Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Karta Telewizyjna-Czy się opłaca??

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 hamil1

hamil1

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 19:10

Witam

Mam pewien problem ponieważ do jakiegoś czasu nie mam telewizora i zastanawiam się nad kupnem karty TV do mojego komputera. Ale nie wiem czy to się opłaca a także jakie miałbym programy TV?? Czy to będą jakieś zwykłe internetowe stacje czy na przykład TVP1,TVP2, TVP3, Polsat, TVN?? Jestem totalnie zielony w tym i się waham miedzy kartą a FIFA 08? Poradźcie. Proszę o Pomoc

Pozdrawiam

• Goście

Napisany 03 październik 2007 - 20:33

będą to takie stacje jakie ci normalnie odbierały w normalnym telewizorze - nie żadne internetowe

są 2 główne podziały tunerów analogowe i cyfrowe

ja się zdecydowałem na analogowy, ponieważ posiadam telewizję kablową - i w tym wypadku jest to bardzo wygodne

jeśli masz chęć to zainwestuj w tuner dvb sat gdyż masz wtedy dostęp do wielu programów darmowych jednak wymagany jest zakup także anteny satelitarnej, oraz odpowiednio mocny komputer

#3 hamil1

hamil1

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 20:48

A jak dobry musi byc to komputer

#4 kasan1512

kasan1512

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 20:49

Jak piszą powyżej, miałbyś to samo co na zwykłym tv, czyli to co z anteny.

Tak z własnego doświadczenia to dodam, że jak nie masz kablówki albo dobrej anteny zbiorczej (czy jakoś tak, każdy wie o co chodzi) to sobie daruj. W przypadku kablówki karta sprawuje się idealnie, w przypadku wszelkich anten domowych to tragedia... nie idzie nic ustawić.

Napisz może, czy masz kablówkę czy może korzystasz z anteny za oknem.
ASROCK K7S8X, AMD ATHLON XP 2200+, 512 MB RAM DDR 400, RADEON 9550 128 MB, HDD SAMSUNG 160 GB, DVD-RW NEC, BUDA I ZASILACZ STANDARDOWE BADZIEWIE, LG L1753S 17" LCD

• Goście

Napisany 03 październik 2007 - 20:55

jeśli masz komputer pozwalający na granie w fife 2008 to znaczy że jest wystarczający

• Goście

Napisany 04 październik 2007 - 00:43

będą to takie stacje jakie ci normalnie odbierały w normalnym telewizorze - nie żadne internetowe

są 2 główne podziały tunerów analogowe i cyfrowe
ja się zdecydowałem na analogowy, ponieważ posiadam telewizję kablową - i w tym wypadku jest to bardzo wygodne
jeśli masz chęć to zainwestuj w tuner dvb sat gdyż masz wtedy dostęp do wielu programów darmowych jednak wymagany jest zakup także anteny satelitarnej, oraz odpowiednio mocny komputer

są też hybrydowe :) w zestawieniu brakuje jeszcze tunerów DVB-S, czyli satelitarne

moim zdaniem ważniejszy jest inny podział - karty tzw. frame-grabbers, czyli najlepiej radzące sobie tylko z wyświetlaniem obrazu, oraz karty-kodery, sprzętowo kodujące materiał video - te są o wiele lepsze, wymogi względem procesora są o wiele niższe (już P3 1GHz daje radę)

#7 hamil1

hamil1

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 04 październik 2007 - 20:24

Mam tą antenę zwykłą i satelitę z dekoderem ale ona chyba Niemiec jest bo jak miałem ją podłączoną do TV to tylko niemiecko języczce programy były:( Aha jeszcze jedno czy w media markt lub domarze( podobny do media sklep) mogę kopić takową kartę. Wiem mogę sobie pochodzić po sklepach ale niestety nie dysponuje takim czasem ażeby móc sobie na to pozwolić a jutro akurat mam wolne i jutro idę kopić ale jeszcze nie wiem co?:)
Pozdrawiam

#8 Elrond_87

Elrond_87

Dwarf King

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7373 Postów:

Napisany 04 październik 2007 - 20:39

Jeśli chodzi o wymagania to np. karta WinFast TV2000 XP potrzebuje minimalnie: Pentium III 550 MHz, 128 MB RAM, zalecane, aby móc nagrywać/konwertować to: Pentium 4 1.8 GHz, 256 MB RAM.

www.okiemprzyrodnika.blog.pl

#9 Rav-XxX

Rav-XxX

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 131 Postów:

Napisany 05 październik 2007 - 20:33

Ja miałem kartę TV do PC,i szczerze mówiąc wole normalny telewizor, znacznie wygodniejszy. Wg mnie plusy takiej karty to:
-nagrywanie filmów z TV,
-jak ma się dobry zestaw Audio do PC to niezły dźwięk,
-więcej opcji niż na zwykłym TV, np. podgląd kilku kanałów na raz (jest to możliwe w drogich telewizorach),
-łatwiej sobie poukładać kanały.

A minusy:
-często bywają zakłócenia obrazu,
-nieraz problemy z oprogramowaniem,
-sterowniki przy zmianie systemu,
-jak komputer padnie to telewizja też,
-mniej wygodniej ogląda sie na monitorze niż na TV (jak dla mnie),
-praca komputera przy oglądaniu TV jest denerwująca, zwłaszcza szum wentylatora,
-mniej energooszczędnie.
Dodaj obrazek

#10 kapel

kapel

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 07 maj 2008 - 11:04

Mam karte graficzna Galaxy FX 55000 256 MB 128Bit w/tv/Dvi
Co mam zrobic,aby odbierac tv??? jestem zielony w tej kwesti pomocy!!!
Mam taki krotki przewod wetknełem jeden koniec(czarny) a co zrobic z 2 koncem przewodu???(Żółty)
Microsoft Windows XP Home EditionDodatek Service Pack 2DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c
Typ procesoraIntel Celeron, 2000 MHz (20 x 100)
Nazwa płyty głównejFUJITSU SIEMENS D1521
Mikroukład płyty głównejIntel Brookdale-G i845GE
Pamięć fizyczna512 MB (PC2700 DDR SDRAM)
Karta wideoNVIDIA GeForce FX 5500 (Microsoft Corporation) (256 MB)
Karta dźwiękowaIntel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [A-1]
Napęd dysków optycznychHL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N ,JLMS XJ-HD166S (16x/48x DVD-ROM)

#11 Maverrick81

Maverrick81

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1686 Postów:

Napisany 07 maj 2008 - 11:15

kupić Tuner TV, chociażby taki: Leadtek WinFast TV2000 XP Expert http://www.skapiec.p.../54/comp/105825

#12 Elrond_87

Elrond_87

Dwarf King

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7373 Postów:

Napisany 07 maj 2008 - 14:14

jestem zielony w tej kwesti pomocy!!!

Żeby móc odbierać TV musisz sobie kupić katę telewizyjną (tuner TV), którą wtykasz w złącze PCI na płycie głównej i instalujesz oprogramowanie z płyty. Karta graficzna nie ma z odbiorem telewizji nic wspólnego, chyba że jest to "dwa w jednym" (istnieją takie), ale ty masz standardową kartę graficzną. Możesz kupić, polecanego wyżej Leadtek'a. Całkiem dobry tuner TV za nieduże pieniądze.

www.okiemprzyrodnika.blog.pl

#13 mariusz206

mariusz206

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 05 czerwiec 2008 - 13:04

co bardziej się opłaca, jest lepszym wyjściem?
tuner pod USB, czy karta telewizyjna wewnętrzna pod PCI? mam zamiar odbierać program ze zwykłej anteny "poza oknem" ... ?

PC I - płyta główna: Intel Q965; procesor: Intel® Core™ 2 Duo E6300 / (1.86 GHz, 1.066 MHz FSB, 2 MB pamięci podręcznej L2); pamięci: 4 GB (2x 2 GB) DDR2 / (PC2-6400 800 MHz CL 5,0) GOODRAM; dysk twardy: 160 GB S-ATA (7200 obr./min); karta graficzna: PALIT GeForce 8600 GT Sonic Plus 256 MB DDR3; karta dźwiękowa: Intel® High Definition Audio; głośniki: Logitec 5.1 x-540 70W RMS ---> system: Windows Vista Ultimate 64x.

#14 tomekkz1

tomekkz1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 154 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2008 - 18:53

Witam tez jestem swieżakiem czy jest możliwość dekodowania tunerem satelitarnym, jeśli tak to, jakim najlepiej i czy to sie opłaca najwyżej piszcie na pw i czy warto kupić TV jak można satelitarny (cyfrowy) :o :(

#15 mooje19

mooje19

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 10 sierpień 2008 - 12:44

Witam ;) Mam pytanie. Zastanawiam się nad kupnem karty telewizyjnej do laptopa. Jeśli do laptopa, to pewnie musi ona mieć łącze USB, tak? Zależy mi na odbieraniu wszystkich kanałów, jakie mam w TV oraz przede wszystkim na nagrywaniu programów. Super by było, jakby odbierała też kanały satelitarne, bo nie mam kablówki, ani satelity, ani żadnego talerza, ani dekodera i marze o TVN7, czy innych tego typu kanałach. Mam zwykłą antenę 'za oknem' (właściwie to na dachu) oraz drugą taką samą, ale pokojową. Przymierzałem się też do kupna tego: WinTV-HVR 900. Aha! I jaka jest różnica między odbiorem analogowym a cyfrowym? Jestem zielony w tych sprawach... Pomożecie? Z góry dzięki ;)

#16 piotrrtv

piotrrtv

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 74 Postów:

Napisany 11 sierpień 2008 - 00:03

Polecam tuner jak w sygnaturce to znaczy :

Tuner AVerMedia Hybrid+FM Volar USB ( Analog i Digital TV ) . Tuner wielkości pendriva na USB ze sporymi możliwościami , posiada TV analog i digital , radio FM analog , TXT , wejścia do podłączenia zewnętrznego sygnału i bardzo dobre oprogramowanie .

Polecam z czystym sumieniem
Procesor: AMD Phenom II X4 955 BE @ 4,0 G / Pamięci: Patriot DDR3 2x2048MB Viper II Sector5 1800MHz CL8.0 EP LLK / Płyta główna: Asus M4A79XTD - EVO / HDD: 2xWD Caviar RE2 500 GB WD5001ABYS 16MB cache SATA-II połączone w raid 0 / Grafika: PALIT Sonic 4870 512 DDR5-Twin Turbo / Zasilacz: Enermax Infinity 720 W / Chłodzenie: WC D-Tek Fuzion CPU i GPU + chłodnica Feser 120 i 240 + wentyle Noctua / Obudowa: NZXT Tempest

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników