Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

VISTA sieć niezidentyfikowana

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 mpokojski

mpokojski

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 31 sierpień 2007 - 13:32

Witam.

Kupiłem nowego notebooka z systemem VISTA... I na tym sprzęcie nie mogę połączyć się z siecią (w ogólne pingi nie działają). Mam też firmowego notebooka z XP, gdzie sieć chodzi idealnie. Ustawiam te dwa kompy obok siebie i ustawiam te same parametry sieci: na nowym ustawiam ten sam MAC co na firmowym (po nim admin lokalnej sieci w Gdańsku wpuszcza do sieci, jest to dostawca HomeNet), to samo IP, tę samą maskę podsieci, bramę domyślną i serwery DNS. Na tych samych ustawieniach firmowy pod XP chodzi, a nowy pod VISTA nie. W szczegółach połączenia widać, iż są jakieś pakiety wysyłane, natomiast jest zero pakietów odebranych. W "centrum sieci i udostępniania" są 3 ikonki: 1) mój komputer, 2) sieć niezidentyfikowana, 3) internet. Są one w poziomie i wskazują stan połączenia. Otóż pomiędzy 1 a 2 jest zielona linia wskazująca że jest ok, natomiast od 2 do 3 jest czarna z Xem na środku wskazującym na problem.

Próbowałem ustawić żeby IP i inne adresy zostały pobrane automatycznie - na szczęście pobierane są takie jakie są mi przypisane (po danym MAC). Czy ustawię ręcznie czy DHCP adresy są OK. Jednak sieć nie działa przez tą sieć niezidentyfikowaną.

Razem z VISTA zainstalował się Norton Internet Security (NIS). Na chwilę wyłączyłem NIS i sieć zadziałała - pomiędzy 2 a 3 pojawiła się zielona linia i zdążyłem uaktualnić NIS do najnowszej wersji (nie wiem czy nie był to jednak zbieg okoliczności). Aktualizacja NIS nakazała restart komputera. Tak też zrobiłem, niestety po restarcie sieć już nie zadziała. Próbowałem w takim razie wyłączyć NIS na trwałe oraz wyłączyłem także firewalla wbudowanego w WIN VISTA. W WIN VISTA jest także WINDOWS DEFENDER - też go na trwałe wyłączyłem.
Niestety sieć w dalszym ciągu nie działa.

Z nowych rzeczy w IP pod VISTA jest TCP/IPv6 - nie wiem, ale chyba on nie jest problemem (ten w ogóle ma inne adresy niż IPv4 - m.in. inna długość) - poza tum zostawiam go w ustawieniach żeby automatycznie sam sobie wszystko pobrał. Gdy ustawiam IP ręcznie, to ustawiam IPv4.

Gdyby ktoś coś poradził będę wdzięczny. Gdyby komuś brakowało informacji na temat ww. problemu żeby pomóc, to proszę dać znać.

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40297 Postów:

Napisany 31 sierpień 2007 - 14:55

przejrzyj:
http://www.centrumxp...i_internet.aspx

Linkman M-24

#3 mpokojski

mpokojski

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 31 sierpień 2007 - 16:49

Hmm, tak nic nie ma, tzn. jest jak ustanowić połączenia itp - ale tyle to jest w pomocy windowsa ;-) Przy opisie sieci, w komentarzach domagają się instrukcji do sapera ;-)

#4 mpokojski

mpokojski

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 02 wrzesień 2007 - 21:58

Udało mi się to naprawić....

Muszę dodać iż problem pojawił się na sprzęcie notebook ASUS z kartą sieciową Attansic L2 Fast Ethernet 10/100 Base-T Adapter.
Pomimo, iż manager urządzeń nie wskazywał na żadne błędy czy problemy postanowiłem odinstalować kartę i zainstalować sterownik napisany nie pod VISTA a pod XP. I pomogło!!!! Problem od razu znikł. Widać sterowniki pod VISTA nie są jeszcze dopracowane.

Pozdrawiam

#5 mpn103

mpn103

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 504 Postów:

Napisany 02 wrzesień 2007 - 22:03

A to dlatego że sterowniki pod Vistę nie potrafią zmieniać adresu MAC :)
Pokazuje że został zmieniony a w ipconfig -all nadal jest fabryczny.
Jacek
Gigabyte GA-MA770-DS3, AMD Athlon 64 X2 6400+, 4GB (4x1024MB) KingMax 1066MHz CL5-5-5-18, GeForce 9600GT @ 800/2133MHz,
HDD WD Caviar SATA2 500/7200/16, DVD-RW LG H42L, Wi-Fi Atheros AR5005GS, Windows Vista HP x64,
Zasilacz Revoltec BeQuiet StraightPower 600W.

#6 mpokojski

mpokojski

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 03 wrzesień 2007 - 10:03

Nie w tym przypadku. U mnie w ipconfig /all MAC był taki jak zmieniłem. MAC można u mnie zmieniać w opcjach karty sieciowej. Spróbowałem też zmieniać MAC poprzez program SMAC i też dało ten sam efekt = MAC został prawidłowo zmieniony. Chyba że wszędzie system pokazywał (również w ipconfig /all) nowy zmieniony MAC, a w rzeczywistości chodził na fabrycznym? Chyba mało prawdopodobne, ale kto wie.

#7 bgr4444

bgr4444

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 01 czerwiec 2008 - 18:11

A mnie pomógł program Norton Removal Tool. Okazało się, że Norton 360 pozostawił po sobie śmieci i od tego czasu miałem tylko "sieć niezidentyfikowaną". Mam nadzieję, że komuś pomoże ta rada.

#8 bodarko

bodarko

Manager

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 555 Postów:

Napisany 01 czerwiec 2008 - 18:48

Z moich walk wiem, że jakiś NORTON na kompie = problem. Odinstaluj go - są lepsze i mniej spowalniające (i tak już wolnego pod VISTĄ) lapsa.
Płyta główna: Gigabyte GA-EX38-DS5 // Procesor: INTEL Q9300 // Pamięć RAM: PDP PATRIOT 2 X 2048 MB 800 MHZ CL4 Dual Channel // Wentyl: NOCTUA NU12P//Karta graf.: NVIDIA GIGABYTE 8600 GTS SILENT PIPE III // Dysk Twardy: 1 x SEAGATE ST3250310AS (250 GB, 7200 RPM, SATAII) + 1 x MAXTOR STM3320820AS (320 GB, 7200 RPM, SATAII )//Napęd:TSSTcorp CD/DVDW SH-S183L SATA //Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W// Monitor: LCD 21,5" panorama SAMSUNG SN2233 // Internet: DSL 4000//Tuner TV: AVERTV Super 007 // Obudowa: Sunbeam Silent Twister IC-SS-BK // Kamera: Logitech Quickcam Express // Drukarka: HP 7260 Photosmart // System: Win XP JG x64 SP2 + WINDOWS 7 x64// Laptop: ASUS 17" x1 + ASUS 15,6" x1

#9 stefanio

stefanio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 29 październik 2008 - 10:08

Witam. Ja stawiałem sieć z Neostrady na XP--routerAsusWiFi--VistaWiFi i też miałem problem z siecią niezidentyfikowaną na Viście. Wszystkie ustawienia dałem w automacie. Po kilku restartach kompów i routera(dawałem też "diagnozuj")sieć się zidentyfikowała.Router ustawiałem pod XP,sam wykrył rodzaj połączenia,w laptopie z Vistą powyłączałem wszystkie karty oprócz WiFi,powpisywałem hasła neostr. na obu komputerach i drugi dzień chodzi. Ogólnie rzecz biorąc,to robiłem to co się zwykle robi,tyle że kilkakrotnie.Nie mam konkretnej odpowiedzi.Myślę że wina leży po stronie Visty z Nortonem.

#10 Domino_2

Domino_2

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 481 Postów:

Napisany 29 październik 2008 - 20:29

Z tego co pamiętam, to na początku była "walka" między Vistą, a Symantecem, o to że Microsoft nie chciał udostępnić kodów źródłowych do jądra systemu, przez co Norton nie mógł w pełni chronić tego systemu. Może są jeszcze jakieś inne problemy kompatybilności.

#11 Gośćkombinator_*

Gośćkombinator_*
  • Goście

Napisany 01 październik 2011 - 16:42

Odgrzebę kotleta:)
U siebie zrobiłem takiego twora. PC (XP) podłaczony kablem do neta (PPPoE). W PC podłaczony jest adapter USB WIFI Sagema lub Ralinka (do wyboru bo mam oba). Na początku był Ralink wiec od niego zacznę. Był ustawiony w trybie AP i służył do wysyłania na lapka (VISTA). Pierwsze ustawienia na karcie, podpisywanie IP, włączenie udostępniania i wszystko gra. Lapek ładnie się łączył, Nokia E52 też nie miała problemów. Któregoś ślicznego dnia brak neta na lapku. Telefon tez nie miał neta. Ikonki świecą jak świeciły. Lapek i telefon widzą sieć i łączą się z nią ale nie ma przesyłu pakietów. Lapek w pół godziny odebrał 42 pakiety ale żadnego nie wysyłał. W centrum sieci mam VAIO-------Sieć niezidentyfikowana----X----Internet Dostęp: Tylko lokalne.

Najpierw podejrzenie padło na adapter wifi wiec go wymieniłem. W miedzy czasie zabrałem lapka do znajomej i u niej bez problemu podłączyłem się przez wifi z LiveBoxa i miałem neta.
Wymieniłem adapter ale niestety nie pomogło to nic.
Przypuszczam ze coś jest namieszane z ustawieniami kart w PC, ale walczę już z tym na zasadzie prób i błędów o kilku tygodni i wreszcie zdecydowałem się zapytać Was, ludzi z wiedzą.
Na karcie od adaptera wbiłem tak:
IP:192.168.2.1
Maska:255.0.0.0
Brama:192.168.2.100

Serwer DNS w obu polach mam pusty.
Na tej karcie połączenia bezprzewodowego (adapter) mam ustawione udostępnianie.
Jakie powinienem dokonać zmiany żeby mi znowu wszystko zaczęło normalnie działać?

#12 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40297 Postów:

Napisany 01 październik 2011 - 17:09

Zmień adres bramy i spróbuj ponownie

Linkman M-24

#13 Gośćkombinator_*

Gośćkombinator_*
  • Goście

Napisany 02 październik 2011 - 09:41

Odpuściłem sobie Lapka bo wiem ze to nie u niego problem.
Wszystko rozchodzi sie o konfiguracje karty na PC. Karta wifi nie odbiera pakietów a tylko je wysyła.
Czy ma karcie sieciowej PC (LAN) mam mieć włączone udostępnianie czy na karcie wifi?
Na karcie sieciowej PC mam mieć włączone TCP/IP i ustawione automatyczne pobieranie adresu? Wyłączenie TCP/IP nic właściwie nie wnosi, bo dostęp do neta mam.
Ustawiłem na karcie wifi:
192.168.1.20
255.255.255.0
192.168.1.1

192.168.1.1

Walczę za pomocą telefonu z wifi bo on nie potrzebuje żadnej konfiguracji a sprawdzałem go i łączy się bez problemu i ma internet u koleżanki.

#14 Gośćkombinator_*

Gośćkombinator_*
  • Goście

Napisany 02 październik 2011 - 10:32

Dobra, udało mi się zmusić lapka żeby wysyłał i odbierał pakiety na poziomie kilku tysięcy i rośnie . (automatyczne pobieranie IP) ale wciąż ma Dostęp: Tylko lokalne.
Na PC ustawiłem karte wifi bez adresu bramy. wysyła i odbiera pakiety. Obiera pojedyncze sztuki co kilka sekund gdy próbuje się otworzyć stronę na lapku. Wysyła po kilkanaście pakietów co kilka sekund.
Wszelkie inne zmiany niestety nic nie zmieniają. Zapora oczywiście wyłączona.

#15 Gośćkombinator_*

Gośćkombinator_*
  • Goście

Napisany 02 październik 2011 - 11:26

:rolleyes:Rozwiązałem problem

To co opisałem jest przykładem gdy chcemy aby komputer stacjonarny, w moim przypadku system XP, rozsyłał internet po domu przez jakiś tani adapter USB WIFI.

Oczywiście nie trzeba było cudować z adresami, bramkami czy DNSem.
Włączyłem KONFIGURACJĘ SIECI W DOMU LUB W MAŁEJ FIRMIE
DALEJ
DALEJ
Wybrałem pierwszą opcję (bo PC rozsyła przez WIFI na lapka)
wyskoczyła lista moich połączeń.
I tu jest ważny wybór. Jako ze nie znam się dobrze na sieciach zaznaczałem ze PC łączy się z netem za pośrednictwem karty LAN (skro wpięty jest w nią kabelek to tak pomyślałem). I tu zrobiłem błąd bo mam internet radiowy i używam połączenia szerokopasmowego. To połączenie u mnie zapewnia dostęp na neta a nie karta LAN. Wybrałem więc połączenie szerokopasmowe, w moim przypadku Miniport WAN (PPPOE).
DALEJ
Wyskakuje podobne okienko do poprzedniego i tam wybieramy Połączenie sieci bezprzewodowej
DALEJ
i tu już mamy tylko sprawy kosmetyczne.
DALEJ
WŁĄCZAMY udostępnianie plików i drukarek
DALEJ
Wyskoczyło podsumowanie i klikamy dalej. Następnie czekamy aż się wszystko poustawia samo i gdy wyskoczy okienko uruchamiamy komputer ponownie.
GOTOWE!!!

NALEŻY PAMIĘTAĆ ŻEBY W OPROGRAMOWANIU KARTY/ADAPTERA WIFI PRZEŁĄCZYĆ NA TRYB Access Point (AP)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników