginalne oprogramowanie spod Visty :) wszystko śmiga aż miło! Jeszcze jedno dla osób, które nie chcą tracić funkcjonalności sprzed instalacji xp: HP QuickPlay można zainstalować na xp :) potrzeba tylko wersję 2.3. Obsługuje pilota tak samo jak pod Vistą. Jedyna różnica jaką zauważyłem to brak kamerki widocznej w QuickPlay oraz nieco starsza szata graficzna.

Na koniec linki:

AuthenTec Inc. AES2501 Fingerprint Driver <> http://h10025.www1.h...product=3380544

HP QuickPlay 2.3 dla Windows XP <> http://rs369tl.rapid...play_2.3_XP.rar

Aktualizacja i skiny do QuickPlay dostępne są po instalacji z menu QuickPlay.

Zalecam również zaktualizowanie sterowników do kart graficznych (oryginalny sterownik dla laptopów ze strony nvidia, np. 185. ... + plik nv4_disp.inf ze strony http://www.laptopvid...showtopic=24177 (modded inf), który wklejamy do folderu Display. Sterownik należy wcześniej wypakować za pomocą WinRAR, klikając prawym przyciskiem), dźwiękowych (ze strony realtek - High Definition Audio) oraz chipsetu, SATA i wifi ze strony intela:

INF Update Utility - Primarily for Intel® 4, 3, 900 Series Chipsets <> http://downloadcente...p;DwnldID=16023

Intel® PRO/Wireless and WiFi Link Drivers-Only for Windows* XP <> http://downloadcente...p;DwnldID=17526

Intel® Matrix Storage Manager <> http://downloadcente...s...al&lang=eng

Sterowniki intela, nvidia i realtek są uniwersalne dla różnych modeli tych producentów, np. Intel PRO/Wireless 3945ABG oraz 4965AGN.

Przepraszam posiadaczy notebooków na platformie AMD ale niestety nie orientuję się w jakichś aktualizacjach gdyż sam mam HP Pavilion dv6625ew na platformie Intela.

Dla posiadaczy oryginalnego (i nie tylko) Windows XP zalecam przed instalacją sterowników zaopatrzyć się w Service Pack 3, który powinno się instalować na "czystym" systemie czyli zaraz po zainstalowaniu Windowsa.

Pozdrawiam i przepraszam, że tak obszernie :)

Dodano 05-06-2009 14:36:24:

Aha i jeszcze wiadomość dla laików. Instalacja systemu Windows XP w żaden sposób nie ogranicza gwarancji bo nie jest ingerencją w podzespoły. Ja w zeszłym roku zanim po raz pierwszy skorzystałem z tutoriala, nie zorientowałem się, że trzeba zrobić jakieś płyty recovery. Zainstalowałem XP bo vista mi się nie podobała, a przynajmniej próbowałem bo oczywiście nie miałem dogranych sterowników. Później kiedy udało mi się zainstalować swój system i przeczytałem na forum wypowiedzi odnośnie recovery, sięgnąłem po instrukcje i papiery dołączone do laptopa i rzeczywiście była kartka z wizerunkiem płyty gdzie pisało żeby utworzyć komplet płyt. Do czego zmierzam? Mianowicie do tego, że nawet jeśli skasujecie partycję a nie będziecie mieli płyt to tak jak ja dzwonicie do hp, kurier odbiera lapka i za parę dni macie oryginalny system z partycją i możliwość wykonania płyt przed kolejną zabawą :) Poza tym wbrew temu co niektórzy piszą, powrót na oryginalną vistę jest tak samo prosty jak przywracanie systemu... Wystarczy włożyć płytę i podczas uruchamiania systemu nacisnąć F11. Może nie za pierwszym razem ale za kolejnymi nawet odtworzy partycję odzyskiwania na dysku więc nie ma obaw że coś pójdzie nie tak. Oprócz tego można wykonać więcej niż jedną kopię płyt recovery - wystarczy je sobie skopiować na wypadek porysowania czy zniszczenia "oryginałów". Ja zadzwoniłem też do HP po oryginalną płytę do Paviliona dv6625ew i przysłali jakąś uniwersalną płytę przywracania Visty Home Premium dla Pavilion i Compaq. Podejrzewam więc że nawet dla tych którzy mają komputer po gwarancji lub nie mają płyt recovery to taka płyta jest ratunkiem, nawet pomimo tego że instalacja przebiega bardzo długo i w inny sposób niż z płyt recovery...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników